تبلیغات

جنبش روشنایی در کابل دست به تحصن زد/ وقوع انفجار در میان تظاهرات کنندگان

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم در کابل، تظاهرات کنندگان در جنبش روشنایی با تجمع در میدان «دهمزنگ» کابل و برپا کردن چادر دست به تحصن زدند.

آنها اعلام کردند: تا زمانی که حکومت وحدت ملی خواسته‌های آنها را برآورده نکند به تحصن خود در این منطقه ادامه خواهند داد.

معترضین خواستار این هستند که دولت افغانستان مسیر انتقال برق ترکمنستان به افغانستان را موسوم به پروژه «توتاپ» براساس توافق اولیه آن یعنی از مسیر ولایت «بامیان» در مرکز این کشور عملی کند.

در حال حاضر راه‌های منتهی به ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان مسدود شده است.

«ریحانه آزاد» عضو پارلمان افغانستان و از اعضای جنبش روشنایی در این باره گفت: سه ماه است که مردم این کشور از حکومت وحدت ملی می‌خواهند تا به خواسته آنها در مورد انتقال برق 500 مگاوات به ولایت بامیان توجه کند.

وی افزود: تاکنون این خواسته محقق نشده و مردم برای عدالت‌خواهی در اینجا جمع شده‌اند، اما دستگاه‌های اطلاعاتی و شورای امنیت افغانستان تلاش کردند تا با ایجاد چند دستگی  در جنبش روشنایی از تظاهرات امروز جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد: مردم افغانستان دیگر نیازی به هیچ رهبری ندارند و تظاهرات امروز نشان می‌دهد که آنها با آگاهی و بیداری خود دست به چنین اقدامی زده‌انددادند که خود با آگاهی خود دست به چنین اقدامی زدند.

هم اکنون چند انفجار میان تظاهرات کنندگان بوقوع پیوست.

تا این لحظه میزان کشته‌ها و زخمی‌های انفجارهای انجام شده میان تظاهرات کنندگان مشخص نشده است.

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز