تبلیغات

نرخ سود تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان در دولت یازدهم 8درصد کاهش یافت

جمشید انصاری روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی دهگلان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه منابع بانکی از محل سپرده های مردم پرداخت می شود افزود: در صورتی که تسهیلاتی با سود کمتر از این مقدار به تولیدکنندگان پرداخت شود، دولت باید یارانه اختصاص دهد که این کار مقدور نیست.
وی با اشاره به اینکه دولت به برخی از فعالیت ها که مورد نیاز بیشتر کشور است یارانه می پردازد ادامه داد: در تلاش هستیم با پایین آوردن نرخ تورم، نرخ سود تسهیلات به تولیدکنندگان نیز کاهش یابد.
وی در ادامه به سرمایه گذاری دولت در بخش زیر ساخت ها اشاره کرد و گفت: زیربناها به دلیل اهمیتی که دارند همواره در اولویت سرمایه گذاری های دولت قرار دارند.
به گفته وی، مطابق سیاست های کلی اصل 44 ابلاغ شده، محدوده فعالیت دولت مشخص بوده و سرمایه گذاری در حوزه های کشاورزی و معادن برعهده بخش خصوصی است.
انصاری به استخدام دستگاه های دولتی در سال جاری نیز گریزی زد و گفت: امسال نیز مانند سالیان گذشته در 2 نوبت (بهار و پاییز) آزمون استخدام دولتی در کشور برگزار می شود.
به گفته وی، دستگاه های اجرایی متناسب با خروجی خود، اقدام به کسب مجوز و جذب نیروهای مورد نیاز می کنند.
معاون رئیس جمهوری در ادامه به بازدید خود از واحدهای تولیدی دهگلان اشاره و اظهار کرد: این واحدها از لحاظ توان و کیفیت تولید، در رده بالایی قرار دارند.
انصاری اضافه کرد: برخی از واحدهایی که نقش مهمی در تامین امنیت غذایی کشور ایفا می کنند مورد توجه دولت هستند.
وی با بیان اینکه طبق وظیفه محوله، هر 2 ماه یک بار برای بررسی پیشرفت برنامه های اقتصاد مقاومتی به کردستان سفر می کنم افزود: هر بار مشکلات واحدهای تولیدی را بررسی و تلاش می کنیم این مشکلات رفع شود.
انصاری بیان کرد: تلاش می کنیم با رفع مشکلات واحدهای تولیدی در کردستان، چرخه تولید روان تر، ظرفیت های شغلی ایجاد شده تثبیت و ظرفیت های جدید شغلی فراهم شود.
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور به نامگذاری امسال به 'اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال' اشاره کرد و گفت: تلاش خود را به کار می گیریم با برنامه ریزی مناسب برای ایجاد ظرفیت های شغلی جدید و رونق تولید، شعار امسال را تحقق بخشیم.
دیدار با مسئولان و شرکت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی کردستان، بازدید از کارخانه کاشی کسری، گاوداری 300 راسی سیمن تال و پرورش شترمرغ دهگلان از جمله برنامه های امروز انصاری در سفر به کردستان است.
استان کردستان با جمعیتی بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر، در غرب کشور واقع شده است.
7355/1904
**خبرنگار: وریا کرمی/انتشار دهنده: مسعود احمدی

انتهای پیام /*

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز