تبلیغات

ظلم به بورسیه‌ها تلفات جانی داد؟/ خودکشی دانشجوی بورسیه دانشگاه کاشان

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، ایوب آقایی دانشجوی مقطع دکترای شیمی دانشگاه کاشان اهل ایلام  عصر روز گذشته در خوابگاه این دانشگاه فوت کرد.برخی منابع درگذشت وی را بر اثر خودکشی اعلام کردند.

یکی از دانشجویان بورسیه کاشان  و از دوستان نزدیک مرحوم آقایی که خواست نامش در مصاحبه درج نشود، در گفت وگو با تسنیم اظهار داشت: وی از یکسال پیش که بحث بورسیه ها شروع شد به شدت نگران بود و چون امکان مالی مناسبی نداشت به شدت نگران وضعیت تحصیلی اش بود.

وی افزود: این دانشجو در پروژه‌ای در زمینه سرطان کار می‌کرد که نیاز به امکان مالی داشت این اواخر هم به دلیل پرداخت شهریه ترم اضافیش تحت فشار بود.

این دانشجوی بورسیه ادامه داد: هر زمان با وی صحبت می‌کردیم  نگران مساله بورسیه‌ها بود و چندین بار اعلام کرده بود قصد خودکشی دارد؛ دانشجوی قوی‌ای بود و  بر روی پروژه خاصی شبانه‌روز کار می‌کرد.

وی گفت: به دلیل عدم همکاری دانشگاه کارهای آزمایشی‌اش عقب افتاد و به جای 8 ترمه، ده ترم شده بود و باید هزینه‌های اضافی برای خوابگاه پرداخت می کرد.

وی افزود مسئولان دانشگاه کاشان طی یکسال گذشته 13 دانشجوی بورسیه را غیر قانونی می دانستند و مدام در این جهت اظهار نظر داشتند.

صوت گفت‌وگوی تسنیم با دوست دانشجوی مرحوم دانشگاه کاشان نزد خبرگزاری موجود است.

به گزارش تسنیم ، دانشگاه کاشان هنوز به طور رسمی این خبر را تایید نکرده است و مسئولان این دانشگاه از پاسخگویی به خبرنگاران امتناع می‌کنند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز