تبلیغات

دومین جشنواره موسیقی لیلاخ در دهگلان برگزار شد

ساعت: 23:36 منتشر شده در مورخ: 1395/06/15 شناسه خبر: 886466

دومین جشنواره موسیقی لیلاخ با حضور مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان درپارک لاله شهر دهگلان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از دهگلان شیدا، دومین جشن موسیقی لیلاخ با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نماینده مردم قروه ودهگلان درمجلس شورای اسلامی، فرماندار، مسئولان استانی و شهرستان ، هنرمندان وفولکلور خوانان در پارک لاله شهر دهگلان برگزارشد.

فرماندار دهگلان دراین جشنواره موسیقی ضمن تقدیر از پایه گزاران و دست اندرکارن این برنامه اظهار داشت: هدف از اجرای این برنامه ایجاد  فضای امید و نشاط درمیان مردم خصوصا جوانان است.

 وی افزود: دردنیای امروزی درعرصه جهانی شدن تهاجم فرهنگی و امواج ماهواره و سایر ابزاری که عمدتا دراختیار کشورهای غربی است و موسیقی به عنوان اصیل ترین بخش فرهنگ ماست آن راحفظ کنیم.

نظری گفت: موسیقی کردی خصوصا موسیقی پرمعنا و با تمدن منطقه لیلاخ  با آمدن موج جهانی شدن تحت تاثیر فرهنگ غرب قرار گرفته که امیدواریم با این جشنواره ها بتوانیم هویت اصیل فرهنگی خود را حفظ کنیم.

فرماندار دهگلان درادامه گفت: جشنواره موسیقی لیلاخ پارسال تاثیر بسیار مناسبی در استان وخارج از استان داشت وباعث رشد وتعالی موسیقی منطقه شد

وی افزود: مردم شهرستان و منطقه علاقه خاصی به سمت هویت فرهنگی خود وزنده نگه داشتن هویت وفرهنگ خود دارند وامیدواریم که این برنامه ها باعث شود که جوانان روز به روز به فرهنگ اصیل وگذشته خود رغبت پیدا کنند.

نظری از کلیه مسئولان استانی وصدا وسیما بخاطر پخش  برنامه های خوب اصیل کردی و پخش مستقیم  این جشنواره  قدردانی کرد وگفت: پوشش این برنامه به صورت زنده نشانه اهمیت دستگاههای استان به هویت وفرهنگ کردستان است وما هم باید به رشد وبالندگی فرهنگ خود کمک کنیم.

انتهای پیام/م
 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز