تبلیغات

علیزاده به نیمه نهایی المپیک نرسید/ اشک های کیمیا پس از شکست نزدیک

کیمیا علیزاده در مرحله یک چهارم پایانی تکواندوی المپیک شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

به گزارش ایسنا از ریو، در دوازدهمین روز از رقابت‌های المپیک مسابقه‌های تکواندو اوزان 57- کیلوگرم زنان و 68- کیلوگرم مردان در حال برگزاری است که در مرحله یک چهارم نهایی کیمیا علیزاده  به مصاف اوا کالوا گومز دارنده مدال نقره جهان و نفر دوم رنکینگ جهانی از اسپانیا رفت و در این دیدار متحمل شکست هشت بر هفت شد. تنها هوگوپوش دختر ایران باید منتظر حریف اسپانیایی باشد که در صورت راهیابی گومز به فینال، علیزاده باید در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز تلاش کند. گومز اسپانیایی در دور بعد با برنده مصر و ژاپن دیدار می‌کند.

علیزاده با هوگو و کلاه قرمز رو به روی رقیب اسپانیایی قرار گرفت. در راند اول هیچ یک از تکواندوکاران به امتیاز نرسیدند و این راند بدون امتیاز پایان یافت. در راند دوم علیزاده با یک ضربه سر به امتیاز رسید و در حالی که امتیاز برای علیزاده حساب نشده بود نماینده ایران با اشاره به کمرانی سر مربی تیم ملی در خواست بازبینی فیلم کرد که مشخص شد ضربه به سر برخورد کرده و سه امتیاز برای نماینده ایران رقم خورد.

در ادامه راند دوم نماینده اسپانیا با یک ضربه فیلیپینی سه امتیاز را جبران کرد اما علیزاده یک امتیاز دیگر گرفت. گومز با یک ضربه چرخشی به پشت سر به چهار امتیاز دیگر رسید و راند دوم هفت بر سه به نفع نماینده اسپانیا به پایان رسید.

در راند سوم علیزاده امتیازات از دست داده را جبران کرد و در حالی که مجددا امتیاز علیزاده ثبت نشده بود با ویدئو چک امتیاز برای ایران ثبت شد و مشخص شد ضربه علیزاده به بینی حریف خورده است. در نهایت راند سوم به نفع حریف اسپانیایی به پایان رسید و علیزاده این مبارزه نزدیک و حساس را 8 بر 7 باخت.

نماینده کشور اسپانیا جایگاه 2 رنکینگ را در اختیار دارد و این در حالی است که علیزاده در جایگاه 21 رنکینگ است. 

علیزاده در دور اول برابر نماینده کرواسی 7 بر 6 به برتری رسیده بود.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز