تبلیغات

اخلاقی رسماً مدیرعامل بانک ملت شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بعد از گذشت چند روز از برکناری علی رستگار از مدیریت بانک ملت سرانجام روابط عمومی این بانک امروز اعلام کرد: اعضای هیات مدیره این بانک در جلسه فوق العاده خود با پذیرش استعفای علی رستگار و با قدردانی از زحمات وی در طول تصدی این پست، به اتفاق آرا هادی اخلاقی را به عنوان مدیرعامل برگزیدند.

براساس این گزارش، هادی اخلاقی متولد سال 1345 و دارای دکترای علوم اقتصادی است که رساله دکترای خود را با عنوان بانکداری الکترونیک و ثبات تقاضای پول در ایران به نگارش درآورده و تا پیش از تصدی سمت مدیریت عاملی بانک ملت، عضو هیات مدیره بانک سپه بوده است.

عضویت در هیات مدیره بانک رفاه، ریاست هیات مدیره بانک بین‌المللی کیش و معاونت مدیرعامل در امور طرح و برنامه بانک ملت از دیگر سوابق اجرایی مدیرعامل جدید بانک ملت است.

به گزارش تسنیم، رسوایی حقوق های نجومی موجب تغییراتی در نظام بانکی شده که مهمترین آن برکناری مدیرعامل بانک ملت بخاطر حقوق بالا و کمک های میلیاردی به برخی نزدیکان دولت است.

تسنیم البته در آخرین روزهای هفته گذشته از برکناری رستگار خبر داده و پنجشنبه رسماً با تشکیل جلسه هیات مدیره، وی از سمت خود استفعا داد و علی طیب نیا اخلاقی از بانک سپه را جایگزین وی کرد.

هر چند رستگار در آخرین جلسه هیات مدیره در پنجشنبه گذشته اصرار به تأخیر مراسم داشته و سعی کرده مذاکراتی را برای ابقا با یکی از مردان ارشد کابینه یازدهم انجام دهد ولی این مذاکرات هم جواب نداد و مرد سرخه ای بانک ملت را ترک کرد.

اتتشار فیش حقوق مدیر عامل بانک ملت عامل برکناری وی شده و در عین حال شنیده شده که برخی اعضای هیات مدیره این بانک هم در مضان اتهام دریافت حقوق های چند ده میلیونی هستند.

بر اساس اسناد جدیدی که خبرگزاری تسنیم به‌دست آورده، علی رستگار سرخه از محل دو شرکت در خارج از کشور طی 11 ماه در سال 94 حداقل مبلغ 125 هزار دلار و 200 هزار پوند دریافت کرده که بالغ بر 1 میلیارد و 400 میلیون تومان می‌شود، این در حالی است که ماهانه 37 میلیون تومان هم حقوق از بانک ملت می‌گرفته است.

مبلغ 125 هزار دلاری که رستگار تنها از یک شرکت دریافت کرده، بابت حضور در 16 جلسه بوده است. بر اساس اسناد و گزارش‌ها، علی رستگار همچنین رئیس هیئت مدیره تعداد دیگری از شرکتهای داخلی بوده که پاداش هیئت مدیره دریافت می‌کرده و مجموع دریافتی ماهانه رستگار از این محل در سال گذشته بالغ بر 295 میلیون تومان بوده است.

مراسم تودیع علی رستگار و معارفه هادی اخلاقی به عنوان مدیرعامل جدید بانک ملت امروز با حضور حسین قضاوی معاون بانک و بیمه وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز