تبلیغات

رفع اشکالات قانون جامع معلولان/ تصویب در مجلس دهم

انوشیروان محسنی بندپي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: قانون جامع حمایت از حقوق معلولان که مدت زمان زیادی صرف تغییرات برخی مفاد آن و افزایش موارد جدید شده بود در مجلس قبلی به نتیجه نرسید وبه مجلس دهم موکول شد.

وی گفت: رایزنیهای لازم برای تصویب آن انجام شده بود وبا توجه به حساسیت نمایندگان برای رفع مشکلات معلولان احتمال تصویب آن زیاد بود که متاسفانه با ایراد شورای نگهبان روبرو شد و مجددا به مجلس بازگردانده شد.

رئیس سازمان بهزیستی درمورد ایراد شورای نگهبان تاکید کرد: شورای نگهبان عنوان کرد که یک قانون برای معلولان وجود داشته و نباید اصلاح آن قانون را مجددا اصل۸۵ می کردید و همین دلیل بازگرداندن آن بود.

بندپي اظهار داشت: اصلاح قانون معلولان را می توان در همان مجلس به تصویب رساند و به همین دلیل در مجلس دهم این موضوع بحث و بررسی خواهد شد.

به گفته وی، با تصویب لایحه اصلاح قانون معلولان قبلی بسیاری از مشکلات معلولان مانند اشتغال، آموزش، درمان، مسکن، مناسب سازی و... در جامعه برطرف می شود که امیدواریم هرچه سریعتر محقق شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز