تبلیغات

واکنش رئیس کمیته فنی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری به اتفاقات مسابقات دسته 105+ کیلوگرم

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از رویترز، تنش‌ها در سالن پاویلیون «2» از مجموعه ورزشی ریوسنترو شهر ریودوژانیرو زمانی بالا گرفت که بهداد سلیمی، وزنه‌بردار ایران در دسته فوق‌سنگین (105+ کیلوگرم) در حرکت دو ضرب خود وزنه‌ 245 کیلوگرم را بالای سر برد که دو داور از سه داور کنار زمین حرکت وی را تأیید کردند، هرچند هر پنج عضو هیئت ژوری حرکت وزنه‌بردار ایرانی را رد کردند، چون معتقد بودند که دست چپ سلیمی به هنگام بالای سر بردن وزنه صاف نبوده است.

سلیمی و سجاد انوشیروانی، سرمربی تیم ملی ایران مدعی بودند که این توطئه‌ای به سردستگی عضو عراقی حاضر در هیئت ژوری بوده و اعضای تیم ایران با عصبانیت به سمت هیئت داوران نزدیک شدند که این برخلاف مقررات بود.

سم کوفا استرالیایی، رئیس کمیته فنی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در توضیح ماجرا گفت: اتفاقات زشتی در محل برگزاری مسابقات افتاد و به‌خاطر رفتار اعضای تیم ایران از مسئولان برگزاری مسابقات خواستیم که نیروی امنیتی را به سالن بیاورند. جای تأسف دارد که مسابقات این‌طور به پایان رسید.

پس از اتفاقات به‌وجود آمده، بیش از پنج هزار هوادار ایرانی حاضر در سالن شش هزار و 500 نفری پاویلیون «2»، لاشا تالاخادزه گرجستانی که مدال طلای این دسته از رقابت‌ها را از آن خود کرد، به نشانه اعتراض هو کردند.

به گزارش تسنیم، در مسابقات بامداد امروز (چهارشنبه - به وقت ایران) بهداد سلیمی توانست در حرکت یک‌ضرب با مهار وزنه 216 کیلوگرم، رکورد جهان و المپیک را جابه‌جا کند. او در حرکت دوضرب ابتدا وزنه 245 کیلوگرمی را انتخاب کرد که با وجود بالای سر بردن وزنه، اما دو چراغ قرمز از داوران دریافت کرد تا ناکام شود. او در حرکت دوم خود، دوباره وزنه 245 کیلوگرمی را انتخاب کرد و این بار نیز وزنه را بالای سر برد و سه چراغ سفید گرفت، اما هیئت ژوری باز هم آن را قبول نکرد. در حرکت سوم هم وزنه‌بردار کشورمان در مهار وزنه 245 کیلوگرمی موفق نبود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز