تبلیغات

فلسفه طرح کاپ و مدال های جام حذفی چیست؟

فلسفه-طرح-کاپ-و-مدال-های-جام-حذفی-چیست؟

وبسایت رسمی برنامه نود - جام حذفی و مدال های قهرمانی فصل 95-94 باشگاه های کشور عصر امروز طی مراسمی در شلمچه رونمایی شد.

به گزارش وبسایت نود، برای اولین بار در این جام و مدال ها از طراحی جدید و منحصر به فردی استفاده شده است که نسبت به سال های پیش متفاوت است. به همین منظور با طراح جوایز امسال جام حذفی گفتگویی انجام دادیم.

بررسی و تحلیل کاپ و مدال جام حذفی از قول فرشاد فرهد طراح کاپ و مدال و استیج قهرمانی

فرشاد فرهد طراح استیج و مدال چند سال اخیر لیگ فوتبال کشور از کم و کیف طراحی استیج و مدال و کاپ جدیدی که برای جام حذفی انجام شده گفت: خوشبختانه تمامی طراحی ها از جمله مدال ها و استیج ها در چند سال اخیر مفهومی بوده و در بحث طراحی کاپ هم به صورت ویژه ای بحث مفهوم و فرم را دخیل کردیم. بزرگترین دغدغه من در طراحی چند سال اخیر هنر مفهومی در درجه اول و فرمال بودن کار بوده است.

وی ادامه داد: همان طور که در مراسم رونمایی مدال در تاریخ ۳ خرداد با شعار'' قهرمانانی که مدالشان پلاکشان شد'' دیدید ، فرم مدال حذفی برگرفته از پلاک شهدا بود که توسط حلقه طلایی رنگی حفظ و نگهداری می شود همین دید در طراحی بیانگر ارزش آفرینی و جایگاه شهدا در اجتماع و حفظ ارزشهای شهدا است.

وی درباره طراحی جام دایره ای شکل حذفی گفت: در طراحی کاپ قهرمانی تنها نزدیک به ۶ ماه پیرامون فرم و نمادها مطالعه شد و بعد فرمهای اولیه قالب گیری شد و در نهایت این کاپ به این شکل که می بینید رونمایی شد. در قسمت اول تصمیم بر این بود که فرم کاپ  از حالت کلیشه ای که در چند سال اخیر مشاهده می شد تغییر کند و فرم دایره را به خاطر موضوع کار که اجتماعی است انتخاب کردیم و نماد توپ که از دل این فرم دایره شکل بیرون زده و از هندسه پارامتریک تبعیت می کند استفاده شد. همچنین ۲ خوشه گندم که در درجه اول بیانگر صلح و در درجه دوم بیانگر آبادانی است استفاده شد سپس متن قهرمان جام حذفی و شعارهای مربوطه روی کار و در نهایت تاریخچه ای از جام حذفی و نام تیم های قهرمان ادوار گذشته در پشت کاپ کار شد.

طراح کاپ حذفی در پایان گفت: در نهایت باید تقدیر کنم از تمامی مسئولین لیگ به خصوص آقای بهمنی که با باز گذاشتن فضا و دید حرفه ای که در جامعه هنری امروز کمتر دیده شده این طرح را به سرانجام رساندند.

اختصاصی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز