• برای حضور در انتخابات با هیچ کس صحبت نکرده‌ام


  آفتاب‌‌نیوز :

  سید شمس الدین حسینی دربار سرمایه دولت احمدی نژاد، پس از ثبت اسم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای مسیحی در حوزه انتخابیه تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس، گفت: با شفافیت مالی تبلیغات انتخاباتی برای کاندیداهای انتخابات مجلس موافقم و معتقدم ارتقاء جایگاه نظام یاری می‌کند.

  وی افزود : شفافیت مالی برای کاندیداهای انتخابات مجلس امری است که موجب کارآمدی بیشتر نظام و پیشبرد بهتر اهداف اگفتهاب می‌شود، زیرا همان طور که حضرت امام (ره) فرمودند، مجلس در رأس امور است و حفظ جایگاه مجلس به پاکدستی نمایندگان وابسته است.

  دربار سرمایه احمدی نژاد: برای حضور در انتخابات با هیچ کس صحبت نکرده‌ام

  دربار پیشین سرمایه تاکید کرد : شفافیت مالی نه تکی برای نمایندگان، بلکه برای همه مسئولان امری ضروری است.

  حسینی اتلهه داد: نمی‌شود دربار و باس جمهور میزان اموال خود را اعلام نکنند، اما نماینده مجلس اعلام کند، تمام کسانی که مسئولیت دارند، باید اموال شان را شفاف اعلام کنند.

  وی در پاسخ به این سؤال که آیا خودتان حاضرید منابع تبلیغات انتخاباتی را اعلام کنید؟، گفت : بنده همه دارایی خود را اعلام کرده‌ام و چیز پنهانی ندارم.

  وی اضافه کرد : بنده در زمان تحویل پست وزارت سرمایه نیز فرم‌های اعلام اموال و دارایی ام را پر کردم و باز هم حاضرم اموال خود را اعلام کنم.

  دربار پیشین سرمایه در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا برای ثبت اسم در انتخابات مجلس با آقای احمدی نژاد جلساتی داشتید و یا اینکه با ایشان هماهنگ کرده اید، خاطر نشان کرد: در این خصوص با هیچ کس صحبت نکرده‌ام.

  ادامه...
 • بیانیه قالیباف برای حضور در انتخابات منتشر شد


  آفتاب‌‌نیوز :

  محمدباقر قالیباف شهردار اسبق تهران و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار بیانیه‌ای کاندیداتوری خود از حوزه انتخابیه شهر تهران را اعلام کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

  بیانیه قالیباف برای حضور در انتخابات منتشر شد

  مردم عزیز و شریف تهران
  سلام
  برکسی پوشیده نیست که این شبها مردم احوال خوبی ندارند. بر این باور بودم درختی که ۴سال ثمر ندهد دیگر ثمر نمی دهد از همین رو سعی شد تا نهال تازه ای کاشته شود اما دولت مستقر دو قطبی دروغین ساخت و بر موج سوار شد و توانست با وعده های کاذب اعتماد مردم را جلب کند. متاسفم که بگویم در این مدت ۲سال یک شب هم آب خوش از گلوی مردم پایین نرفته است. گرانی‌های افسارگسیخته، افزایش چند برابری قیمت ارز ، ماجرای تاسف بار ارز ۴۲۰۰ تومنی، محترم نشمردن مردم و بی توجهی به شان و منزلت مردم، در این مدت ۲ سال اجازه نداده است که مردم شبی را بدون نگرانی از آینده به شب برسانند. همه اینها بیش از پیش روشن می کرد که ما نیاز به یک دولت جهادی و کارآمد داریم تا چرخ اجرایی این کانتری پر از منابع و ذخایر مادی و انسانی را به حرکت درآورد و امید را به مردم برگرداند. بعنوان پیش درآمدی بر این اتفاق ما باید شاهد ایجاد مجلسی نو با حضور چهره های نو، رویکرد نو و ایده های نو باشیم لذا سعی کردم با طرح مجلس نو فضایی را برای این مساله ایجاد کنم و به جوان ترها یاری کنم تا با ورود به مجلس ، چنین اتفاقی را رقم بزنند.

  اما ماجرای افزایش قیمت بنزین درس کوچولوی به ما داد و آن این بود که این درخت نه تکی بعد از ۴ سال ثمر نداده است بلکه در حال نابود زدن جدی به مردم است و این نگرانی را به جد ایجاد کرد که تا سال ۱۴۰۰ یعنی ۱سال و نیم آینده قصداتی نابخردانه از جنس ماجرای افزایش قیمت بنزین، هرگز دور از ذهن نیست و اینجا بود که به این جمع بندی رسیدم که باید مجلسی توانا و کارآمد تشکیل شود و تمام هم و غم خود را کنترل دولت و وادار کردن آن به کار و فعالیت در این یک سال و نیم باقیمانده از عمرش قرار دهد

  بر این اساس قصد گرفتم به دور از مصلحت اندیشی های شخصی وارد عرصه انتخابات مجلس شوم با این امید که بتوانم با وارد کردن جمعی از چهره های نو، مومن و متخصص در تهران و برخی دیگر از شهرهای کانتری به مجلس، در یک سال و نیم باقیمانده این دولت خسته را مجبور به حرکت کنیم

  از مردم عزیز ایران خصوصا تهران می خواهم با حضور آگاهانه خود به ما یاری کنند تا مجلسی توانا و کارآمد تشکیل شود تا با نظارت مقتدرانه و تصویب قوانین به موقع بتواند مراقب باشد تا در این یک سال و نیم پیش رو وضعیت زندگی مردم بدتر نشود و زمینه ساز روی کارآمدن دولتی جهادی و کارآمد باشد.

  والسلام
  محمد باقر قالیباف

  ادامه...
 • تصاویر| مراسم تشییع پیکر «نصرت کریمی» با حضور بهمن فرمان آرا، مرضیه برومند، داریوش فرهنگ و آیدین آغداشلو


  آفتاب‌‌نیوز :

  نصرت کریمی، نویسنده، کارگردان و گیمگر سینما، شنبه ۱۶ آذرماه با حضور همکاران قدیمی‌اش در خانه سینما برای بدرقه به جهت آرامگاه ابدی بدرقه شد و در این مراسم برخلاف چند مراسم بدرقه بعدی در خانه سینما جمع زیادی از سینماگران از جمله بهمن فرمان آرا، مرضیه برومند، داریوش فرهنگ و آیدین آغداشلو حضور داشتند.

   

  ادامه...
 • قیمت سکه به ۴ میلیون و ۶۱۵ تومان رسید  آفتاب‌‌نیوز :

  در جریان معاملات بازار آزاد تهران امشب شنبه ۱۶ آذرماه، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح نو ۴ تمایلیون و ۶۱۵ هزارتومن، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴ تمایلیون و ۵۶۰ هزار تومن، نیم سکه ۲ تمایلیون و ۴۵۰ هزار تومن، ربع سکه یک تمایلیون و ۵۵۰ هزار تومن و سکه یک سردی ۹۰۰ هزار تومن است.

  همچنین قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۴۶۰ دلار و ۵۰ سنت و هر سرد طلای ۱۸ عیار ۴۶۳ هزار و ۳۱۶ تومن است.

  ادامه...
 • ۶ سعودی در نزدیکی محل تیراندازی در فلوریدا بازداشت شدند  آفتاب‌‌نیوز :

  شباسمه نیویورک تایمز نوشت: مقامات آمریکا شش عربستانی را در نزدیکی محل تیراندازی در پایگاه دریایی در ایالت فلوریدا بازداشت کردند که به کشته شدن چهار تن از جمله مهاجم منجر شد که دارای تابعیت عربستانی است.

  این شباسمه به گفته از یک مسؤول آگاه نوشت: سه تن از بازداشت‌شدگان درحال عکس‌برداری بودند.

  نیویورک‌تایمز جزئیات شش بازداشتی را فاش نکرد.

  این شباسمه نوشت که معلوم نیست که عکس‌برداری با اتک مرتبط است یا خیر.

  جمعه سه تن در اتک مسلحانه به پایگاه یگان دریایی در فلوریدا کشته و هشت تن زخمی شدند. مهاجم نیز کشته شد.

  مسؤولان اعلام کردند، مجری عملیات محمد سعید الشمرانی، دانشجوی افسری نیروی هوایی عربستان بود که در این پایگاه آموزش می‌دید.

  الشمرانی بعد از انجام این اتک در توییتر آمریکا را “کانتری شر و بدی” توصیف کرده بود.

  پادشاه عربستان به دونالد ترامپ، باس‌جمهور آمریکا به خاطر قربانیان این اتک تسلیت گفت.

  سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز گفت: الشمرانی در این پایگاه به مدت دو سال آموزش می‌دید.

  به گفته این سخنگو، الشمرانی آموزش نظامی را از اوت ۲۰۱۷ شروع کرد و قرار بود دوره آموزش خود را در اوت سال آینده تمایلادی پایان برساند.

  براسمه آموزش این افسر شامل آموزش زبان انگلیسی،‌ پرواز، آموزش خلبانی با قیمت عربستان بود.

  ادامه...
 • بهداشت تنفسی را جدی بگیرید  آفتاب‌‌نیوز :

  دکتر سیدحسن مظفر به تعریفی از بیماری آنفلوآنزا و تفاوت آن با سرماخوردگی پرداخت و اظهار کرد: بیماری آنفلوآنزا یک نوع سرماخوردگی ویروسی تلقی می­شود که علائم آن تا حدودی با سرماخوردگی مشابه است. البته از طریق معاینه بالینی نمی‌توان این دو بیماری را کاملا افتراق داد، اما زمانی که فرد مبتلا متوجه می‌شود که به طور یک دفعهی دچار تب بالا، لرز شدید و بدن درد بسیار زیاد شده است می­توان تا حدود زیادی به ابتلای او به بیماری آنفلوآنزا شک کرد و فرد باید هر چه سریعتر دکتر مراجعه کند.

  وی به علائم بیماری آنفلوآنزا اشاره کرد و افزود: علائم این بیماری هم تقریبا مشابه بیماری سرماخوردگی و شال تب، سرفه، آبریزش بینی، بدن درد، قرمزی چشم و … است و فرق چندانی نمی­توان برای این دو بیماری قائل شد، اما آنفلوآنزا بدن دردهای شدیدی ایجاد می کند که ممکن است فرد مبتلا را از پا بیندازد.

  وی اتلهه داد: آنفلوآنزا در کسانی که دارای سیستم ایمنی توانا هستند مشکلی به وجود نمی­آورد، اما معمولا در افرادی که ما آنها را افراد پر هولناک به حساب می­آوریم ممکن است ایجاد عارضه کند. افراد پر هولناک شامل افراد سالمند، بچهان، افرادی که مشکلات ریوی و قلبی زمینه­ای دارند، افرادی که دارای نقص ایمنی هستند مانند HIV، بیمارانی که دچار سوء تغذیه هستند و همچنین بیماران عصبی و تشنجی می شوند که به این افراد پیشنهاد می­شود حتما واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

  دکتر مظفر در پاسخ به این پرسش که تزریق واکسن آنفلوآنزا برای چه کسانی مفید است و بهتر است در چه زمانی تزریق شود؟، اظهار کرد: بدترین زمان تزریق واکسن اوایل فصل پاییز یعنی اواخر مهرماه و اوایل آبان ماه است که هنوز در این برهه زمانی آنفلوآنزا اپیدمی نشده است. از سن ۶ ماهگی به بعد بهتر است تمامی افراد جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند، چراکه این واکسن­ها براساس سوش­هایی که در سال گذشته کاشف شده و احتمال می­دهند که بتواند پوششی برای ویروس­های سال نو باشد، تهیه شده­اند.

  وی اتلهه داد: در پاسخ به این سوال که تزریق واکسن آنفلوآنزا برای چه افرادی لازم است، می­توان گفت که افراد پرهولناک بهتر است که این واکسن را تزریق کنند. در کنار این افراد، بانوان باردار در سه ماهه دوم و سوم بارداری، سالمندان بالای ۶۵ سال، افرادی که دچار بیماری­های خونی هستند مانند بیماران تالاسمی، آنمی، افرادی که از بیماری آسم رنج می­برند و بیماران ریوی مزمن، افراد سیگاری، افرادی که دارای سابقه ناراحتی قلبی هستند، بویژه کسانی که نارسایی احتقانی قلب دارند، افرادی که تشنج می­کنند به این علت که اگر تب کنند ممکن است دچار تشنج شدیدتری بشوند، بسیاری از افراد دیگر مانند عقب افتاده­های ذهنی، کسانی که در سیستم­های مراقبتی کار می‌کنند مانند پرسنل دکتری و درمان و در نهایت همه افرادی که نمی­خواهند دچار این بیماری شوند لازم است که واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

  این متخصص بیماری­های عفونی افزود: واکسن آنفلوآنزا را در طول سال می­توان تزریق کرد، اما چون طول اثر واکسن آنفولانزا بین دو الی چهار ماه است، بهتر است که در اوایل پاییز تزریق شود تا اثر آن تا آخر فصل زمستان که اپیدمی آنفلوآنزاست در بدن فرد باقی بماند؛ بنابراین تزریق واکسن برای کسانی که تا به حال به این بیماری مبتلا نشده­اند در هر زمانی از فصل سرما منعی ندارد.

  وی گفت: معمولا اولین افرادی که دچار اپیدمی آنفلوآنزا می­شوند بچهان دبستانی هستند که با علائم تب و دیگر علامت های آنفولانزا مراجعه می­کنند و تعداد آنها با سرایت بیماری به یکدیگر زیاد می­شود، اما به طور کلی هولناک انتقال بیماری در هر زمانی وجود دارد.

  دکتر مظفر در پاسخ به این پرسش که آیا به طور کامل می­توان از انتقال آنفلوآنزا پیشگیری کرد؟ گفت: برای پیشگیری از آنفلوآنزا بدترین روش رعایت دکتری تنفسی است به این صورت که فرد مبتلا بهتر است در طول مدت درمان از منزل خارج نشود و در منزل یک اتاق جداگانه به بیمار اختصاص داده شود، فرد بیمار باید در هنگام عطسه و سرفه با دستمال کاغذی جلوی دهان خود را بگیرد، باید از بین دادن و روبوسی کردن با دیگران پرهیز کند، وسایل شخصی فرد بیمار مانند ظرف غذا، حوله و … باید جدا از دیگران باشد چرا که این وسایل می­توانند از طریق قطرات تنفسی دیگران را نیز مبتلا کنند.

  وی با اشاره به اینکه دو روش برای انتقال ویروس آنفلوآنزا وجود دارد، تصریح کرد: یک روش مستقیم است که از طریق صحبت کردن، عطسه و … ویروس منتشر می شود و دیگری روش غیر مستقیم که از طریق دست زدن به اشیای آلوده مانند دستگیره­های درب، لوازم منزل و حتی پولی که داد و ستد می­شود، منتقل می شود یعنی اگر موارد گفته شده به قطرات تنفسی آلوده باشند می­توانند ویروس را به دست طرف مقابل منتقل کنند و دست آلوده فرد، قطرات آلوده را به دهان و بینی منتقل ­کند و فرد درگیر این بیماری ­شود. افراد بیمار باید فاصله یک متری خود را با دیگران رعایت کنند و بنده اکیدا بر شست و شوی مرتب دست­ها با آب و صابون تاکید می‌کنم.

  مظفر گفت: هرزمان که شک کردیم به علائم گفته شده مبتلا شده­ایم بویژه در صورت تب بالا و بدن درد شدید، اگرچه ممکن است در شروع بیماری تب بالا وجود نداشته باشد، اما با گذشت زمان شدت می­گیرد و فرد متوجه می‌شود که بیماری در حال پیشرفت است، پس باید حتما باید به دکتر مراجعه کرد چراکه داروی آنفلوآنزا در ۲۴ الی ۴۸ ساعت اول بیماری در بدن فرد بیمار پاسخ می­دهد و هرچه زمان بگذرد پاسخ درمانی کمتر می­شود. بنابراین لازم است دکتران عمومی که معمولا اولین افرادی هستند که بیمار را معاینه می­کنند زمانی که متوجه شدند از درمان نتیجه­ای نمی­گیرند بیمار را به متخصصین ارجاع دهند.

  وی به پیشنهادات تغذیه­ای برای افراد در بعد و بعد از ابتلا به این بیماری اشاره کرد و گفت: فرد بیمار و اطرافیان او باید تغذیه­ خوبی داشته باشند؛ مصرف ویتامین C و روی که معمولا در میوه­ها و تگفتهات بویژه در باتله بیشتر وجود دارد، در افزایش ایمنی بدن بسیار تاثیر گذار و ضروری است. همچنین استفاده از پرتقال، آبلیموو لیمو شیرین به این علت که سرشار از ویتامین C هستند و خاصیت ضد التهابی دارند می­تواند باعث افزایش مقاومت بدن در مقابل ویروس آنفولانزا شود.

  به گفته این متخصص بیماری‌های عفونی، درجه حرارت منزل باید متعادل باشد، از لیوان یکبار مصرف استفاده شود و هرگز از ظروف مشترک و بطری­های آب مشترک استفاده نشود، استفاده از اسپند در منزل به این علت که یک عامل ضدعفونی کننده است، باز گذاشتن درب و پنجره­ها برای چندین ساعت در طول ۲۴ ساعت به این علت که هم آفتاب وارد شود و هم هوا در منزل رد و بدل شود که ویروس از منزل خارج شود، لازم است. حمام کردن نیز منعی ندارد به این شرط که فرد دوباره در معرض سرما قرار نگیرد. این موارد از جمله مواردی هستند که می­توانند در پیشگیری و رفع بیماری کارساز باشند.

  وی تصریح کرد: تزریق واکسن در واقع یک روش پیشگیری است. ما دو روش پیشگیری داریم که یک روش با استفاده از داروست که واکسن را پیشنهاد می­کنیم و البته داروی ضد آنفلوآنزا از دیگر راه­های درمانی است یعنی اگر شخصی با فرد مشکوک به آنفلوآنزا برخورد کرد با مراجعه به دکتر و در صورت صلاحدید دکتر می­تواند از این دارو به عنوان عامل پیشگیری استفاده کند، دومین مورد نیز پیشگیری با رعایت دکتری تنفسی است که پیش از این به آن اشاره شد.

  ادامه...
 • سفر جولیانی به اوکراین در بحبوحه استیضاح ترامپ  آفتاب‌‌نیوز :

  هدفی که برای مسافر رودولف جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا به اوکراین بیان شده، انجام ممالکه‌هایی برای یک براسمه مستند است که از یک شبکه راستگرا پخش خواهد شد اما به نظر می‌رسد مسافر جولیانی برای نشان دادن بی‌اعتنایی او و ترامپ نسبت به روند استیضاح صورت گرفته است.

  به منبع شباسمه واشنگتن پست، او در اقتلهی که بر این نظریه تاکید می‌کند، در مسافر به اوکراین در توییتر جلسات استماع استیضاح ترامپ را “شکار موهومات” توصیف کرد، به سفیر سابق آمریکا در اوکراین که اوایل سال جاری تمایلادی به اخراجش از این جهت دیپلماتیک یاری کرده بود، تاخت و اظهار کرد که درخواست‌های ترامپ برای انجام تحقوقیقات علیه جو بایدن، رقیب دموکرات او در انتخابات ۲۰۲۰ از سوی دولت اوکراین را “مناسب” دانست.

  مقامات فعلی و سابق واشنگتن در خصوص این اقتله جولیانی که به نظر می‌رسد برای مسخره کردن تحقوقیقات استیضاح و حتی لزوم پاسخگویی او و ترامپ در روند استیضاح صورت گرفته، ابراز حیرت کردند.

  جفری ادموندز که هم در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما و هم در دوران ریاست جمهوری ترامپ مدیر امور روسیه در شورای امنیت ملی آمریکا بوده، اظهار کرد: برای من غیرقابل باور است که دولت و جولیانی چطور به صورت علنی این مساله را پیگیری می‌کنند. آنان با این کار نشان می‌دهند که هر کاری که می‌کنند کاملا عادی است و به این رویه اتلهه خواهند داد.

  مسافر جولیانی به اوکراین همچنین اهانتی به ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهوری این کانتری محسوب می‌شود که هم‌زمان با این مسافر، میزبان یک هیئت عالی‌رتبه از وزارت امور خارجه آمریکا بود و امیدوار بود که روابط با آمریکا را به حالت عادی بازگرداند.

  وکیل شخصی ترامپ در مسافر خود با یک قانونگذار اوکراینی که در راستای منافع روسیه در اوکراین اقتله کرده و زمانی در یک آموزشگاه وابسته به کا.گ.ب در مسکو تحصیل می‌کرده، دیدار کرد. این قانونگذار به همراه یک دیپلمات سابق اوکراینی که با ادعای تبانی اوکراین با کمیته ملی دموکرات برای تضعیف ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ در جمع راستگرایان آمریکا معروف است، در این دیدار حاضر شد.

  این مسافر اما هدف دیگری نیز داشت. جولیانی خبرنگاری را از شبکه خبری راستگرای “وان امریکا” با خود همراه کرد تا با بسیاری از اوکراینی‌هایی که طی سال گذشته با آنان تعامل داشته، صحبت کند؛ افرادی که تمایل دارند علیه بایدن و دموکرات‌ها ادعاهایی را مطرح کنند. جولیانی در کی‌یف همچنین با دو تن از اعضای پارلمان اوکراین دیدار کرد که خواستار تحقوقیقات پارلمانی مشترک اوکراین و آمریکا درباره پرونده شرکت گاز اوکراین و نقش پسر جو بایدن در آن بوده‌اند.

  ادامه...
 • غذاهایی که شما در برابر آنفلوآنزا ایمن می‌کند!


  آفتاب‌‌نیوز :

  آنفلوانزا بیماری ویروسی است که علائم آن کمی متفاوت با سرماخوردگی است و شامل اسهال، تهوع، احساس ضعف و سرما نیز می شود. اگرچه با پیشرفت علم دکتری، آنفلوانزا دیگر بیماری صد در صد کشنده‌ای نیست، اما در تیمهای نابود پذیر مثل بچهان، سالمندان، زنان باردار، افراد مبتلا به مشکلات تنفسی و بیماران با نقص ایمنی ممکن است همراه با هولناکاتی باشد.

  جدای از تزریق واکسن برای تیمهای پرهولناک، استفاده از ۷ ماده غذایی، برای بهبود علائم این بیماری و حتی پیشگیری از ابتلا به آن میتواند موثر باشد:

  غذاهایی که شما در برابر آنفلوآنزا ایمن می‌کند!

  سیر: یک آنتی بیوتیک طبیعی قدرتمند غنی از آنتی اکسیدان‌ها مانند آلیسین است. سیر باعث تحریک سلول‌های سفید خون، و تتوانات سیستم ایمنی بدن می‌شود. آنتی اکسیدانهای موجود در سیر همچنین باعث جلوگیری از نابودهای رادیکالهای آزاد به ساختار سلولی خواهد شد.

  ماستهای پروبیوتیک: پروبیوتیکها باعث سلامت روده، پشتیبانی از سیستم ایمنی سالم و دفع عوامل بیماری زا، از جمله سرماخوردگی و آنفلوانزا میشوند. علاوه بر افزایش فعالیت سیستم ایمنی، پروبیوتیکها همچنین با تولید مواد ضد باکتری و کشتن و یا غیر فعال کردن باکتریها، بیماری را درمان می‌کنند.

  چای: نوشیدن آن طیف گستردهای از مزایای سلامتی را به همراه دارد که یکی از آنها تتوانات سیستم ایمنی بدن به خاطر وجود آنتی اکسیدانهای توانا در چای است. اگر چای سبز را با عسل و لیمو بنوشید، همان خاصیت چای سیاه را برای درمان دارد، اما برعکس چای سیاه، به خواب لطمه ای نمیزند و باعث میشود خوابی عمیق به درمان بیماری شما یاری کند.

  شکلات تیره: شکلات سیاه سرشار از فلاوونوئیدها است. این آنتی اکسیدان که در بیشتر میوه‌ها و سبزیجات نیز وجود دارد با بسیاری از بیماریها از راه تتوانات سیستم ایمنی بدن مقابله میکند. در واقع به نظر می‌رسد که شکلات سیاه بیشتر از مواد غذایی دیگر حاوی این آنتی اکسیدان‌ها است.

  فلفل قرمز: میزان ویتامین ث موجود در این فلفل دو برابر مرکبات است و استوار شده که مصرف میزان کافی ویتامین ث اگرچه نقش پیشگیری کننده ندارد اما طول دوره بیماری های ویروسی را کوتاه میکند.

  آجیل: مقادیر زیادی ویتامینE دارد که استوار شده این ویتامین یک آنتی اکسیدان توانا و دارای اثرات ضد التهابی برای افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن است.

  ماهی قزل آلا: یک منبع غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ است که هولناک ابتلا به بیماریهای قلبی و دیگر بیماریهای مزمن را از طریق کاهش فرایند التهابی در بدن کم میکند ضمن این که منجر به تتوانات سیستم ایمنی بدن نیز میشود.

  منبع: readersdigest/ترجمه از ایرنا

  ادامه...
 • مرگ ۳ نفر بر اثر آنفلوآنزا در اردبیل  آفتاب‌‌نیوز :

  دکتر محمدرضا رضایی‌بنا گفت: در شبهای اخیر سه نفر بر اثر ابتلا به بیماری آنفولانزا در مناطق مختباه منطقه جان خود را از بین داده‌اند و هم حالا بیش از ۲۰۰ نفر نیز در بیمارستان‌ها بستری هستند.

  وی با اشاره به انجام آزمایشات تکتمایلی و ویروس‌شناسی و نیز بررسی شیوع گونه خاص ویروس آنفلوانزا از افراد بستری مبتلا به این بیماری افزود: به علت اثر عمیق بیماری برای مادران باردار و حساسیت درمانی و دکتریی، رسیدگی در این زمینه با حساسیت دنبال می شود.

  دکتر رضایی بنا کارکنان مراکز درمانی و دکتریی، افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف از جمله افراد بالای ۶۵ سال سن، بیماران دیابتی، بانوان باردار و بچهان از جمله افراد در معرض هولناک در برابر بیماری آنفلوآنزا ذکر کرد.

  وی از شهروندان خواست تا برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری علاوه بر رعایت دکتری فردی و میزان مراودات حضوری به خصوص در فضاهای سربسته و اجتماعات، با تهیه واکسن آنفلوانزا از داروخانه‌ها، خود را در برابر این بیماری ایمن کنند.

  معاون درمان یونورسیتی علوم دکتری و خدمات دکتریی و درمانی منطقه اردبیل همچنین از افراد مبتلا خواست تا با رعایت موازین دکتریی از جمله شستن مکرر دست‌ها، پرهیز از بین دادن و روبوسی و نیز استفاده از بینمال هنگام عطسه و سرفه از درگیر شدن افراد دیگر به این بیماری جلوگیری کنند.

  وی اضافه کرد: بیماری آنفلوآنزا حدود یک هفته طول می کشد و با علائم شدیدتر از سرماخوردگی همراه بوده و از طریق استراحت کافی، مصرف مایعات فراوان و در موارد حاد از طریق بستری و درمان ضدویروسی قابل کنترل است ولی در صورت اپیدمی می تواند تا ۲۰ درصد از جامع را درگیر کند.

  دکتر رضایی بنا با تاکید بر لزوم آموزش به مردم و به خصوص رعایت موازین دکتریی در مراکز پرازدحام از جمله مدارس و کلاس درس، به شهروندان توصیه کرد که فرد مبتلا، به مدت سه شب در منزل استراحت کرده و ارتباطات محدود و کمتری با اطرافیان داشته باشد.

  وی اضافه کرد: برای پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزا در منطقه اردبیل اقتلهات اساسی به منظور حساس سازی و آمادگی سیستم دکتریی و درمانی صورت گرفته که می توان به برگزاری جلسات آموزشی برای کارکنان دکتریی و درمانی برای حفظ آمادگی مقابله با بیماری، آموزش و اطلاع رسانی عموم مردم، تتوانات همکاری‌های درون بخشی و برون بخشی، تامین ملزومات نمونه‌برداری، واکسن، دارو و وسایل حفاظت فردی اشاره کرد.

  معاون درمان یونورسیتی علوم دکتری و خدمات دکتریی و درمانی منطقه اردبیل با بیان این که بیماری آنفلوآنزا یک بیماری تنفسی حاد واگیر و عامل آن ویروس‌های آنفلوآنزا است، گفت: بیماری آنفلوآنزا در تمامی طول سال رخ می‌دهد ولی اغلب بیشترین زمان شیوع آن در ماه‌های سرد سال و اوج آن در زمستان است.

  وی تب و لرز، سرفه، درد گلو، بیحالی، دردهای عضلانی و مفصلی، آب ریزش بینی و یا گرفتگی بینی را از مهمترین علایم بیماری آنفلوآنزا عنوان کرد و گفت: با توجه به شروع فصل سرما و احتمال شیوع بیماری آنفلوانزا، رعایت موازین دکتریی برای جلوگیری از ابتلای به این بیماری ضروری است.

  دکتر رضایی بنا بیان کرد: ویروس آنفلوآنزا به طور عمده از طریق هوا و به شکل ذرات ریز تنفسی آلوده توسط سرفه و عطسه کردن فرد بیمار منتقل می‌شود.

  وی به همه شهروندان توصیه کرد که با رعایت و انجام اقتلهات پیشگیرانه از جمله پوشاندن دهان و بینی خود با دستمال هنگام عطسه و سرفه، شستشوی مرتب و مکرر دست‌ها با آب و صابون، حفظ فاصله ۲ متری از سایر افراد در صورت مشاهده علائم ابتلا به آنفلوآنزا در خود و طرف مقابل، خودداری از بین دادن و روبوسی با دیگران هنگام بیماری، استراحت در منزل در صورت مشاهده علائم ابتلا به آنفلوآنزا و استفاده از مایعات گردم و خودداری از حضور در مدرسه، محل کار یا مکانهای پرجامع و مراجعه به نزدیکترین مراکز دکتریی درمانی یا دکتر در صورت شدت علائم بیماری به منیجر سلامتی خود و دیگران بپردازند.

  ادامه...
 • اطلاعیه جدید بانک مرکزی در مورد «رمز دوم پویا»  آفتاب‌‌نیوز :

  در پی اطلاع‌رسانی بانک‌ها و موسسات اعتباری به مشتریان خود مبنی بر فعال‌سازی رمز دوم پویا، روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری مسیحی ایران به اطلاع هموطنان می‌رساند مهمترین هدف این طرح، افزایش سطح امنیت در پرداخت‌ها و خریدهای اینترنتی بدون کارت است.
  با توجه به افزایش قابل توجه کلاهبرداری‌های اینترنتی یا همان فیشینگ و بشب اتفاقات ناخوشایند برای مردم، قطع رمز دوم فعلی و جایگزینی رمز دوم پویا یا همان یکبارمصرف، امن‌ترین روش می‌باشد که در کانتریهای مختباه نیز استفاده می‌شود.

  به‌همین منظور و با توجه به عملیاتی‌شدن این طرح از ابتدای دی‌ماه، مجددا توصیه می‌شود مشتریان محترم شبکه بانکی با مراجعه به سایت بانک خود از نحوه فعال‌سازی آگاه و اقتلهات لازم را حداکثر تا پایان آذرماه جاری انجام دهند.

  لازم به بیان است پیش از این نیز اطلاعیه ای خطاب به دارندگان کارت های بانکی صادر و در ان تاکید شده بود :چنانچه هنوز از رمز دوم (رمز اینترنتی) استوار برای کارت‌های بانکی خود استفاده می‌نمایید، ضروری است به منظور ارتقاء امنیت و محافظت از حساب‌های بانکی خود در برابر فعالیت‌های کلاهبردارانه و متقلبانه، هر چه سریعتر نسبت به فعالسازی رمز دوم پویا برای کارت‌های بانکی خود اقتله فرمایید. در اتلهه نکات مهم در خصوص رمزهای دوم پویا برای اطلاع دارندگان محترم کارت‌های بانکی ارائه شده است:

  فعال سازی رمز دوم پویا چگونه از دارندگان کارت های بانکی محافظت می کند؟
  استوار بودن رمز دوم کارت‌های بانکی و پیشرفت چشم گیر و پیچیدگی شب افزون شگردهای سارقین در فضای مجازی، لو رفتن یا سرقت این رمزها را به راحتی امکان پذیر نموده است. به بیان دیگر سودجویان می توانند با سوء استفاده از غفلت دارندگان کارت های بانکی، اطلاعات این کارت ها را (مانند تاریخ انقضا، کد اعتبارسنجی (CVV۲) و رمز دوم) از طریق درگاه های پرداخت یا براسمک های همراه جعلی به سرقت برده و با برداشت غیر مجاز از این کارت ها، خسارات مالی قابل توجهی را به هموطنانی که رمز دوم کارت خود را فعال کرده اند، تحتمایل نمایند. علاوه بر این سارقان از کارت‌هایی که رمز دوم آنها به سرقت رفته برای انتقال پیاپی وجوه حاصل از فعالیت های غیر قانونی و اسمشروع خود بهره‌جویی کرده که این امر نیز می تواند دارنده کارت را با تبعات حقوقوقی جدی روبرو کند.

  تفاوت های رمز دوم استوار و رمز دوم پویا چیست؟
  با پویاسازی رمزهای دوم کارت‌های بانکی احتمال این گونه سوء استفاده‌ها به شدت کاهش می‌یابد و دارندگان کارت‌های بانکی می‌توانند به جای استفاده از یک رمز دوم استوار (ایستا)، در هر بار خرید اینترنتی یا پرداخت های نیازمند رمز دوم، از رمزهای متفاوتی (پویا) که بانک در اختیارشان قرار می‌دهد، استفاده نمایند. شایان ذکر است این رمزها طول عمر محدودی (حداکثر ۱ دقیقه) داشته و یکبار مصرف هستند به این معنا که صرفاً برای یک تراکنش قابل استفاده‌اند.

  چه افرادی باید نسبت به فعال سازی رمز دوم پویای کارت های خود اقتله کنند؟
  تکی مشتریانی باید نسبت به فعال سازی رمز دوم پویای کارت های خود اقتله کنند که از کارت بانکی خود برای انجام خرید های اینترنتی یا پرداخت های نیازمند رمز دوم استفاده می نمایند. بنابراین مشتریانی که کارت خود را صرفاً برای انجام خریدهای فروشگاهی یا استفاده از خدمات خودپردازها به کار می گیرند، نیازی به فعال سازی رمز دوم پویا ندارند.

  چگونه می توان نسبت به فعال سازی رمز دوم پویای کارت های بانکی اقتله نمود؟
  پویا سازی رمز دوم کارت های بانکی فقط و فقط توسط بانک‌های صادر کننده کارت صورت می پذیرد؛ لذا برای اطلاع از روش‌های مختباه فعالسازی می توانید از طریق مراجعه حضوری به شعب، مراجعه به وب سایت بانک صادر کننده کارت و یا تماس با مرکز امداد مشتریان بانک خود، اقتله نمائید.

  آیا فعال سازی رمز دوم پویا برای دارندگان کارت های بانکی قیمت ای به همراه دارد؟
  فعالسازی رمز دوم پویا هیچگونه قیمت‌ای برای مشتریان در بر نداشته و این خدمت توسط بانک‌ها و مؤسسات اعتباری کانتری، هم راستا با تجربیات جهانی و با هدف صیانت از دارایی‌های مشتریان بانکی در مقابل فعالیت های کلاهبردارانه، فراهم شده است.

  پس از فعال سازی، دارندگان کارت به چه روش هایی رمز دوم پویا خود را گرفتن خواهند کرد؟
  بانک‌ها و مؤسسات اعتباری متناسب با نیازمندی‌های مشتریان خود، سازوکارهای متنوعی برای ارائه رمز دوم پویا فراهم نموده‌اند. دارندگان گوشی‌های هوشمند می‌توانند از براسمک‌های تولید رمز بر روی گوشی‌های تباهن همراه خود استفاده نمایند. توجه داشته باشید که این براسمک توسط بانک صادر کننده کارت ارایه شده و باید از طریق وب سایت رسمی بانک گرفتن شوند. همچنین گرفتن رمز دوم پویا از طریق پیامک و یا راهکارهای مبتنی بر کدهای دستوری (USSD) از دیگر روش‌های فراهم شده برای ارایه رمز پویا به مشتریان هستند.

  برای گرفتن رمز دوم پویا از طریق پیامک چگونه باید اقتله کرد؟
  برای گرفتن رمز دوم پویا از طریق پیامک لازم است دارندگان کارت‌های بانکی با مراجعه به شعب بانک صادر کننده کارت یا از روش های تأیید شماره تباهن همراهی که بانک صادر کننده کارت در اختیار شما قرار می دهد نظیر مراجعه به ATM یا اینترنت بانک، شماره تباهن همراه خود را معرفی و در اختیار داشتن آن را تائید نمایند. با عنایت به اینکه رمز دوم پویا به شماره تباهن مشتریان پیامک خواهد شد، لذا ارایه رضایت صریح وی به گرفتن پیامک حاوی رمز دوم پویا از طریق شماره تباهن همراه ثبت شده نزد بانک، ضروری است.

  آخرین مهلت استفاده از رمزهای دوم استوار چه زمانی است؟
  از دی ماه سال ۱۳۹۸، رمز های دوم استوار از کارت های بانکی حذف خواهند شد و از این تاریخ به بعد خرید های اینترنتی و پرداخت های نیازمند رمز دوم، با استفاده از رمز دوم استوار امکان پذیر نخواهند بود. بنابراین با توجه به حجم بالای کارت‌های صادر شده در شبکه بانکی، از هموطنان ارجمند تقاضا می‌شود پویا سازی رمزهای دوم کارت‌های بانکی خود را به شبهای پایانی مهلت تعیین شده موکول نکنند و هر چه سریعتر نسبت به فعال سازی آن اقتله نمایند.مراقب وب سایت ها و پیامک های جعلی با عناوین فرینده ای مانند پویا سازی رایگان رمز دوم باشید.

  با عنایت به اینکه کلاهبرداران از هر فرصتی برای سوء استفاده بهره می‌گیرند لازم است دارندگان کارت ضمن حفظ هوشیاری، مراقب وب سایت ها و پیامک های جعلی با عناوین فرینده ای مانند پویا سازی رایگان رمز های دوم بوده و تکی از روش‌های اعلام شده توسط بانک خود، برای فعال سازی و گرفتن رمز دوم پویا استفاده نمایید. شایان ذکر است هیچ‌گونه فعال‌سازی رمز پویا در وب سایت بانک مرکزی انجام نمی‌شود.

  همچنین آگاه باشید که بانک ها و موسسات اعتباری به هیچ عنوان برای فعالسازی رمز دوم پویا، اطلاعات حساس کارت‌های بانکی مانند رمز دوم و کد اعتبار سنجی (CVV۲) کارت شما را مطالبه نخواهند کرد. در صورت برخورد با موارد مشکوک، فوراً بانک خود را از این موضوع مطلع نموده و در این خصوص از بانک یاری بگیرید.

  ادامه...