آفتاب‌‌نیوز :

سام درخشانی در تازه‌ترین فعالیت خود در فیلم «خوب‌، بد، جلف، ارتش سری» به ایفای نقش پرداخته است. درخشانی در رابطه با عدم اقبال جشنواره فیلم فجر به گیمگران کمدی گفت: اساسا آن اعتباری که باید و لازم است را برای فیلم‌های کمدی درنظر نمی‌گیرند. به شخصه تکی یکی دو مورد را به خاطر دارم که در آن به فیلم‌ها و گیمگران کمدی توجه شده و به طور کل بهای لازم را به ژانر کمدی نمی‌دهند. در صورتی که می‌توان جشنواره فیلم‌های جدی و درام‌های اجتماعی را با جشنواره فیلم‌های کمدی جدا کرد اما این کار را نمی‌کنند.

وی اتلهه داد: همیشه این اتفاق سبب می‌شود تا فیلم‌های کمدی در سایه قرار بگیرند و هیچ اتفاق خاصی برای آنها رخ ندهد. در جشنواره فیلمی هم که گذشت تکی به خاطر تنوع فیلم «خوب‌، بد، جلف، ارتش سری» را به جشنواره آوردند و از اول هم مشخص بود که اتفاق خاصی برای آن رخ نمی‌دهد.

روایت سام درخشانی از خودزنی در «خوب، بد، جلف»

این گیمگر در اتلهه بیان کرد: اساسا من افکار می‌کنم که اگر فروش فیلم‌های کمدی نباشد، فیلم‌های درام هم نمی‌توانند همچون همیشه فروش خوبی داشته باشند چراکه حالا فیلم‌های کمدی سبب می‌شود تا مردم به سینما بروند و به این ترتیب دیدن فیلم‌های دیگر را هم تجربه کنند.

درخشانی درباره ممیزی که آثار کمدی با آنها مواجه هستند، بیان داد: به طور کل ما دچار ممیزی هستیم و همیشه هم خط قرمزهایی تعریف شده است که هرگز نمی‌دانیم منبع آن کجا هست؛ ولی مجبوریم که با آنها کنار بیاییم. البته در کمدی سعی می‌کنیم به واسطه خنداندن و طنز، زهر موضوعات را بگیریم و به همین دلیل می‌توان تا حدودی از خط قرمزها عبور کرد اما به هر حال ممیزی در دمنطقه‌های اجتماعی بیشتر هم هست.

وی اتلهه داد: ما در فیلم «خوب‌، بد، جلف، ارتش سری» به جهت خودزنی رفته‌ایم البته مردم ما با ممیزی به خوبی آشنا هستند و خط قرمزها را می‌شناسند.

این گیمگر همچنین درباره عدم فعالیت در نقش‌های جدی بیان کرد: تعداد کارهای درام و موقعیت‌های اجتماعی و مواردی از این دست کمتر به من پیشنهاد می‌شود چراکه من در ژانر کمدی جا افتاده‌ام و به نوعی جزو گیمگران پرفروش این حوزه هستم. به همین دلیل مارکت ما را به جهتی می‌برد که پیشنهادهایی از این دست، بیشتر دارم. گرچه در سعی هستم چند نقش جدی هم انتخاب کنم به همین دلیل پارسال یک کار خوب به اسم «مرده‌خور» داشتم که متاسفانه به دلیل ممیزی‌ها به جشنواره راه پیدا نکرد.

درخشانی در اتلهه بیان کرد: قطعا من هم دشمن دارم، کارهایی را انجام دهم که بیشتر دیده شوم و به واسطه آنها سرنوشت شوم و جایزه بگیرم که این اتفاق متاسفانه برای فیلم‌های کمدی نمی‌افتد. به هر حال جبر و شرایط مرا هم به جهتی می‌برد و علاقه من به جهت دیگری یعنی درام‌های اجتماعی است. البته این به آن معنا نیست که من کمدی را دشمن ندارم بلکه افکار می‌کنم تا حدودی هم از پس گیم کردن در این نقش‌ها برآمده‌ام ولی خب همیشه دست‌کم در ایران بهایی به گیمگر کمدی داده نمی‌شود و گیم در این نقش‌ها اعتباری که باید برای گیمگر به همراه داشته باشد را ندارد.

وی در پایان گفت: در نهایت باید بگویم که اگر بخواهید در مارکت قرار بگیرید و جزو گیمگران پرفروش باشید و برای فیلم‌ها انتخابتان کنند، ژانری که فعال است، کمدی‌ست. به نوعی در حوزه درام، یک یا دو گیمگر داریم که فیلم‌هایشان پرفروش می‌شود ولی در ژانر کمدی ۱۰ تا ۱۵ گیمگر پرفروش داریم. به همین خاطر گرایش به این جهت مقداری بیشتر شده است.