تبلیغات

ویژه برنامه‌های بزرگداشت روز ملی خیام در نيشابور برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین زارع صفت اظهار کرد: به همین مناسبت در شهرستان نیشابور ویژه برنامه‌های بسیار متنوع و مناسبی برگزار خواهد شد که از آن جمله می‌توان به برگزاری مراسم ویژه بزرگداشت روز ملی خیام در محل آرامگاه این شاعر، حکیم، ریاضی‌دان و عارف بزرگ اشاره کرد.

زارع صفت گفت: مراسم روز ملی خیام با نواختن زنگ خیام در یکی از دبیرستان‌های نیشابور آغاز و بعد از آن با کلنگ زنی موزه آموزش و پرورش ادامه خواهد یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: افتتاح موزه باستان‌شناسی نیشابور، آغاز عملیات کاوش‌های باستان‌شناسی در روستای فوشنجان و افتتاح اولین هتل آپارتمان در نیشابور مهم‌ترین برنامه‌های روز ملی خیام در این شهرستان است.

وی ادامه داد: همایش علمی – پژوهشی خیام نیز از ساعت ۹ الی ۱۲ در دانشگاه نیشابور برگزار و ساعت ۱۳ روز ۲۸ اردیبهشت آرامگاه حکیم عمر خیام با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم گلباران خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: هم چنین مراسم بزرگداشت روز ملی خیام از ساعت ۱۷ با حضور مسوولان، مدیران، شاعران، فرهیختگان و اقشار مختلف مردم در محل آرامگاه حکیم خیام برگزار خواهد شد.

زارع صفت خاطر نشان کرد: هم چنین به مناسبت روز ملی خیام آرامگاه این شاعر و حکیم بلندآوازه ایران زمین در شب ۲۸ اردیبهشت تا صبح میزبان علاقه مندان و دوستداران فرهنگ و ادب این مرز و بوم هستیم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز