تبلیغات

آغاز سنجش سلامت کلاس اولی‌ها در تهران از 22 خرداد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، وجیه‌الله پرویزی در مراسم افتتاحیه طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان اظهار داشت: سال گذشته تعداد 97 هزار نوآموز در پایگاه‌های سنجش غربالگری شده، امسال نیز حدود 95 تا 100 هزار نوآموز را آمادگی غربالگری داریم.

وی افزود: تعداد 48 پایگاه سنجش در شهر تهران راه‌اندازی شده‌اند که 800 نیروی انسانی در طرح سنجش سلامت همکاری دارند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: طرح سنجش به صورت الکترونیک انجام می‌‌شود و خانواده‌ها پس از ثبت‌نام فرزندانشان در مدارس به پایگاه‌های سنجش سلامت هدایت می‌شوند.

پرویزی بیان کرد: در طرح سنجش سلامت، ارزیابی‌های اولیه شنوایی، بینایی، مراقبت سلامت، وزن، توده بدنی، وضعیت دهان و دندان و ارزیابی‌های ذهنی انجام می‌گیرد و دانشگاه‌های علوم پزشکی در طرح سنجش همکاری خوبی با آموزش و پرورش داشته و معاینات از سوی پزشکان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: اگر پزشک در پایگاه مستقر نباشد، نوآموز به اولین مرکز بهداشتی ارجاع داده می‌شود و اگر مشکوک به مشکل باشد، به پایگاه‌های تخصصی ارجاع خواهد شد؛ پس از اتمام طرح سنجش سلامت بسیاری از دانش‌آموزان در مدارس عادی ثبت‌نام می‌کنند و در غیر این صورت به مدارس استثنایی ارجاع داده می‌شوند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران درباره هزینه‌ها نیز گفت: هزینه طرح سنجش 14 هزار تومان است و به تشخیص رئیس پایگاه برای پنج درصد خانواده‌ها به صورت رایگان و برای پنج درصد نیز نیم بها است. طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از 22 خرداد به صورت رسمی آغاز می‌شود و پایگاه‌های سنجش 50 روز کاری فعالیت خواهند داشت و در صورت نیاز، این تاریخ تمدید می‌شود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز