تبلیغات

گفتگو با رتبه 19 تجربی سراسری در بجنورد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از ساجده، خودتان را معرفی کنید: نوشین پهلوانلو، متولد 76 دانش آموز رشته تجربی دبیرستان فرزانگان بجنورد است، والدیتنش هر دو فرهنگی هستند و در رشته مشاوره فعالیت می کنند.

چندمین دوره است که در کنکور شرکت می کنید؟ چه رتبه اس کسب کردید؟

سال اول موفق به کسب رتبه 8 منطقه ای و رتبه 19 کشوری شدم.

از چه زمانی درس خواندن را شروع کردید؟

از تابستان 94 همزمان با شروع دوره پیش دانشگاهی به صورت جدی درس خواندن برای کنکور را شروع کردم.

روزی چند ساعت درس می خوندی؟

  پدرو مادرم هر دو مشاور هستند وبا برنامه ریزی های پدرم از 10 ساعت شروع کردم روزهایی که مدرسه می رفتم 6 تا 7 ساعت و در روزهای بعد از عید به 12 ساعت هم رسید.

 

هدفتون کدام دانشگاه و کدام رشته بود؟

از دوم دبیرستان با انتخاب رشته تحصیلی تجربی و با هدف رسیدن به رشته پزشکی در دانشگاه تهران وارد این رشته شدم و در واقع از همان موقع با خواندن اصولی و داشتن هدف بالاتر قدم برداشتم.

تفریح زمان کنکورتان چه بود؟

تمامی تفریحات تقریبا کنسل شده بود و تنها تفریحم تماشای تلویزیون بود و روزهای جمعه بعد از برگشتن از آزمون ها تا روز بعد استراحت می کردم.

کلاس های کنکور هم شرکت داشتید؟

تمامی دروس نه ولی در بعضی از دروس تخصصی که لازم می دانستم در کلاس ها حاضر می شدم ولی آزمون های آزمایشی را کاملا شرکت کردم و این را هم بگویم شرکت در هر کلاس و با هر برنامه ریزی فقط زمانی که خودمان بخواهیم نتیجه مثبت می دهد.

روز قبل از کنکور چگونه گذشت؟

من یک روز و نصفی مانده به کنکور درس خواندن را تعطیل کردم و تنها دو سه ساعت سوالای ریاضی و شیمی را نگاهی انداختم. خانواده ام بیشتر از من استرس داشتند، البته خودم هم کمی استرس داشتم ولی بعد از صحبت کردن با مادرم کمی آرامتر شدم و خواب نسبتا خوبی را تا صبح داشتم.

صبح روز کنکور را توصیف کنید؟

مکان برگزاری کنکور نسبتا آرام بود و من با تمرکز شروع به زدن تست های کنکور کردم مادرم در بیرون از ساختمان تا تمام شدن کنکور منتظر ماند و فقط دعا می خواند و این اعتماد به نفس من را بالا می برد.

مادر نوشین از حس و حالش گفت:قبل از کنکور با توجه به اینکه دخترم همیشه در آزمون های آزمایشی نمرات خوبی کسب می کرد و تلاشش را کرده بود مطمان بودم که در رشته پزشکی پذیرفته می شود تنها نگرانی ام این بود که شاید در دانشگاهی که می خواهد نتواند قبول شود که به لطف خدا این گونه نشد و همان شد که نوشین می خواست.

نتیجه کنکور را از چه کسی شنیدی؟

تلویزیون اعلام کرده بود که نتایج روز بعد ساعت 9 صبح اعلام می شود و من بیخیال بودم که دوست پدرم زنگ زد و گفت نتایج روی سایت زده شده و من چون خیلی استرس داشتم فقط گریه می کردم این کار را خواهرم انجام داد، وقتی خواهرم نتیجه را گفت اصلا باورم نمی شد وفکر می کردم دارد با من شوخی می کند ولی واقعیت داشت مادرم از شدت خوشحالی فقط گریه می کرد و پدرم به حدی خوشحال بود که تا به حال در عمرم ندیده بودم . خودم تا صبح چشم بر هم نزدم همش در این حس و حال بودم که شاید خواب دیده باشم ولی نه ظاهرا زحماتم جواب داده بود و من به هدفم نزدیک تر شدم.

مادر نوشین گفت: در لحظه ی شنیدن خبر قبولی فقط خداروشکر کردم که زحمات دخترم به حاصل رسیده بود. ما تمامی شرایط را برایش فراهم کردیم ولی اگر خودش نمی خواست ممکن نبود.

 

سوالات کنکور چگونه بود؟

نسبت به سال گذشته که سوالاتش را خوانده بودم شیمی و فیزیک سخت تر بود و در نهایت وقت کم آوردم.

درصد کارنامه ات چگونه بود؟

زیست 92/6 ، ریاضی 86/7 ، فیزیک 87، شیمی 76، زمین شناسی 0 و دروس عمومی  ادبیات 85، عربی 78، دین و زندگی 96، زبان خارجه 84 .

چه سخنی برای کنکوری ها دارید؟

در روند درس خواندن ناامید نشوند گاهی اوقات کند تر پیش می رود ولی با تعیین هدفشون می توانند با انگیزه تر و توکل بر خدا به هدفشان برسند.

مادر از دوری دخترش و رفتن او به تهران گفت: با توجه به شناختی که از دخترم دارم و اینکه خودم هم 4 سال دانشجوی راه دور بودم کمی نگران هستم ولی خیالم از نوشین راحت است با اراده و توکلی که دارد فقط برای اهدافش تلاش می کند.

کدوم یک از معلماتون را خیلی دوست داشتید ؟

خانم مهدی پور دبیر سال اول و دوم دبیرستان، خانم مهدی زاده دبیر شیمی و خانم منور دبیر زیست کمال تشکر دارم.

سخن آخر مادر نوشین: دخترم چون از خواندن لذت می برد، نتیجه زحماتش را گرفت و پدرو مادرها باید تا جایی که از دستشان بر می آید چه از لحاظ مالی چه از لحاظ روحی حمایت کنند فرزندان صالح ثروت هستند و برای به ثمر رسیدن آنها باید زحمت کشید و وقت گذاشت.

 

سخن آخر نوشین:

در ابتدا خدا را شاکرم و آرزوی موفقیت برای کنکوریای امسال و سال آینده دارم انشااله با توکل به خدا و رقابت سالم به هدفی که دارند برسند. از پدر و مادر عزیزم کمال تشکر را دارم و دستشان را می بوسم امیدوارم بتونم زحماتشان را به ثمر برسانم و در نهایت از خواهر گلم که یک سال همه شرایط را فراهم کرد تا من درس بخوانم ممنونم فکر کنم در این مدت یک سال به خواهرم بیشتر از همه سخت گذشت فقط می تونم به خواهرم بگویم خیلی دوستت دارم  و ازت ممنونم.

یادداشت/رحمانی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز