آفتاب‌‌نیوز :

به منبع تارنمای شباسمه مصری “الیوم السابع” “خالد مجاهد” مشاور رسانه‌ای و سخنگوی رسمی وزارت دکتری مصر اعلام کرد که این وزارتخانه نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا را به یاری یک طرح پیشگیرانه کاشف کرده است.

مجاهد با بیان این که فرد مبتلا به این بیماری ویروسی، شهروندی خارجی است، تصریح کرد: به محض ثبت کرونا در کانتریمان، دکتری جهانی را در جریان قرار داده‌ایم.

ویروس کرونا به قاره آفریقا رسید

سخنگوی وزارت دکتری مصر افزود: فرد مبتلا به کرونا ۱۴ شب در قرنطینه خواهد بود و هر هشت ساعت به وی دستورات دکتریی که باید آن را رعایت کند، داده می‌شود.

مصر نخستین کانتری آفریقایی است که از ورود نخستین مورد ابتلا به بیماری کرونای نو خبر می‌دهد.

در همین حال امارات متحده عربی از بهبود یافتن دو فرد مبتلا به کرونای نو خبر داد.

براساس آمارها تحالا ۶۰ هزار و ۱۰۷ نفر به کرونا مبتلا شدند که ۵۹ هزار و ۵۳۹ نفرشان در چین هستند. شمار درگذشتگان این بیماری یک‌هزار و ۳۶۳ نفر اعلام شده و ۵ هزار و ۵۷۶ نفر نیز درمان شده‌اند.

هنگ کنگ شب جمعه اعلام کرد که ۳ مورد دیگر از ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و شمار مبتلایان دراین منطقه به ۵۶ نفر رسیده است.

وزارت دکتری سنگاپور امشب از ابتلای ۹ نفر دیگر به این ویروس و رسیدن شمار مبتلایان به ۶۷ نفر خبر داد. ۱۷ نفر از این مبتلایان درمان شده اند.

از کره جنوبی نیز خبر می رسد که در این هفته هیچ مورد نوی از بیماری منبع نشده و شمار مبتلایان همان ۲۸ نفر است که ۷ نفرشان درمان شده اند.