تبلیغات

اعطای مرخصی، عاملی در جهت کاهش فشار روحی زندانیان

جانشین دادستان شهرستان دهلران گفت: اعطای مرخصی به زندانیان و دیدار آن‌ها با خانواده‌هایشان باعث کاهش فشار روحی و روانی زندانیان می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی ایلام، «صابر نجومی» در جریان بازدید از مجتمع حرفه‌آموزی و کار درمانی ایلام، با تأکید بر این‌که قضات ناظر زندان باید به اعطای مرخصی بر اساس شرایط لازم بیشتر توجه کنند، اظهار کرد: باید اوقات فراغت زندانیان با برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری، ورزشی، مذهبی و قرآنی پر شود تا زندانیان کمتر دچار آسیب‌های دوران حسب شوند.

وی با بیان این‌که این امر در کاهش بار روانی زندانیان نقش مهمی ایفا می‌کند، افزود: فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی با رویکردی مذهبی و قرآنی، عامل مهمی در بازسازی شخصیتی زندانیان است.

نجومی خاطرنشان کرد: مبنای اصلی فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی، مسائل اعتقادی و مذهبی است و در سایه فعالیت‌های دینی و مذهبی است که می‌توان به نتایج دلخواه و مثبت اصلاح و تربیت مددجویان دست ‌یافت.

جانشین دادستان دهلران با اشاره به این‌که اصلاح باورها و اعتقادات مددجویان و بازگشت سالم آن‌ها به جامعه از اهداف مهم فعالیت‌های مذکور است، گفت: اعطای مرخصی به زندانیان و دیدار آن‌ها با خانواده‌هایشان باعث می‌شود از فشار روحی و روانی آن‌ها کاسته شود و با تعادل روحی مناسب‌تری حبس خود را متحمل شوند.

وی تصریح کرد: استماع اظهارات زندانیان و بحث در خصوص پرونده‌های قضایی آن‌ها باعث می‌شود آرامش و نظم و انضباط در سطح زندان حاکم شده و مانع بروز رفتارهای ناشایست زندانیان باشد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز