تبلیغات

آمار نفرات برتر کنکور در ۵ سال اخیر؛ پسران و تهرانی‌ ها رقبا را کنار زدند

نفرات برتر کنکور ۹۵ توسط سازمان سنجش آموزش کشور معرفی شدند. در بین نفرات برتر امسال ساکنان تهران (تهران و شمیرانات) توانستند ۲۱ رتبه از ۳۶ رتبه برتر را از آن خود کنند. آمار کنکور در ۵ سال قبل نشان می‌دهد که پسران بیشتر از دختران رتبه‌های برتر را از آن خود کرده‌اند. برای اطلاع از اسامی نفرات برتر امسال و آمار نفرات برتر کنکور در ۵ سال اخیر همراه زومیت باشید.

نفرات برتر کنکور امسال توسط سازمان سنجش آموزش کشور معرفی شدند. در بین ۳۶ نفر برتر رشته‌های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی نام ۲۶ پسر و ۱۰ دختر دیده‌ می‌شود که خود رکوردی در تاریخ برگزاری کنکور بعد از سال‌های دفاع مقدس به حساب می‌آید.

در میان نفرات برتر بر خلاف سال‌های دهه ۸۰ و ۹۰، ۲۱ نفر از شرکت کنندگان از تهران و شمیرانات هستند. در سال‌های قبل نفرات کنکور بیشتر از شهرستان‌ها بودند و این موضوع نیز رکورد جدیدی دیگری در نفرات برتر کنکور کارشناسی در کشور است.

قبل از اینکه آمارهایی از نفرات برتر کنکور در سال‌های ۹۱ تا ۹۵ را بررسی کنیم، ابتدا نگاهی به اسامی نفرات برتر کنکور امسال می‌اندازیم.

نفرات برتر رشته علوم ریاضی و فنی ۹۵رتبهنام خانوادگینامشهر۱شریفیاناحسانتهران۲فرزانهامیرمحمدشمیرانات۳جافریانکوشاسیرجان۴مقدسحسینتبریز۵فرح‌وشفرازتهران۶محمدحسینیامیرعلیتهران۷افشاررادامیرحسینتهران۸سالارکیامحمد امینتهران۹صالحیمحمد رضاتهران۱۰سمیعی گلیانسید علیرضاشیرواننفرات برتر رشته علوم تجربی ۹۵رتبهنام خانوادگینامشهر۱احمدیمحمدتربت جام۲روان‌بخشمحمد امینتربت حیدریه۳محمدیسهیلشیراز۴خلقیپارسااردبیل۵ستاریان خضرلومهنامراغه۶طبیبیانامیرحسناصفهان۷گلچینآرمینتبریز۸افشارزادهمهشاداصفهان۹پازکیعرفانتهران۱۰سیفیپارسانورنفرات برتر رشته علوم انسانی ۹۵رتبهنام خانوادگینامشهر۱موسویزهراساداتتهران۲قاسمیسجادقم۳باباییانوشهتهران۴حاجیانیحسینتهران۵صراطیمحمدجوادشمیرانات۶علوی مقدمسیدمحمدمشهد۷صبورینیکوتهران۸طهرانچیعلیشمیرانات۹کرباسچیسجادشمیرانات۱۰دلیری قوچان عتیقفاطمهمشهدنفرات برتر رشته هنر ۹۵رتبهنام خانوادگینامشهر۱اسماعیلی حسین آبادالههتهران۲گلپایگانیمریمتهران۳جهانشاهیعطیهتهراننفرات برتر رشته زیان‌های خارجی ۹۵رتبهنام خانوادگینامشهر۱رئیسی دهکردینسترنتهران۲بلوریامیرحسینتهران۳کاظمی‌پور اشکذریامیرحسینتهرانآمار نفرات برتر کنکور ۹۱ تا ۹۵ 

در ۵ سال اخیر (۹۱ تا ۹۵) پسران رتبه‌های بیشتری را در میان نفرات برتر کنکور به دست آوردن و به برتری دختران در دهه هشتاد پایان دادند. در این ۵ سال تنها یکبار آن هم در سال ۹۳ تعداد دختران بیشتر از پسرها بوده است.

تفکیک جنسیتی نفرات برتر کنکورسالتعداد کلتعداد پسرانتعداد دختران۹۱۳۶۱۹۱۷۹۲۳۶۲۲۱۴۹۳۳۶۱۸۱۸۹۴۳۶۲۲۱۴۹۵۳۶۲۶۱۰مجموع۱۸۰۱۰۷۷۳

نکته‌ی دیگر روند صعودی دانش‌آموزان تهرانی (تهران وشمیرانات) در کنکور ۵ سال اخیر است.

تفکیک نفرات برتر تهران در کنکورسالتعداد کلتعداد تهرانی‌ها۹۱۳۶۱۱۹۲۳۶۱۲۹۳۳۶۱۵۹۴۳۶۱۰۹۵۳۶۲۱مجموع۱۸۰۶۹

در ۵ سال اخیر تنها یک پسر موفق شده در میان ۳ نفر برتر کنکور هنر سال خود قرار بگیرد. امیر محمد عزیزی تنها پسری است که در جمع ۱۵ نفره ۳ نفر برتر کنکور هنر در سال‌های ۹۱ تا ۹۵ قرار گرفته است.

در میان ۱۰ نفر برتر کنکور علوم ریاضی و فنی امسال (۹۵) نام هیچ دختری به چشم نمی‌خورد و پسران توانسته‌اند تمام رتبه‌های برتر را از آن خود کنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز