تبلیغات

نوزادان با وزن پایین در معرض قندخون بالا

به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه مک مستر آمریکا می گویند نوزادان متولدشده با وزن کمتر از یک کیلوگرم بسیار در معرض داشتن چربی بدنی بیشتر در بزرگسالی قرار دارند.

افراد دارای وزن بی نهایت پایین در هنگام تولد (ELBW) چهار برابر بیشتر از افراد دارای وزن نرمال به هنگام تولد (NBW) مبتلا به dysglycemia، یا گلوکز غیرعادی خون، تا اوایل دهه ۳۰ زندگی شان قرار دارند.

به گفته این محققان، این گروه از نوزادان که با وزن کمتر از ۱ کیلوگرم متولد می شوند، بیشتر از گروه همسن و سال خود دارای چربی بدنی در بزرگسالی هستند، هرچند که هر دو گروه دارای شاخص توده بدنی یکسانی باشند.

در حال حاضر در ابتدای دهه ۳۰ سالگی، ۲۶ درصد از نوزادان ELBW ۸ درصد بیشتر از همسن و سال های NBW خود مبتلا به dysglycemia می شوند.

کاترین موریسون، پژوهشگر ارشد، در این باره می گوید: «از آنجائیکه نوزادان ELBW زودتر از موعد به دنیا می آیند، در مهم ترین دوره رشد چربی و بافت ماهیچه شان در خارج از رحم هستند. ما معتقدیم این شرایط با یافته های ما مرتبط باشد.»

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز