تبلیغات

زلزله خیزترین مناطق تهران کجاست؟

اگر بخواهیم ایران را با کشورهای زلزله خیز جهان مقایسه کنیم، تفاوت عمده ای که مشاهده می کنیم در فرهنگ عمومی است و اینکه قوانین و کدهای مربوط به ساخت و ساز در آن کشورها به درستی اجرا می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ریس مرکز زلزله نگاری ایران با تاکید بر افزایش خطر زلزله در مرکز و جنوب تهران در خصوص عواقب بافت‌های فرسوده و ساخت و ساز غیر مجاز هشدار داد.

علی مرادی گفت: اگر بخواهیم ایران را با کشورهای زلزله خیز جهان مقایسه کنیم، تفاوت عمده ای که مشاهده می کنیم در فرهنگ عمومی است و اینکه قوانین و کدهای مربوط به ساخت و ساز در آن کشورها به درستی اجرا می‌شود.

وی افزود: ما قانون را داریم، اما متاسفانه شاهد هستیم که هم اینک بخشی از سازه های جدیدمان هم در زلزله ها آسیب می بینند که نمونه آن را در ورزقان داشته ایم و این نشان می دهد که ما متاسفانه بحث زلزله را فراموش می کنیم و نیاز به فرهنگ سازی دارد.

رئیس مرکز لرزه نگاری تصریح کرد: دانشمندان خوبی را تربیت کرده‌ایم و از طرفی کشوری زلزله خیز هستیم و تجربه های خوبی را هم در زمینه زلزله داریم، اما مشکل آنجاست که این تجربه ها هنوز به عمل نیامده‌اند. چراکه آن چیزی که در فرهنگ جامعه و ساخت و سازهایمان می بینیم این است که این قضیه را زیاد جدی نگرفته ایم و باید در فرهنگ سازی تجدید نظر صورت بگیرد.

مرادی با اشاره به زلزله‌خیزترین منطقه تهران، خاطرنشان کرد: از نظر ریسک زلزله و آسیب پذیری هرچه قدر به سمت مرکز و جنوب تهران می رویم ریسک بالاتری دارد، یکی از دلایل آن هم وجود بافت فرسوده بیشتر و همچنین جمعیت بیشتر است. البته باید به حاشیه تهران هم توجه داشته باشیم که روز به روز بر جمعیت آن اضافه می شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز