• درخواست انتخاباتی وزیر کشور از شورای نگهبان /تفسیر شخصی از قانون انتخابات را اجرا نکرده‌ایم /انتخابات امسال، مانور قدرت در دنیاست  آفتاب‌‌نیوز :

  عبدالرضا رحمانی فضلی صبح دوشنبه در همایش منطقهداران و فرمانداران سراسر کانتری که با حضور باس جمهوری برگزار شد، گفت: انتخابات و تعیین سرنوشت مردم، کانتری و اگفتهاب به دست خود مردم یکی از نعمات الهی است. تاریخ انتخابات در ایران به سه مقطع تقسیم می‌شود؛ پیش از مشروطیت که موضوعی به اسم انتخابات و کلمه ای به عنوان ملت نداشته ایم و یک نفر براساس تمایل خود کانتری را اداره می کرد. مرحله دوم از مشروطیت تا اگفتهاب بود که با وجود اقتلهات انجام شده، مجلسی با نظر مردم به دلیلی دخالت خارجی و استبداد داخلی تشکیل نشد اما در مرحله سوم بعد از اگفتهاب با مجلس و نهادهای انتخابی مواجه هستیم که از متن مردم برخواسته است.

  وی با بیان اینکه ما باید بدانیم که از یک میراث و غنیمت تاریخی صیانت می‌کنیم، تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید سعی کرده ایم قانون را اجرا کنیم، نه تفاسیر شخصی، حزبی و جناحی از قانون و سعی ما بر برگزاری انتخابات آزاد و در فضایی امن، سالم و با مشارکت بالا بود. خدارا شاکریم که در انتخابات‌ها در دولت تدبیر و امید، در فضایی امن و با مشارکت بالا برگزار شده است.

  اهم اظهارات وی را در اتلهه به گفته از ایسنا بخوانید؛

  *در انتخابات ریاست‌جمهوری پیشین شورای مراقب به خاطر شکایاتی که از مجریان انتخابات شد، اعلام کرد که باید بازرسی‌ها را افزایش دهند و ما پذیرفتن کردیم چون به کارمان اعتماد و ایمان داشتیم؛ در فرصت اعلام نتایج، حتی یک صندوق و یک رای هم باطل نشد که نشان از سلامت و عزم و اراده دولت و مجریانی است که امانت دار مردم هستند. تحالا به بیش از ۸۰ درصد این شکایات رسیدگی و اکثریت قاطع آن منجر به برائت شده است.

  * امیدوارم همه کسانی که در امر انتخابات مشارکت دارند و می‌خواهند انتخاب خوب برگزار شود، همین رویه را داشته باشند. امشب با تهدیدهای بین‌المللی، مسائل منطقه‌ای و فشارهایی که به مردم وارد می شود مواجه هستیم و اقتضای این شرایط این است که بیش از گذشته انتخابات با مشارکت حداکثری مردم برگزار شود تا وحدت و انسجام داخلی تتوانات شود و دست رد بر دشمنان زده شود . دشمن به دنبال افزایش فرق هاست تا ناامیدی و یاس را بر مردم غلبه کنند بنابراین این انتخابات فقط یک انتخابات صرف سیاسی با حضور مردم پای صندوق‌های رأی نیست بلکه بیش از همیشه یک مانور قدرت سیاسی در دنیا است.

  * امیدوارم در فرصت باقی مانده برای اعلام نهایی تایید صلاحیت‌ داوطلبان توسط شورای مراقب ، فضا بیش از بیش آماده رقابت‌های منطقی، قانونی، اصولی در یک فضای سالم و امن باشد تا همه مردم با احساس اینکه می توانند کاندیدای مورد علاقه خود خود را در لیست ها پیدا کنند، در صحنه حاضر شوند. وزارت کانتری به دنبال این است که انتخاباتی سالم در فضایی قانونی و با رقابت حداکثری برگزار کند.

  * امیدوارم همه در کنار هم این مرحله مهم از سرنوشت اگفتهاب و مردم را که با انتخابات می‌تواند رقم بالای تجلی اراده و حضور مردم در حمایت از اگفتهاب را داشته باشد به خوبی طی کنیم. سال ۹۸ اتفاقات کوچولوی در کانتری رخ داده است. ابتدای سال سیل را داشتیم، بعداز آن اتفاقات امنیتی مختباهی رخ داد. مراسم اربعین با حضور بیش از سه تمایلیون وپانصد هزار نفر برگزار شد. در حوزه سرمایه مقاومتی منطقهداران و فرمانداران سعی زیادی داشته اند. بعد از آن حوادث آبان ماه و دی ماه را داشتیم.

  *امیدوارم منطقهداران و فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در منطقه‌ها و شهرستان‌ها در بسیج عمومی مردم برای مقاومت و مشارکت بالا در انتخابات کوشا باشند.

  ادامه...
 • مشاجره همسر اول و دوم یک مرد در دادگاه/ خانه را به نامم بزن تا با طلاق موافقت کنم  آفتاب‌‌نیوز :

  صبح دیشب مرد نابینا با حضور در شعبه ۱۲ دادگاه کیفری منطقه تهران در شرح ماجرا به قضات گفت: حدود دو سال بعد با همسرم سوار بر خودرو در کوچولوراه یاسینی حرکت می‌کردیم که با راننده یک خودروی دیگر به خاطر رانندگی اسمناسبش درگیری لفظی پیدا کردم. او به من فحاشی کرد که عصبانی شدم و با خودرو سد راهش شدم و کار به درگیری فیزیکی کشید. راننده یک دفعه مشتی به چشمم کوبید و از هوش رفتم. وقتی مرا به بیمارستان منتقل کردند بعد از اقتله‌های دکتری یکی از چشم هایم نابینا شد و من هم شکایت کردم.

  شاکی در اتلهه گفت: این اتفاق زندگی مرا تحت تأثیر قرار داد و به نوعی مرا تباه کرد. چرا که بعد از این حادثه مادرم متله به من و همسرم سرکوفت می‌زد و می‌گفت اگر همسرت زن خوبی بود از تو دفاع می‌کرد و نمی‌گذاشت کتک بخوری و چشمت کور شود. آنقدر به من از این حرف‌ها زد که من هم تحت تأثیر قرار گرفتم و همسرم را طلاق دادم.

  در همین موقع زن سابق شاکی گفت: آقای قاضی شب حادثه من به‌خاطر اینکه می‌خواستم مانع درگیری شوهرم و آن راننده شوم از سوی راننده – متهم – کتک خوردم. متهم پایم را از دو جا شکست، من هم در این ماجرا شاکی هستم. با این حال مادر شوهرم زندگی ما را به‌هم زد و به حدی مرا با حرف‌هایش آزار داد که مهریه‌ام را بخشیدم و طلاق گرفتم.

  در اتلهه جلسه شاکی گفت: آقای قاضی اما بدبختی من به همین‌جا ختم نشد. من ۴ ماه بعد از طلاق همسرم با زن دیگری ازدواج کردم اما خیلی زود فهمیدم این زن با وجودی که هنوز در سن جوانی بود دندان مصنوعی دارد، قلبش بیمار است و یک کلیه هم ندارد تمام اینها را وقتی فهمیدم که بچه دار شدیم. حالا هم می‌خواهم طلاقش بدهم اما مهریه‌اش را می‌خواهد و من هم پولی ندارم که به او بدهم. همسر سابقم هنگام طلاق ۵۰ تمایلیون تومن از من پول گرفت، اگر حاضر شود این پول را به من بدهد تا همسر دومم را طلاق دهم من دوباره با خودش ازدواج می‌کنم.

  در همین حال زن جوان گفت: به شرطی حاضرم این کار را بکنم که خانه ات را به‌اسم من بزنی.
  قاضی دادگاه که از مشاجره و حرف‌های خارج از بحث دادگاه خسته شده بود از آنها خواست تا فقط به شکایت و درخواست‌شان در مورد حادثه درگیری بپردازند که هر دو شاکی پرونده خواهان گرفتن دیه شدند.
  در اتلهه وکیل متهم که در دادگاه حاضر بود به دفاع از او پرداخت و گفت: موکلم با وثیقه آزاد است و امشب هم در جلسه حاضر نشد اما من با توجه به مدارک دکتری که پیدا کرده‌ام و دکتری قانونی نیز آن را تأیید کرده استوار می‌کنم که کوری چشم این مرد بر اثر ضربه موکلم نبوده است چرا که این مرد مدتی بعد از این درگیری عمل پیوند قرنیه چشم انجام داده بود و مشکل بینایی داشت.
  بدین ترتیب قضات در پایان جلسه برای صدور حکم وارد شور شدند.

  ادامه...
 • همسر ناصر حجازی با مجسمه او عکس یادگاری انداخت


  آفتاب‌‌نیوز :

   پس از اینکه بلوار فردوس غرب به اسم ناصر حجازی تغییر کرد،مجمسه ای هم از اسطوره باشگاه استقلال در این بلوار نصب شد و حالا بهناز شفیعی،همسر مرحوم حجازی به همراه آتوسا حجازی با حضور در کنار این مجسمه،عکسی به یادگار گرفتند.

  همسر ناصر حجازی با مجسمه او عکس یادگاری انداخت

  ادامه...
 • مدیرعامل ایران خودرو:پیش فروش محصولات مطابق با برنامه تولید انجام می‌شود


  آفتاب‌‌نیوز :

  به گفته از ایکوپرس، فرخوشحال مقیمی در نشست با مدیران ارشد ایران خودرو توانستیت های حاصل شده را نتیجه سعی شبها شب کارگران خط تولید در شبهای سرد زمستانی دانست و گفت: کارگران در شبهای تعطیل از جان مایه گذاشتند تا چرخ تولید بهتر از گذشته به حرکت خود اتلهه دهد.

  وی با اشاره به تولید شبها ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو در این خودروساز خاطر نشان کرد: هدف تولید در بهمن و اسفندماه سال جاری، ۱۲۰ هزار دستگاه انواع خودرو است که با تحقوقق آن به بخش عمده ای از تعهدات خود به مشتریان عمل خواهیم کرد.

  مقیمی افزود: ‌با روند افزایش تولید و تحویل، تمامی تعهدات معوق ایران خودرو به مشتریان تا اردیبهشت ماه سال آینده به شب خواهد شد.

  وی تصریح کرد: تارسیدن به اهداف تولید و تامین نیاز مشتریان جمعه ها تعطیل نیست.مدیرعامل ایران خودرو اضافه کرد: اجازه ورود قطعات بی‌کیفیت به بهانه افزایش شمارگان تولید به خطوط تولید را نخواهم داد .
  مدیرعامل ایران خودرو، ‌رمز توانستیت این شرکت در چند ماه اخیر را تافکار جهادی، همدلی بین سازندگان قطعات و خودروساز عنوان کرد و گفت: ‌امشب مشتریان اطمینان دارند که خودرو تولید می‌شود و قطعا خودروهای خود را تحویل خواهند گرفت،‌ هرچند ممکن است با تاخیر زمانی این اقتله صورت گیرد و ما همواره بابت آن عذرخواه مردم هستیم.

  وی با اشاره به این که اندیشه ذهنی ایران خودرو نزد جامعه به دلیل تاخیر در اجرای تعهدات به مشتریان خدشه دار شده تاکید کرد:‌ مجوز پیش فروش محصولی را که توانایی تولید آن را نداریم، نخواهم داد.

  مدیرعامل ایران خودرو افزود:‌ نهضت داخلی‌سازی قطعات با جدیت دنبال می‌شود و تحالا ۵۰ قطعه از محصولات ایران خودرو توسط سازندگان داخلی، بومی سازی شده است و این روند حتی با برداشتن مسدود‌ها تداوم خواهد داشت.

  وی درخصوص شفاف‌سازی در پرداخت‌ به قطعه‌سازان گفت: با ایجاد همدلی بین دو انجمن قطعه ساز، آرامش به زنجیره تامین برگشته و قطعه‌سازان هم سهم مهمی در افزایش شمارگان تولید داشته‌اند و نباید به هم‌گرایی و هم‌افزایی ایجادشده خدشه‌ای وارد شود.

  مقیمی با اشاره به دستیابی به رکورد تولید دو هزارو ۵۵۷ دستگاه خودرو در آخرین شب ماه گذشته (۳۰ دی ماه) خاطرنشان کرد: ‌از تمامی کارگران خطوط تولید، زنجیره تامین و کسانی که در این افزایش تولید نقش آفرینی کرده اند قدردانی می‌کنم، برای رسیدن به توانستیت‌های بیش‌تر باید جهادی افکار و عمل کنیم.

  ادامه...
 • مذاکره دوجانبه با ایران خیال باطل ترامپ است


  آفتاب‌‌نیوز :

  محمد جواد ظریف یکشنبه شب در صفحه توییتر خود نوشت: “دونالد ترامپ همچنان آرزوی یک دیدار دوجانبه را در سر دارد تا هوسش برای یک «توافق ترامپ» ارضا شود. این خیالی باطل است. تکی چارچوب ممکن برای صحبت، میز مذاکره ۱+۵ که خودش آن را ترک کرده، برگشت به دوره بعد از سال ۲۰۱۷ و جبران خسارت ایران است.”

  ظریف: مذاکره دوجانبه با ایران خیال باطل ترامپ است

  ادامه...
 • محرومیت خلیل‌زاده و خانزاده تا اطلاع ثانوی


  آفتاب‌‌نیوز :

  به منبع سایت رسمی فدراسیون فوتبال، بر این اساس دلیر خلیل‌زاده (پرسپولیس) و محمدرضا خانزاده ‌(تراکتورسازی) به دلیل رفتارهای صورت گرفته در گیم امشب پرسپولیس و تراکتورسازی با دستور موقت تا اطلاع ثانوی از حضور در مسابقات‌ محروم‌ شدند.

  محرومیت خلیل‌زاده و خانزاده تا اطلاع ثانوی

  *حواشی مسابقه به صورت کامل رصد شده و کمیته انضباطی پس از گرفتن منبع ناظران‌احکام خود را در قبال باشگاهها و نفرات متخلف صادر خواهد کرد.

  *مطابق روال بعدی، هرگونه بدرفتاری از سوی مربیان، گیمکنان و همچنین نظارهگران با داوران مسابقه با قاطعیت مورد برخورد قرار خواهد گرفت. در این باره مستند به منبع گرفتنی، احکام مرتبط به اطلاع عموم خواهد رسید.

  *ساکت الهامی، سرمربی تیم تراکتورسازی برای ادای تکه‌ای از بیانات به کمیته انضباطی فراخوانده شد.

  ادامه...
 • درگذشت کوبی برایانت در یک سانحه هوایی


  آفتاب‌‌نیوز :

  به گفته از آس، کوبی برایانت، ستاره سابق تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز به همراه سه نفر در حال مسافر با هلی‌کوپتر بود که با حادثه روبرو شد و جان خود را از بین داد.

  دلیل این حادثه در دست بررسی است. تمام سرنشینان (پنج نفر) این هلی‌کوپتر شخصی، درگذشتند.

  درگذشت کوبی برایانت در یک سانحه هوایی

  ادامه...
 • ارتش سوریه مانع عبور گشتی‌های آمریکایی در استان “الحسکه” شد  آفتاب‌‌نیوز :

  به گفته از خبرگزاری اسپوتنیک، ایست بازررسی ارتش سوریه در کوچولوراه “ام ۴” واقع در روستای “اللبن” (در ۱۴ کیلومتری شمال غربی الحسکه) مانع عبور گشتی‌های نیروهای آمریکایی شدند.

  نیروهای ارتش سوریه همچنین با نظامیان آمریکایی که اصرار داشتند پرچم روسیه از بالای این مرکز ایست بازرسی پایین کشیده شود، مخالف کردند.

  در همین راستا، یک سرهنگ در ارتش سوریه اعلام کرد که نظامیان آمریکایی پس از جدال لفظی با نیروهای ارتش سوریه مجبور شدند از این منطقه عقب‌نشینی کنند.

  وی گفت: روسیه شریک قانونی در جنگ علیه تروریسم در اراضی سوریه است و از تمامیت ارضی سوریه و حاکمیت آن حمایت می‌کند اما آمریکایی‌ها اشغالگر هستند و باید از سوریه خارج بشوند.

  این سرهنگ ارتش سوریه همچنین تصریح کرد: گشتی‌های آمریکایی پس از این جدال لفظی از اطراف شهرک “تل تمر” به جهت پایگاه “القصرک” عقب‌نشینی کرده‌اند.

  از سوی دیگر، ارتش سوریه اقتله به پاکسازی شهرک “معرشورین” در حومه ادلب کرد.

  ادامه...
 • بیانیه عبدالمهدی در مورد حمله به سفارت آمریکا/این اقدام ها می تواند عراق را به میدان جنگ بکشاند


  آفتاب‌‌نیوز :

  در بیانیه نخست دربار آمده است که دولت مراحل اجرای قصد پارلمان برای عقب نشینی نیروهای خارجی را شروع کرده است.

  عبدالمهدی در این بیانیه نوشته است که بار دیگر تجاوز به یک محل دیپلماتیک خارجی دوباره شد که طی آن بعضی راکت کاتیوشا نزدیک سفارت آمریکا فرود آمد.

  بیانیه عبدالمهدی در مورد اتک به سفارت آمریکا/این اقتله ها می تواند عراق را به میدان جنگ بکشاند

  وی با محکوم و غیرقانونی توصیف کردن این حملات گفت که نتیجه این اقتله ها تضعیف دولت و حاکمیت آن و مخدوش کردن حرمت ماموریت های دیپلماتیک در خاک عراق است.

  نخست‌ دربار مستعفی عراق یادآور شد: به نیروهای خودمان دستور داده ایم که برای جلوگیری از دوباره مجدد چنین حملاتی تحقوقیقات و بررسی های لازم را انجام دهند و کسانی که این موشک ها را شلیک کرده اند را دستگیر کنند تا در پیشگاه قانون و دستگاه قضایی مجازات شوند.

  عبدالمهدی تاکید کرد که این اقتله ها می تواند عراق را به میدان جنگ بکشاند، به ویژه در زمانی که دولت اقتلهات لازم را برای اجرای قصد مجلس مبنی بر خروج نیروهای خارجی را از خاک کانتری شروع کرده است‌.

  وی اتلهه داد که دولت متعهد است از همه مأموریت های دیپلماتیک محافظت کند و تمام اقتلهات لازم را برای دستیابی به این امر مطابق قانون انجام دهد و کلیه نیروهای وفادار، خیرخواه و مسئول را دعوت می کند که در کنار دولت در اجرای تعهدات عراق بایستند.

  نخست‌ دربار دولت پیشبرد امور عراق از همه تیم ها و جریان ها خواست به نقش و وظایف خود در راستای جلوگیری از دوباره این حوادث عمل و در افشای عاملان آنها به دولت یاری کنند.

  شامگاه یکشنبه پنج راکت کاتیوشا در منطقه امنیتی سبز بغداد فرود آمد.

  یک مقام امنیتی تأیید کرد که یکی از راکت ها به سفارت آمریکا اصابت کرده است.

  ادامه...
 • تدابیر ویژه روسیه در مرز با چین


  آفتاب‌‌نیوز :

  بر اساس منبع شب یکشنبه پایگاه اینترنتی منطقهداری منطقه آمورسکایا (منطقه هم مرز روسیه با چین) واسیلی اورلوف منطقهدار منطقه آمورسکایا دستور اعمال تدابیر ویژه برای پیشگیری از سرایت بیماری کرونا از چین به این منطقه در گذرگاه های مرزی و فرودگاه های این منطقه را صادر کرد.

  از جمله تدابیر اعمال شده کنترل تمام افرادی است که از چین وارد منطقه آمورسکایا می شوند.

  تدابیر ویژه روسیه در مرز با چین

  به گفته اولگا کورگانووا باس اداره نظارت بر دکتری منطقه آمورسکایا، از شروع سال جاری تمایلادی بیش از ۷۰ هزار نفر در مبادی مرزی با چین تحت کنترل قرار گرفته اند که بیش از ۹ هزار نفر تن آنان تبعه چین بودند.

  بیش از ۴ هزار گردشگر روس هم از کانتریهای شرقی جنوب شرقی و چین به روسیه برگشته اند.

  بر اساس این منبع، وضعیت بیماریهای عفونی در منطقه آمورسکایا باثبات است اما به عقیده کارشناسان احتمال افزایش بیماریها وجود دارد.

  منطقهداری آمورسکایا اعلام کرد که از شب ۲۳ ماه ژانویه (شب پنجشنبه هفته گذشته) تدابیر شدید برای پیشگیری از بیماری کرونا به اجرا گذاشته شده است.

  ازجمله این تدابیر، خودداری از مسافر به چین است و شرکت های گردشگری و تورگردانان منطقه آمورسکایا فروش بلیت تورهای مسافرتی به این کانتری را متوقف کرده اند.

  در گذرگاه های مرزی در منطقه بلاگووشنسک در مرز چین و منطقه آمورسکایا اسکنرهای حرارتی به ویژه دستگاه های دماسنج مادون قرمز نصب شده است و افراد در این منطقه ازنظر احتمال ابتلا به بیماری کنترل می شوند.

  در همین حال خبرگزاری ریانووستی از شروع تخلیه گردشگران روس از چین خبر داد و تورگردانان روسیه براسمه برگشت پیش از موعد گردشگران از این کانتری را به اجرا درآورده اند.

  احتمال ورود ویروس کرونا به روسیه روس‌ها را بشدت نگران کرده است خصوصا اینکه شب شنبه یک تبعه چینی مظنون به ابتلا به این ویروس در منطقه ایرکوتسک در منطقه سیبری روسیه بستری شد.

  چین همسایه روسیه است و در خاور دور با این کانتری مرز مشترک دارد.

  گسترش شبافزون روابط روسیه و چین و توسعه گردشگری و تجارت میان دو کانتری، باعث شده است که در فرودگاه‌های روسیه اکثرا به سه زبان روسی، چینی و انگلیسی به مسافران فراخوان داده شود.

  در مناطق توریستی مسکو و سن پترزبورگ نیز ممکن نیست در هر زمان از سال، دهها توریست چینی دیده نشوند.

  شب پنجشنبه هفته گذشته دو نفر ازجمله یک تبعه چینی در سن پترزبورگ مظنون به ابتلا به بیماری کرونا بستری شدند اما نتایج آزمایشات نشان داد که به کرونا مبتلا نیستند.

  گفتنی است، ویروس کرونا به تازگی در منطقه‌ای از چین شیوع پیدا کرده که تحالا جان بیش از ۴۰ نفر را گرفته است. مقامات چین از مردم این کانتری خواسته‌اند به شهر ووهان، محل انتشار این ویروس مسافر نکنند و به ساکنان شهر هم توصیه شده در شهر بمانند.

  بر اساس اطلاعات رسانه های روسی، شمار افراد مبتلا به بیماری کرونا در چین به بیش از ۲ هزار نفر رسیده است و در شبها شب اخیر ۴۴۴ نفر به شمار این بیماران افزوده شده است و دهها تن هم جان خود را از بین داده اند.

  برخی از سیاستمداران در شرق، آمریکا را متهم به دسیسه چینی برای توقف سرمایه چین به هر قیمتی حتی انتشار ویرووس کرونا در بین مردم این کانتری می کنند و برخی دیگر خوردن برخی غذاهای عجیب مانند گوشت خفاش یا مار را دلیل انتقال این ویروس مرگبار در کانتریی می دانند که مردم آن به خوردن غذاهای عجیب و باورنکردنی مشهورند.

  ادامه...