تبلیغات

افزایش 15 درصدی مصرف شربت تریاک به دنبال مسمویت معتادان با سرب

پرویز افشار در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم با اشاره به افزایش ناخالصی‌های تریاک در کشور و مسمومیت تعدادی از معتادان به واسطه سرب موجود در تریاک، اظهار کرد: به دنبال افزایش قیمت شیشه در کشور انتظار می‌رفت که قیمت تریاک و مواد سنتی افزایش یابد ولی این اتفاق نیافتاد و کاشف به عمل آمد قاچاقچیان و سوادگران مرگ که چیزی جز پول نمی‌شناسد اقدام به افزایش ناخالصی‌های تریاک کرده‌اند و از ماده‌ای همچون سرب به دلیل چگالی بالای آن استفاده می‌کنند.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: همچنین گزارشات به دست آمده نشان می‌دهد که در پاره‌ای موارد، قاچاقچیان به منظور روان کردن تریاک، دست به افزودن روغن سوخته به این مواد می‌زدند که در این روغن‌ها نیز مقادیر متنابهی سرب وجود داشت.

افشار با هشدار نسبت به معتادان از آن‌ها خواست که به هیچ وجه مواد مخدر را از بازار آزاد و قاچاقچیان تهیه نکنند اضافه کرد: برای تضمین بخشیدن به اینکه معتادان سراغ قاچاقچیان نروند، جلسات متعددی را اخیراً با بخش‌های مختلف وزارت بهداشت از جمله معاونت غذا و دارو برگزار کردیم و آن‌ها تضمین دادند که ذخیره دارویی در کشور در زمینه شربت تریاک و متادون مشکلی نداشته باشد.

وی افزود: متاسفانه در زمینه دسترسی برخی استان‌ها به این داروها به دلیل کافی نبودن تعداد مراکز وجود دارد که این موضوع را به معاونت درمان وزیر منعکس کردیم و قول مساعد برای حل این مشکل داده شده است.

افشار گفت: گزارش‌های به دست رسیده حاکی از آن است که در یک هفته اخیر مراجعات معتادین برای تهیه شربت تریاک، حدود 15 درصد افزایش داشته است ولی انتظار ما بیش از این میزان است و پیش‌بینی می‌کنیم که این مراجعات به تدریج افزایش یابد.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه دسترسی به شربت تریاک برای معتادان باید کاملاً راحت باشد افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شده در دسترسی معتادان به شربت تریاک به هیچ وجه نباید سختگیری شود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز