آفتاب‌‌نیوز :

در ۱۹ هفته گذشته از مسابقات لیگ برتر فوتبال جمعاً ۳۳ دروازه‌بان در ترکیب ۱۶ تیم به میدان رفته‌اند که در بین آنها پیام نیازمند، حبیب فرعباسی و رادوشویچ دارای بدترین عملکرد می‌باشند.

بررسی عملکرد ۳۳ دروازه بان لیگ برتر/ رکورد عجیب گلر دوم پرسپولیس

بیشترین گیم
پیام نیازمند از سپاهان، رشید مظاهری از تراکتور و مهدی رحمتی از شهرخودرو ۳ نفری هستند که با ۱۹ گیم و ۱۷۱۰ دقیقه حضور در میدان از دیگران پیش هستند.

بیشترین کلین شیت
رکورد تعداد بیشترین کلین شیت در دست پیام نیازمند دروازه‌بان ملی پوش سپاهان است. نیازمند که در هر ۱۹ گیم تیمش به میدان رفته، ۱۳ بار دروازه‌اش را بسته نگه داشته تا دارای بیشترین تعداد کلین شیت باشد. بعد از نیازمند، گردان از فولاد به همراه رحمتی از شهرخودرو هر کتله با ۱۰ و مظاهری از تراکتور با ۹ کلین شیت در رده بعدی هستند.

کمترین گل خورده
در بین ۳۳ دروازه‌بانی که در لیگ برتر به میدان رفته‌اند، ۲ نفر هرگز گل نخورده‌اند. احسان مرادیان از فولاد با ۴۵ دقیقه گیم دروازه‌اش را بسته نگه داشته و نفر دوم که کار خاصی انجام داده، بوژیدار رادشویچ دروازه بان دوم سرخ پوشان است که با ۵ بار حضور در میدان دروازه‌اش را بسته نگه داشته است تا اسم او به عنوان دروازه‌بانی که کمترین گل خورده (بدون گل خورده) دارد در چارت ثبت شود.

حبیب فرعباسی دروازه‌بان جوان و ملی پوش امید تیم نفت مسجد سلیمان هم در این فصل ۶ بار به میدان رفته و با ۴ کلین شیت و تکی ۲ گل خورده، عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته است. فرعباسی به ازای هر ۲۷۰ دقیقه گیم تکی یکبار دروازه‌اش باز شده تا بعد از رادشوویچ دارای بدترین عملکرد در این آیتم باشد.

شهاب گردان با یک گل به ازای هر ۱۵۸ دقیقه گیم و پیام نیازمند با یک گل خورده به ازای هر ۱۵۶ گیم دیگر نفراتی هستند که عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته‌اند.

خشن ترین
حامد لک و ماکسیم کوویلیاتا از ماشین سازی و شاهین بوشهر تکی دروازه‌بان هایی هستند که کارت قرمز گرفته‌اند. حامد لک از ماشین سازی به جز یک کارت قرمز، ۵ بار هم با کارت زرد داوران جریمه شده تا با مجموع ۶ کارت خشن ترین دروازه بان لیگ باشد. این در حالی است که وی با ۸ کلین شیت عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته است.

علیرضا بیرانوند از پرسپولیس هم با ۳ کارت زرد بعد از لک، دومین دروازه‌بان خشن در لیگ برتر به حساب می‌آید. تمایلاد فراهانی از گل گهر، ناصر سالاری از صنعت نفت، مهدی رحمتی از شهرخودرو و شهاب گردان از فولاد هم دروازه‌بان های ۲ اخطاره هستند.

ضعیف ترین عملکرد
ضعیف ترین عملکرد همچنان به محمد باقر صادقی تعلق دارد که با یک گیم برای ذوب آهن و گرفتن ۳ گل، به ازای هر ۳۰ دقیقه گیم یکبار دروازه‌اش باز شده است. بعد از وی آرام هاراپتیان از پیکان با یک گل به ازای ۳۶ دقیقه و ابوالفضل درویشوند از گل گهر با یک گل به ازای هر ۳۹ دقیقه گیم در رده های بعدی قرار می گیرند.