تبلیغات

ایستگاه فضایی بین المللی به مرکز تجاری تبدیل می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، هم اکنون آژانس فضانوردی آمریکا (ناسا)، آژانس فضانوردی اروپا (اسا)، روسیه و آژانسهای فضانوردی چند کشور دیگر که در پروژه ایستگاه فضایی بین المللی مشارکت دارند بهره برداری اصلی را از آن می کنند و تنها مدت کوتاهی است که صحبت از حضور شرکتهای خصوصی نظیر اسپیس ایکس در این ایستگاه مداری می شود.

حالا اما ناسا می خواهد که شرکتهای خصوصی مشارکت بیشتری داشته باشند تا جایی که این ایستگاه فضایی به یک قطب یا مرکز تجاری تبدیل شود.

از این رو ناسا فراخوانی را منتشر کرده تا سطح مشارکت را در این ایستگاه مداری افزایش دهد و شرکتهای خصوصی هم تنها چند روز دیگر فرصت دارند ایده های خود را در این زمینه مطرح کنند.

آژانس فضانوردی آمریکا اعلام کرده که شرکتهای خصوصی از آنچنان ظرفیت بالقوه ای برای استفاده از ایستگاه فضایی بین المللی برخوردارند که حتی می تواند برای محققان (ناسا) تعجب آور باشد.

هم اکنون شرکت اسپیس ایکس به لطف پرتابهای بی نقص راکت فالکون ۹ و رساندن محموله ها به مدار زمین، مشارکت چشمگیری به عنوان یک شرکت خصوصی در توسعه ایستگاه فضایی بین المللی دارد.

ایستگاه فضایی بین المللی در فاصله ۴۰۰ کیلومتری نسبت به زمین قرار دارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز