تبلیغات

رضاییان و پرسپولیس ؛ معامله‌ای که برای آقا رامین بیشتر سود داشت!

رامین رضاییان یك مهره كارساز در تدابیر هجومی برانكو بود...نگاهی به عملکرد محبوب دیروز و مغضوب امروز در پرسپولیس

رامین رضائیان از پرسپولیس رفت تا هواداران این تیم دل نگران شود. با این حال زبان آمار می‌گوید بازیکنی که از جمع سرخپوشان جدا شده در روزهای اوجش به سر نمی‌برده است.

رامین رضاییان یك مهره كارساز در تدابیر هجومی برانكو بود. مدافعی با خصوصیات كاملا هجومی كه توانست برای پرسپولیس مدل ۸۵-۸۴ پنج گل به ثمر برساند.

این مدافع- هافبك مازندرانی با ارسال یك پاس گل در داربی رفت لیگ اخیر و گلزنی در داربی برگشت «حسابی» محبوب هواداران سرخ شد.

رامین از نگاه آمار عملكردی قابل قبول در اولین فصل پرسپولیسی شدنش داشت. با این حال مقایسه عملكرد او در دو فصل اخیر كه پیراهن راه‌آهن و پرسپولیس را بر تن داشت نشان می‌دهد كه این بازیكن از حضور در جمع سرخپوشان نهایت بهره را برد و ملی‌پوش شد. اما از نظر فنی نه تنها بهتر از لیگ ۹۴-۹۳ نبود كه اندكی هم افت داشت.

در واقع زبان آمار ثابت می‌كند كه رضاییان با دارا بودن پتانسیل مناسب برای پیشرفت جا برای كار زیاد داشت اما خیلی زود تصمیم گرفت اردوی سرخ‌ها را به امید طی كردن راه صدساله در یك شب، ترك كند.

rezaeian-traktor 383f2

زمان مشخص می‌كند

رضاییان ابتدا بیماری پدرش را دلیلی برای دوری از تمرینات پرسپولیس اعلام كرد و بعد راهی تركیه شد تا با ریزه‌اسپور این كشور قرارداد ببندد. در واقع همین رفتار دوگانه عاملی شد تا امروز هواداران میلیونی پرسپولیس را آزرده‌خاطر سازد.

بی‌تردید زمان مشخص خواهد كرد كه این جابه‌جایی به سود رضاییان بوده یا خیر؟ اما واضح است كه مدافع خارج شده از لیست پرسپولیسی‌ها برای پیشرفت بیشتر راه مناسب را انتخاب نكرد.

بهترین فصل فوتبالی روی ریل

رامین رضاییان سابقه بازی در تیم‌های صبا و راه‌آهن را داشت كه از ابتدای لیگ پانزدهم پرسپولیسی شد. جالب اینكه از نگاه آمار بهترین فصل فوتبالی این بازیكن در لیگ چهاردهم رقم خورد.

این مدافع- هافبك در فصل آخر لكوموتیوسواری خود، طی ۲۷ هفته وارد تركیب اصلی راه‌آهن شد تا ضمن تلاشی ۲۳۷۰ دقیقه‌ای ۹ گل بزند و چهار پاس گل ارسال كند.

این عملكرد برای رضاییان فوق‌العاده بود. این مدافع- هافبك ۹ گل به استقلال، نفت، پرسپولیس، استقلال خوزستان (۲)، پیكان(۲) و گسترش زد. در شرایطی كه گل‌هایش ۴ امتیاز مستقیم از پیكان و استقلال خوزستان گرفت.

این بازیكن ۴ پاس گل هم برابر تراكتورسازان (هفته ۸) پرسپولیس (هفته ۹) نفت مسجدسلیمان (هفته ۱۰) و پدیده (هفته ۲۱) ارسال كرد كه این آخری منجر به ثبت گل ۳ امتیازی عادل كلاه‌كج شد.

پنالتی خراب‌كن

رضاییان در لیگ چهاردهم و دیدار هفته هفتم راه‌آهن برابر صبا ضربه پنالتی‌اش را (دقیقه ۱۸) از دست داد تا نقش پررنگی در تساوی ۲-۲ بازی داشته باشد.

این بازیكن فصل قبل هم در دیدار هفته پنجم پرسپولیس مقابل فولاد ضربه پنالتی‌اش را خراب كرد تا از این حیث عملكردی مشابه را در راه‌آهن و پرسپولیس داشته باشد.ذهرچند كه در لیگ پانزدهم دو گل مهدی طارمی برابر فولاد مانع از آن شد تا نقطه ضعف رضاییان روی زدن ضربه پنالتی مذكور به چشم بیاید.

rezaeian-branco 5a75c

كمتر گل زد و كمتر پاس گل داد

مدافع جدید ریزه‌اسپور تركیه در لیگ پانزدهم برخلاف فصل ۹۴-۹۳ لیگ برتر ۹ گل نزد و تعداد گل‌هایش به عدد ۵ تقلیل پیدا كرد. قابل توجه اینكه این‌بار پاس گل‌هایش هم از ۴ به ۳ كاهش یافت تا همه‌جوره آمار پرسپولیسی‌اش ضعیف‌تر از عملكردش در راه‌آهن باشد.

پسرفت آماری

از نگاه آمار رامین رضاییان در لیگ چهاردهم طی ۲۳۷۰ دقیقه موفق شد ۹ گل بزند و ۴ پاس گل ارسال كند. در واقع این بازیكن به‌طور متوسط در هر ۱۸۲ دقیقه یك عملكرد موثر از خود به نمایش گذاشت. در مقابل این بازیكن در پرسپولیس برانكو طی ۲۵۱۴ دقیقه ۵ گل زد و سه پاس گل برای هم‌تیمی‌هایش ارسال كرد و این یعنی بروز عملكرد مثبت در هر ۳۱۴ دقیقه.

واضح است كه پیشرفتی در كار نبوده است. هر چند كه وقتی در دو داربی رفت و برگشت پاس گل می‌دهی و گل می‌زنی محبوب خواهی شد.

 

#1varzesh #لیگ_برتر #تیم_فوتبال_پرسپولیس #تیم_فوتبال_راه_آهن #تیم_فوتبال_صبا_قم #رامین_رضاییان #۱ورزش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز