تبلیغات

«راکفلر» مزارع شمال کشور را آلوده کرد/اعتراف «دانش‌آموختگان وطنی راکفلر» به کشت برنج تراریخته از سال 84 تا 94+ فیلم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دستگاههای ناظر همواره تأکید دارند که هیچ تراریخته‌ای در کشور کشت نشده و مجوز تولید ندارد. گرچه اخیراً معاون سازمان محیط زیست اسناد کشت غیرقانونی این محصولات را تأیید کرد.

در خلال «پرونده علمی نقد تراریخته» بخشی از اسناد دانش‌آموختگی یک «مقام بلندپایه دولتی» زیرنظر راکفلر منتشر شد. وی هم اکنون با حکم نوبخت، «رئیس امور تحقیقات و فناوری» در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است. (یعنی کل بودجه پژوهشی کشور در سیطره وی است). همچنین اسناد شرکتهای تجاری متعدد او و رانتهای ایجاد شده در جذب بودجه پژوهشی منتشر شد. {اینجا}

سال 84، زمانی که «بهزاد قره‌یاضی» مسئولیت پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی را بر عهده داشت، همراه با فرامرز علی‌نیا، رئیس مؤسسه تحقیقات برنج در فیلمی به کشت غیرقانونی گسترده و بدون حصار (غیر آزمایشگاهی) برنج تراریخته اذعان کردند. دانش‌نامه مشترک این دو یار دیرین، در «ایری» (مؤسسه زیرمجموعه راکفلر) در خصوص برنج تراریخته بوده و توسط راکفلر تأمین مالی شده است. ضمن اینکه قره‌یاضی در سال جاری در لینکدین خود اذعان کرد که این برنامه در سال 94 ادامه داشته است.

به نظر می‌رسد راکفلر در کشاورزی ایران کمال استفاده را از غفلت نهادهای ناظر می‌برد. فیلم اعتراف قره‌یاضی در سال 84 و تصویر اذعانش در سال 94 را ببینید.

فیلم کوتاه اذعان دانش‌آموخته راکفلر به کشت این برنج در مزارع شمال کشور

تصویر اذعان قره‌یاضی به کشت برنج توسط همان کشاورز فیلم که در سال 94 تراریخته کاشته است

انتهای پیام/*

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز