تبلیغات

کاپ قهرمانی جام حذفی در شلمچه رونمایی شد

گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز کاپ قهرمانی جام حذفی فوتبال با حضور محمدرضا ساکت مشاور سازمان لیگ فوتبال، فرماندار خرمشهر و نمایندگان دو تیم استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان توسط فرزندان دو شهید مدافع حرم منیعات و عسکری فرد رونمایی شد.

مشاور سازمان لگ کشور دراین مراسم عنوان کرد: فینال جام حذفی از این پس هرسال در خرمشهر دیار مقاومت برگزار می شود تا نشان دهیم آرامشی که بر فضا ورزش حاکم هست، مرهون داشتن جانساران و قهرمانانی است که جانانه ایستادند.

وی به عجین شد ورزش با ارزش های دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: همه این نشانه ها، نمادهایی از ظرفیت ها و اعتقادات فرهنگی ورزش و فوتبال است برای آنانکه فوتبال و ورزش را به دور از پاکی  می دادند و آن را به ناپاکی متهم می کنند.

ساکت به ویژگی های این کاپ اشاره کرد و گفت:  قاب این کاپ از فولاد آب دیده است. توپ برنجی داخل آن آب طلا شده، متن  صفحه از برنج و کروم هست که عجین شده است. روی این قاب  تصویری از مسجد جامع خرمشهر و اطلاعاتی  از جام حذفی و این جمله گهربار از امام خامنه ای است که «فوتبال ورزش زیبایی است که در آن هنرمندان چابکی حرکت دسته جمعی و همکاری ملاک عمل است» حک شده است.

این کاپ پس از رونمایی در کنار شهدای یادمان شلمچه، از یادمان حرکت  داده  شد و کنار پل آزادی، تحویل غواصان نیروی دریایی داده شد و غواصان از طریق رود کارون آن را به خیابان روبروی مسجد جامع منتقل کرده و آنجا مجددا تحویل رزمندگان و ورزشکاران شد.

 امشب در کنار مسجد جامع خرمشهر، مراسم به میثاق جامعه میثاق خانواده فوتبال برگزار می شود.
 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز