تبلیغات

شهاب حسینی جایزه فیلم کن را به امام زمان(عج) تقدیم کرد

به گزارش گروه فرهنگی جام نیوز، شب گذشته عوامل فیلم سینمایی «فروشنده» به‌همراه کارگردان این اثر اصغر فرهادی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه حاضر شدند و به سؤالات آنها پاسخ دادند.

 

در بخشی از این نشست شهاب حسینی درباره ادامه همکاری‌اش با فرهادی گفت: من همیشه دوست دارم در کارهای تأثیرگذار حضور پیدا کنم. در زندگی‌ام همیشه این رسالت را برای خود قائل بودم که بیاموزم. از سینمای ایران و جهان هم درس زندگی گرفتم.

وی ادامه داد: در فیلم «درباره الی» من بیشتر ناظر بودم. در «جدایی نادر از سیمین» نقش تأثیرگذار داشتم و در «فروشنده» به نقش اصلی رسیدم و حال نمی‌توانم درباره آینده این همکاری نظر بدهم، ولی آنچه مسلم است اینکه همواره سعی می‌کنم در صحنه‌های زندگی بازیگر موفقی باشم.

شهاب حسینی در پاسخ به پرسش دیگری که درباره تیتر روزنامه عربستانی بود با این مضمون که حضور شهاب حسینی از یک سردار خطرناک‌تر است، گفت: از این بابت خوشحالم که کاربرد فرهنگ و هنر در دنیا از مقوله‌های نظامی بیشتر است. عربستان طبیعتاً دارای پیشرفته‌ترین تسلیحات است و شاید به‌خاطر همین بی‌توجهی به مقوله فرهنگ یا به‌دلیل برخوردهایی که با زائران خانه خدا هم داشت، نتوانسته جایگاهی داشته باشد. من درباره خودم نمی‌دانم اما آنها دیر فهمیدند که با سرزمینی روبه‌رو هستند که فرهنگی چندهزار ساله دارد و قدرت فرهنگ و هنر از کار سیاسی بیشتر است.

شهاب حسینی درباره حس مشترک خود و فرهادی گفت: هم ایشان و هم بنده معتقدیم اشتراکات انسانی از تفاوت‌هایشان بیشتر است. وقتی در فیلم درباره ‏الی درباره قضاوت حرف می‌زند یا در فیلم جدایی نادر از سیمین درباره راست و دروغ می‌گوید؛ اینها حرفهایی نیست که فقط در ایران فهم بشود بلکه در آفریقا و استرالیا هم فهم می‌شود. من همیشه دوست داشتم یک تفکیکی بگذاریم بین فیلم ‏ایرانی و فیلم ساخت ایران. در واقع فیلم‌های اصغر فرهادی ساخت ایران است، یعنی فیلم‌های صادراتی است.

در همین زمینه شهاب حسینی خاطره‌ای از فیلم «جدایی نادر از سیمین» تعریف کرد و گفت: به‌هنگام ساخت آن فیلم مستندی درباره دادگاه‌های ایران دیدیم و آقای فرهادی با دیدن آن مستند اشک به چشمش آمد و گفت: مشکلات مردم را ببینیم و بتوانیم آن را نمایش بدهیم. اگر او به‌دنبال اسکار و چنین مسائلی بود چنین اتفاقی برای فیلمش نمی‌افتاد.

شهاب حسینی گفت: تاکنون جسته و گریخته چنین جوایزی کسب شده و هنرمندانی همچون عباس کیارستمی در این بین مطرح بوده‌اند و برای بازیگران این اتفاق نمی‌افتد. آقای فرهادی با تکنیک‌های قابل دستیابی و نیز با تفکر و عشقی که دارد این مسیر را برای بازیگران هموار کرده است و برای من همه‌چیز تازه شروع می‌شود.

وی در بخش پایانی این نشست خطاب به حضار گفت: بسیار خوشحالم و به فال نیک می‌گیرم که ‏شب نیمه شعبان این جایزه را در کن گرفتم و این هدیه ناقابل را به آستان مبارک ایشان تقدیم می‌کنم.‏/ تسنیم

115

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز