• برای پس گرفتن اراضی از روسیه جدول زمانی تعیین شود


  باس‌جمهوری اوکراین امشب (سه‌شنبه) به خبرنگاران گفت، کی‌یف در اجلاس چهار جانبه ماه دسامبر در خصوص درگیری دونباس می‌خواهد بر سر یک چارت زمانی مشخص برای پس گرفتن سرزمین‌ها و مردم خودش از روسیه مذاکره کند.

  آفتاب‌‌نیوز :

  به گفته از خبرگزاری رویترز، ولودیمیر زلنسکی، باس‌جمهوری اوکراین به خبرنگاران درباره نشست اوکراین، روسیه، فرانسه و آلمان گفت: مایل هستم به نتایجی دست یابیم. نیاز داریم که روی برگشت اراضی ما توافق شود. من درباره نوعی جداول زمانی شفاف سخن می‌گویم.

  زلنسکی که همواره با صورتی هرگزح شده دیده شده است، در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد تا زمانی که با چشمان خودش برگشت سه کشتی جلبی در سال گذشته به دست روسیه را نبیند، هرگزح نخواهد کرد. روسیه این کشتی‌ها را دوشنبه آزاد کرد.

  اوکراین: برای پس گرفتن اراضی از روسیه چارت زمانی تعیین شود

  ادامه...
 • افزودن ایستگاه‌های شن مخصوص در شمال تهران  آفتاب‌‌نیوز :

  سید حمید موسوی، با بیان خبر فوق اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه یک و پیش بینی هواشناسی مبنی بر پاییز و زمستان پر بارش ستاد برف روبی این منطقه از ابتدای پاییز تشکیل و نسبت به تجهیز ملزومات برف روبی از جمله ماشین آلات سبک، سنگین، مکانیزه، نیروی انسانی، دپوی شن مخصوص، شارژ مخازن سطح منطقه و… اقتلهات لازم انجام شده بود و اقتلهات اجرا شده در برف روبی اخیر نیز بالاتر از میانگین سال های گذشته بود.

  وی اظهارکرد: با انجام عملیات برف روبی در بارش اخیر، بار دیگر ۴۰۰ مخزن زردرنگ در سطح معابر با کیسه های شن مخصوص شارژ مجدد شد و همچنین ایستگاه های عرضه این کیسه ها نیز در مقابل ساختمان‌های اصلی منطقه از جمله ساختمان مرکزی، معاونت ها، نواحی در حال راه اندازی است و نسبت به دپوی فله‌ای کیسه‌های شن مخصوص در نقاط پر اهمیت، پرتردد و برف گیر منطقه اقتله می شود.

  موسوی افزود: پس از هر بار بارش و انجام عملیات برف روبی تمهیدات لازم به منظور ذخیره سازی و شارژ مجدد شن مخصوص در معابر انجام و ماشین آلات برف روب رصد و معاینه می شوند.

  وی گفت: جهت انجام عملیات برف روبی در فصل پاییز و زمستان معاونین و مدیران ارشد شهرداری منطقه یک نیز به عنوان معین در نواحی حضور و بر عملیات خدمات رسانی نظارت مستمر خواهند داشت.

  بنا براعلام روابط عمومی شهرداری منطقه یک، وی در خصوص تغییر در منیجر نواحی ۴و۵ این منطقه افزود: هدف منیجر شهری این منطقه جلب رضایت شهروندان است و بالطبع هر گونه اقتلهی که این رضایت را ارتقاء دهد مورد توجه منیجر شهری خواهد بود و برهمین اساس، با تغییرات انجام شده سعی شد شرکت پویا و تاثیر گذارتر شود.

  ادامه...
 • شجاع خلیل زاده از ترکیب پرسپولیس کنار گذاشته شد  آفتاب‌‌نیوز :

  دلیر خلیل زاده که طی فصول اخیر در تراکتور، سپاهان و پرسپولیس جزو یکی از مدافعان برتر میانی به میدان رفته است، در اقتلهی عجیب از سوی گابریل کالدرون برای پست مدافع راست در نظر گرفته شده است. موضوعی که باعث شده او نتواند استحقاق کیفی مناسبی که انتظار می‌رود را به اجرا بگذارد.

  دلیر خلیل زاده که به گواه کارشناسان طی فصول اخیر یکی از ارکان توانستیت پرسپولیس در خط دفاعی محسوب می‌شود، حالا با نظر کالدرون برای پست مدافع راست در نظر گرفته شده است. موضوعی که گفته می‌شود با نارضایتی این گیمکن همراه بوده است. کالدرون البته قصد دارد در اتلهه تغییرات پیاپی خود در خط دفاعی، اینبار دلیر خلیل زاده را از ترکیب خارج کند و بعد از اینکه متوجه شد او مایل به حضور در پست مدافع راست نیست، مهدی شیری را به ترکیب اضافه کرد و اسم خلیل زاده را در گیم آتی تیمش در ترکیب اصلی قرار نخواهد داد.

  موضوعی عجیب که می‌تواند دردسر کوچولوی برای این تیم شکل دهد و آنها را وارد چالش کوچولوی کند. خلیل زاده که طی دیدارهای دو فصل اخیر سرخپوشان در پست مدافع میانی و در کنار سیدجلال حسینی عملکرد قابل پذیرفتنی از خود به جا گذاشته و آمار دفاعی این تیم نیز نمایانگر این موضوع است باید دید چه واکنشی به این مساله خواهد داشت و آیا تاب نیمکت نشینی در شبهایی که خیلی‌ها در انتظار برگشت او به لیست تیم ملی را نیز می‌کشیدند، خواهد داشت یا خیر.

  ادامه...
 • ریزش قیمت سکه در بازار/ آخرین وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا  آفتاب‌‌نیوز :

  قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح نو امشب در بازار تهران با قیمت ۴ تمایلیون و ۱۹۴ هزار تومن و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ تمایلیون و ۱۲۹ هزار تومن فروخته شد.

  این در حالی است که سکه تمام‌بهار آزادی طرح نو دیشب در بازار تهران ۴ تمایلیون و ۲۷۱ هزار تومن و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ تمایلیون و ۲۲۹ هزار تومن بود.

  در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ تمایلیون و ۱۸۸ هزار تومن، ربع‌سکه یک‌تمایلیون و ۳۸۹ هزار تومن و هر قطعه سکه سردی ۸۵۹ هزار تومن قیمت داشت.

  این در شرایطی است که دیشب در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ تمایلیون و ۱۸۸ هزار تومن، ربع‌سکه یک‌تمایلیون و ۳۸۹ هزار تومن و هر قطعه سکه سردی ۸۵۹ هزار تومن بود.

  همچنین امشب در بازار تهران قیمت طلای ۱۸عیار ۴۲۶ هزار و ۴۰۰ تومن ارزش‌گذاری شده بود، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۴۶۸ دلار معامله می‌شد. قیمت طلای ۱۸ عیار دیشب در بازار تهران ۴۲۵ هزار و ۹۱۸ تومن قیمت داشت.

  ادامه...
 • شرق تهران؛ بارش برف و لغزندگی در ارتفاعات هراز و فیروزکوه  آفتاب‌‌نیوز :

  سیاوش محبی رئیس پلیس‌راه ویژه شرق منطقه تهران دقایقی پیش در خصوص اوضاع ترافیکی محور‌های هراز، فیشبکوه، امام رضا (ع) و کوچولو حرم به حرم، اظهار کرد: هم‌حالا تردد وسایل گفتهیه از شمال به جنوب و جنوب به شمال محور هراز روان و در ارتفاعات این محور به دلیل بارش برف سطح جاده لغزنده و تردد با کندی همراه است.

  وی گفت: عبور و مرور انواع وسایل گفتهیه از محور فیشبکوه روان و بدون مشکل منبع‌شده است، اما در مناطقی مانند گردنه گدوک بارش شدید برف را شاهد هستیم و سطح این جاده لغزنده شده و هم‌وطنان باید در این مناطق بااحتیاط بیشتری تردد کنند.

  محبی بابیان اینکه حادثه خاصی در محور‌های موهرگزتی شرق منطقه رخ نداده، بیان کرد: تردد وسایل انواع گفتهیه از شمال به جنوب و جنوب به شمال محور امام رضا (ع) و کوچولوراه حرم به حرم روان و بدون مشکل منبع‌شده، اما هم‌وطنان احتیاط در رانندگی را در این شرایط آب و هوایی مدنظر قرار بدهند.

  رئیس پلیس‌راه ویژه شرق منطقه تهران ضمن تأکید بر به همراه داشتن تجهیزات زمستانه، بیان کرد: بارش برف در مناطق مختباه محور‌های هراز و فیشبکوه تا شب‌های آینده اتلهه دارد، بنابراین هم‌وطنان از شروع مسافر‌های غیرضروری به جهت شمال کانتری پرهیزکرده و بعد از ورود به محور‌ها از سالم بودن سیستم سردایشی و فنی خودروی خود اطمینان حاصل کنند.

  وی در پایان خاطرنشان کرد کرد: رانندگان با تجهیزات کامل زمستانه به‌خصوص زنجیر چرخ وارد مسیر‌ها شوند و در هنگام رانندگی فاصله طولی مناسبی با خودرو‌های جلویی داشته باشند تا بدون حادثه به مقصد‌های خود برسند.

  ادامه...
 • ترامادول؛ خوشی‌زای ناخوش
  معاون فرماندار خرم‌دره گفت: زنگ هولناک مصرف ترامادول را جدی بگیریم.

  ادامه...
 • عراقچی خطاب به اروپا: هزینه ها را بپردازید  آفتاب‌‌نیوز :

  سید عباس عراقچی معاون سیاسی دربار امور خارجه ایران که برای شرکت در سومین نشست رایزنی‌های سیاسی بین جمهوری مسیحی ایران و هلند به لاهه مسافر کرده است، شب (دوشنبه) ۲۷ آبان ۱۳۹۸ با «استف بلوک» دربار امور خارجه هلند ملاقات و در خصوص موضوعات بین‌المللی به ویژه آخرین تحولات برجام و نیز راه‌های گسترش مناسبات بین دو کانتری مذاکره و تبادل نظر کرد.

  عراقچی در این دیدار سیاست جمهوری مسیحی در کاهش تعهدات برجامی خود را تشریح و تأکید کرد: این اقتله در چارچوب حقوقوق ایران در برجام صورت می‌گیرد و تا زمان تامین منافع ایران اتلهه خواهد یافت.

  *حمایت هلند از ابتکار فرانسه

  دربار امور خارجه هلند در این دیدار با تاکید مجدد بر ضرورت حفظ برجام اظهار داشت: هلند از ابتکار فرانسه برای پیدا کردن راه‌حل خروج از بحران جاری حمایت می‌کند.
  وی همچنین در مذاکرات چند ساعته با همتای هلندی خود در خصوص موضوعات مختباه دوجانبه و چند جانبه و منطقه‌ای، از جمله برجام، ابتکار صلح هرمز، امنیت کشتیرانی در خلیج فارس و دریای سرخ، تحولات منطقه‌ای و همکاری‌های سرمایهی دوجانبه صحبت و رایزنی کرد.
  معاون دربار امور خارجه کانتریمان در این مذاکرات ضمن انتقاد از بی عملی اروپا در خصوص اجرای تعهدات خود در برجام و تبیین گام‌های چهارگانه ایران در کاهش تعهداتش ذیل برجام تاکید کرد که اگر اروپا خواستار حفظ برجام است باید در این زمینه آماده پرداخت قیمت باشد.

  وی همچنین خاطرنشان کرد که حقوق ایران برای توقف تمام یا بخشی از تعهداتش در برجام به رسمیت شناخته شده است و آنچه که ایران تحالا انجام داده است، نقض برجام به شمار نمی‌رود.
  سید عباس عراقچی با اشاره به ارائه طرح صلح هرمز از سوی باس جمهوری مسیحی ایران گفت: صلح و امنیت در منطقه خلیج فارس باید توسط خود کانتریهای منطقه تامین شود و ابتکار صلح هرمز با همین هدف طراحی شده است.

  عراقچی تاکید کرد هیچ نیازی به ائتلاف‌هایی که تکی منجر به افزایش تنش در منطقه می‌شود، نیست.
  معاون سیاسی دربار امور خارجه کانتریمان با اشاره به ظرفیت‌های موجود در روابط سرمایهی دو کانتری تصریح کرد: انتظار می‌رود دولت هلند شرایط فعالیت بین شرکت‌های هلندی و ایرانی را تسهیل کرده و اطمینان‌های لازم را برای بنگاه‌های سرمایهی کانتریش فراهم کند.
  طرف هلندی نیز در این دیدار بر نقش ایران در تامین صلح و ثبات منطقه‌ای تاکید و عنوان کرد که هلند به دنبال کاهش تنش در منطقه است.

  عراقچی همچنین با حضور در موسسه روابط بین‌الملل هلند (کلیخندال) طی سخنانی در جمع مدیران و کارشناسان این موسسه در خصوص برجام و راهکار اروپا برای حفظ آن سخنرانی کرد.

  ادامه...
 • روش‌هایی که در کاهش درد زایمان موثرند  آفتاب‌‌نیوز :

  ترس از درد زایمان بخصوص در زنان نخست‌زا می‌تواند بر قصد مادران در رابطه با روش زایمان بعدی به‌ویژه افزایش تمایل مادر به انجام سزارین انتخابی تاثیرگذار باشد. شیوع کلی سزارین در ایران حدود ۴۸ درصد تخمین زده شده است. بنابراین با توجه به روش‌های کاهش درد زایمان بسیار حائز اهمیت بوده و روش‌های دارویی و غیر دارویی با هدف کاهش سزارین می‌بایست مورد استفاده قرار گیرند. روش‌های دارویی عبارتند از تجویز سیستمیک‌ داروها، تجویز عمومی، روش‌های استنشاقی، بی‌حسی منطقه‌ای و روش‌های غیر دارویی شامل هیپنوبرانم، ماساژ، آروماتراپی و رفلکسولوژی است.

  پژوهشی که در خصوص “روش‌های کاهش درد زایمان در ایران” توسط تیم پژوهشگران متشکل از ساناز فیاضی (مربی، دانشکده پرستاری و مامایی)، ملیحه عامریان(مربی، دانشکده پرستاری و مامایی)، مرضیه فغانی آغوزی(مربی، دانشکده پرستاری و مامایی) و سروه محمدی(تیم مامایی، دانشکده پرستاری و مامایی) انجام شده، آمده است: «با وجودی که شواهد بیشتری در حمایت از روش‌های دارویی وجود دارد، عوارض اسمطلوب بسیاری در رابطه با این روش‌ها منبع شده است. این در حالی است که روش‌های غیر دارویی در اکثر موارد غیر تهاجمی بوده و روشی امن برای مادر و جنین محسوب می‌شوند.»

  یافته‌ها نشان می‌دهند: «استفاده از روش‌های غیر دارویی ارجحیت بیشتری دارد؛ چرا که روش‌های ارزان‌تر، آسان‌تر و غیر تهاجمی‌تر بوده و احساس اعتماد به نفس بیشتری برای مادر به همراه دارند و خود مادر درگیر با روش اجراست. در سال‌های اخیر، روش‌های غیردارویی همچون ماساژ، طب فشاری،‌ تکنیک‌های تنفسی و رفلکسولوژی جایگاه خوبی در مامایی کسب کرده‌اند.»

  در اتلهه این پژوهش به خواص “گیاهان دارویی” پرداخته شده است: «اسطوخودوس: اسطوخودوس متعلق به خانواده نعناییان و بومی حوزه مدیترانه است. از جمله مهم‌ترین ترکیبات روغنی این گیاه می‌توان به لینالیل استات(۵۱ درصد) و لینالول(۳۵ درصد) اشاره کرد. این دو ماده در مکانیزم تسکین درد این گیاه موثر هستند. استشمام اسانس اسطوخودوس با تحریک سیستم لیمبیک باعث ترشح اندروفین، انکتفالین و سروتونین و در نتیجه احساس آرامش می‌شود. استشمام عصاره اسطوخودوس بر کاهش شدت درد زایمان تاثیر مثبت دارد.

  نعناع فلفلی: نعناع فلفلی گیاهی علفی و چندساله از خانواده نعناعیان است. نعناع فلفلی از تقطیر گل و سرشاخه‌های تازه گیاه به دست می‌آید و برای درمان تهوع_استفراغ، دردهای شکمی، سوءهاضمه، التهاب روده، نفخ و کاهش درد زایمان استفاده می‌شود.

  یاسمین: یاسمین یک گیاه گل‌دار است که در مناطق سردسیری یافت می‌شود. عصاره موجود در گیاه یاسمین محرک و آرام‌بخش بوده و در کاهش درد زایمان و افزایش فعالیت رحم کاربرد دارد.

  بهار نارنج: این گیاه از خانواده مرکبات است. بهار نارنج دارای خواص آرام‌بخشی، ضدعفونی کننده، ضد اسپاسم و افزایش دهنده تمایل جنسی است. تاثیر اسانس بهارنارنج بر تسکین درد زایمان نشان‌داد که استشمام اسانس بهارنارنج باعث کاهش درد زایمان شده است.

  بابونه: این گیاه متعلق به خانواده کمپوزیته است و دارای خاصیت ضد التهاب،‌ ضد درد، ضد اسپاسم، ضد نفخ و آرام‌بخش بوده و باعث کاهش شدت درد بوده است.

  کنجد: کنجد از گیاهان روغنی است که کشت آن در دنیا رایج است. روغن کنجد به عنوان روغن اولیه مورد استفاده برای سلامتی در نظر گرفته شده است و جهت ماساژ استفاده می‌شود و دارای خواص درمانی متعددی است؛ به طوری که در آنالیز روغن کنجد، حداقل هفت جزء دارای خاصیت تسکین دردی یافت شده است.

  پرتقال: میوه گیاه پرتقال از تیره مرکبات است. لیمونن عمده‌ترین ترکیب شیمیایی موجود در اسانس پوست پرتقال است. این اسانس محرک سیستم عصبی مرکزی، آرام‌بخش، مسکن، شل‌کننده، ضد التهاب و کاهنده فشار خون است.

  گل سرخ: ترکیبات اصلی گل‌سرخ(رز) باعث خواصی مثل ضد التهابی، ضد دردی، ضد سرطان و ضد میکروبی است.

  زعفران: زعفران در گذشته جهت برطرف کردن گرفتگی‌های عضلانی، اختلالات قاعدگی و همچنین به عنوان آرام‌بخش، مسکن و ضد درد، محرک جنسی، ضد افسردگی، ضد التهاب، پایان دادن به بارداری، خونریزی شدید بعد از زایمان، آنتی باکتریال و ضد سرطان استفاده می‌شده است.

  گل میخک: میخک حاوی یک ترکیب فلاونویدی به اسم اوژنول است که اثرات آنتی‌اکسیدان، ضد درد، ضد التهاب و میکروب‌کشی دارد.

  گل شمعدانی: روغن گل شمعدانی به عنوان یک آرام‌بخش در آروماتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیاه باعث کاهش فشار خون می‌شود. بخور روغن شمعدانی می‌تواند آرام‌بخش و یا محرک سیستم عصبی عمل کند.»

  پژوهشگران در ارتباط با “داروهای شیمیایی” گفته‌اند: «لیدوکایین، هیوسین، ایندومتاسین، انتونوکس و آب مقطر بر کاهش درد زایمان موثر است.»

  فیاضی و همکاران در ارتباط با کلاس‌های آموزشی آمادگی برای زایمان در کاهش شدت زایمان، گفته‌اند: «”موسیقی درمانی” روشی برای ایجاد آرامش و حساسیت‌زدایی است. موسیقی باعث کاهش شدت درد بعد از زایمان می‌شود. شنیدن موسیقی آرامبخش در کاهش شدت درد موثر است.

  “سردا درمانی” یکی از روش‌های کاهش درد غیردارویی است. این روش نیازی به مهارت بعدی ندارد و اگر به صحیحی استفاده شود عوارض جانبی اندکی دارد.

  “فکسولوژی” یا بازتاب درمانی شاخه‌ای از طب کل‌نگر است و نباید آن را با ماساژ کف دست و پا اشتباه گرفت، بلکه یک نوع فشار درمانی ویژه و معین است. این رشته یک روش قدیمی، ملایم و غیر تهاجمی است و بر این اساس پایه‌ریزی شده که مناطق گیمابی (رفلکس) در روی کف پاها و دست‌ها وجود دارند که با هر قجهت بدن اعم از عضله،‌ عصب، غده و استخوان مطابقت دارند. به عبارت دیگر پاها نماینده و نماینگر نقشه‌ای از کل بدن هستند. رفلکسولوژی به ایجاد آرامش و بدن فرد یاری می‌کند و از این طریق می‌تواند در کنترل درد موثر واقع شود.»

  در نتایج این پژوهش آمده است: «درد زایمان یکی از شدیدترین دردها به شمار می‌رود و جزء غیر قابل اجتناب زایمان است. روش‌های غیردارویی و گیاهی در تسکین درد زایمان موثر است.»

  این پژوهش در شماره ششم مجله دانشکده پرستاری و مامایی ارومیه منتشر شده است.

  ادامه...
 • شناسایی روشی برای تسریع بهبود زخم بیماران پس از جراحی


  آفتاب‌‌نیوز :

  دانشمندان، روش نوی برای تغییر سیستم ایمنی بدن کاشف کرده‌اند تا بتوانند ترمیم بافت بدن را بهبود ببخشند. آنها در این پروژه، شبکه نوی از عوامل حفاظتی را آشکار کردند که مانند سپر دفاعی سلول‌ها در برابر نابود عمل می‌کنند. دانشمندان “یونورسیتی بریستول” (University of Bristol) انگلستان باور دارند که شاید این کاشف بتواند پیامدهای خوبی برای افرادی که تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند داشته باشد، به روند بهبود آنها اسپید ببخشد و هولناکات ناشی از جراحی را کاهش دهد.

  به منبع وب سایت رسمی یونورسیتی بریستول،هنگامی که یک بافت نابود می‌بیند، بدن به اسپید سلول‌های ایمنی را در محل نابود دیده به کار می‌گیرد تا با عفونت ناشی از آن مقابله کند. بدن این کار را با آزاد کردن عوامل سمی برای اتک و از بین بردن پاتوژن‌های مهاجم انجام می‌دهد اما این عوامل گاهی آنقدر سمی هستند که می‌تواندد به بافت میزبان نابود برسانند و فرآیند ترمیم را مختل کنند. بافتی که مورد ترمیم قرار دارد، برای مقابله با این پیامدها معمولا سیستم محافظتی قدرتمندی را به کار می‌گیرد که مانند یک سپر دفاعی در برابر نابود عمل می‌کند.

  شناسایی روشی برای تسریع بهبود زخم بیماران پس از جراحی

  دانشمندان این تیم پژوهشی، برای بررسی روند ترمیم بافت، از مسیرهای حفاظتی بدن نقشه‌برداری کردند و به بررسی نحوه تحریک این روند در بافت‌ها پرداختند.

  دکتر “هلن ویورز” (Helen Weavers)، نویسنده ارشد این پژوهش گفت: بافت‌های نابود‌دیده در افراد سالم معمولا خود را پس از نابود ترمیم می‌کنند. در نابود پوستی در حال ترمیم معمولا واکنشی صورت می‌گیرد که طی آن، عواملی برای از بین بردن پاتوژن‌های مهاجم آزاد می‌شوند.

  وی افزود: ما در این پژوهش، از مگس میوه استفاده کردیم تا روند ترمیم زخم توسط سلول‌های ایمنی را ببینیم. ما طی این بررسی توانستیم شبکه‌ای از مسیرهای حفاظتی را کاشف کنیم که مانند یک سپر دفاعی، از بافت‌ها در برابر نابود التهابی محافظت می‌کنند و به ترمیم آنها می‌پردازند. ما همچنین گرفتنیم که فعال کردن این مسیرها می‌تواند به محافظت بیشتر از بافت یاری کند و عدم فعالیت آنها، موجب تاخیر در روند بهبود زخم می‌شود.

  ویورز اتلهه داد: ما حالا این مسیرها را می‌شناسیم و از نحوه فعالسازی آنها آگاه هستیم؛ در نتیجه امیدواریم تا بتوانیم روش‌هایی برای تحریک این سیستم دفاعی در بیماران پیش از جراحی آنها ارائه دهیم.

  این پژوهش، در مجله “Current Biology” به چاپ رسید.

  ادامه...
 • پلوسی هیچ کاری نخواهد کرد


  آفتاب‌‌نیوز :

  دونالد ترامپ، باس جمهوری آمریکا با بیان اینکه جمهوری‌خواهان در اوج اتحادشان هستند، گفت که نانسی پلوسی، باس مجلس نمایندگان این کانتری هیچ کاری نخواهد کرد.

  به منبع اسپوتنیک، ترامپ اقتلهات برای عزل خود را “جعلی” توصیف کرد.

  ترامپ: پلوسی هیچ کاری نخواهد کرد

  وی در پیامی در توییتر نوشت: جمهوری‌خواهان تا به الآن به این سطح متحد نبوده‌اند، آنچه که در حال حاضر رخ می‌دهد، اقتلهات جعلی گسترده‌ای است که رسانه‌های دروغین و حزب آنها علیه ملت آمریکا آن را راهبری می‌کنند. قانون توسط پلوسی جعل می‌شود، اما ما برنده هستیم و در آینده نیز برنده خواهیم بود.

  ادامه...