تبلیغات

اندر فواید آب لبو

آب چغندر سرشار از نیترات است، از دیدگاه نظری نیترات در بدن به اکسید نیتریت تبدیل می شود و موجب شل شدگی عروق خونی و افزایش جریان خون و در نتیجه کاهش فشار خون می گردد. برخی از ورزشکاران قدرتی و توانی با مصرف این قبیل از مکمل ها انتظار کاهش میزان خستگی عضلانی و به تأخیر انداختن آن در هنگام فعالیت های ورزشی تناوبی شدید را دارند.

تاثیر آب چغندر بر فشار خون

برخی از بیماران از پزشک خود می پرسند: آیا خوردن آب ریشه چغندر قند می تواند فشار خون را کاهش دهد؟ بدین منظور، هدف اصلی این پژوهش حاضر، ارزیابی اثرات آب ریشه چغندر قند بر رگ گشایی و نیز کاهش فشار خون بود.

محققین جریان خون بازویی آزمودنی های سالم را در حالت استراحتی و پس از ۶ نوع شدت فعالیت ورزشی، قبل و پس از خوردن آب ریشه چغندر ارزیابی کردند. یافته ها نشان داد که آب ریشه چغندر قند در شرایط استراحتی می تواند موجب شل شدگی دیواره عروقی و در نتیجه کاهش کار قلب شود، ولی در هنگام فعالیت ورزشی این اثرات را ندارد.

اکسیژن رسانی به عضلات

ورزشکاران استقامتی بر این باورند که خوردن مکمل های حاوی ریشه چغندر می تواند باعث افزایش جریان خون و متعاقب آن اکسیژن رسانی به عضله در هنگام تمرینات و مسابقه شود. با وجود این، نتایج این مطالعه این اثرات را تأیید نکرد. یافته های حاصل از این مطالعه در Applied Physiology, Nutrition, and Metabolism منتشر شد.

کانال اخبار آشپزباشی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز