تبلیغات

محمد طلایی: از همه راضی‌ام جز یک نفر!/ برای سومین قهرمانی آمده بودیم اما نشد

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران با بیان اینکه با هدف کسب سومین قهرمانی پیاپی به مسابقات جهانی پا گذاشته بودند گفت: متاسفانه برخی اتفاقات دست به دست هم داد تا به هدفمان نرسیم.

محمد طلایی در گفت و گو با ایسنا در فرانسه، درباره کسب عنوان چهارمی تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران که با دو طلا، یک نقره و یک برنز بدست آمد،  اظهار کرد: ما امسال هم به دنبال قهرمانی در رقابت های جهانی بودیم و آمده بودیم تا سومین قهرمانی پیاپی را بدست بیاوریم اما متاسفانه آیینی در وزن ۵۵ کیلوگرم با نماینده اشغالگر قدس هم گروه شد و ۱۰ امتیاز ممکن از تیم ما گرفته شد. از سوی دیگر نیز یکی از کشتی گیران ما عملکرد بسیار بدی داشت چرا که ما این توقع را از او داشتیم که به فینال برسد اما نمایش بسیار ضعیفی داشت. در هر صورت اگر همین دو اتفاق به شکل دیگری می افتاد قهرمانی برای ما دور از دسترس نبود.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان افزود: البته روی هم رفته همه بچه ها و کادر فنی زحمات خود را کشیدند و به غیر از یک کشتی گیر سایر نفرات خوب کار کردند و زحمتشان را کشیدند. البته نمی خواهم نامی از آن یک کشتی گیر ببرم! چون اگر این کشتی گیر ایرادی داشته تقصیر آن متوجه من است و من باید پاسخگو باشم چرا که نتوانستم او را به لحاظ انگیزشی و روحی به مسابقات برسانم.

وی درباره تغییراتی که در تیم ملی بوجود خواهد آمد نیز خاطرنشان کرد: ترکیب این رده خود به خود متغیر است و نفرات بعد از یکی دو سال به رده بزرگسالان می‌روند.از تیم امسال نیز گودرزی، آیینی و بذری برای سال آینده نیز در رده جوانان می مانند اما سایر نفرات باید به رده بزرگسالان بروند.

طلایی در ادامه با اشاره به سطح بالای مسابقات قهرمانی جوانان جهان گفت: مطمئن باشید قهرمانان المپیک ۲۰۲۰ از دل همین مسابقات بیرون می آیند. سطح فنی رقابت ها بسیار بالا بود و به نظر من باید فیلم این کشتی‌ها بارها برای آموزش به نمایش دربیاید تا بتوان از همه نکات آن یادداشت برداری کرد. ما اگر می‌خواهیم از سیستم آنالیز استفاده کنیم پایه آن از همین مسابقات است.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان در پایان در پاسخ به این سوال که از عملکرد کدام یک از شاگردانش راضی است اظهار کرد: به هر حال از طلایی ها بیشتر راضی هستم و نمایش بهتری داشتند اما واقعا برای شهبازی خوشحال شدم چرا که به حقش رسید. پیمان بیابانی هم باید طلا می گرفت چرا که حقش بود. امیری هم در سنگین وزن این لیاقت را داشت که به فینال برسد، اما مرتکب اشتباه شد و در حالی که شش امتیاز از حریف روسش پیش بود بر اثر اشتباهی که داشت بازنده شد و به فینال نرسید. البته خوشحالم که در نهایت توانست به مدال برنز برسد. بذری هم عملکرد خوبی داشت و به مدال نقره رسید. ما هر کاری که باید انجام می‌دادیم را انجام دادیم، اما متاسفانه برخی اتفاقات دست به دست هم داد تا به این عنوان نرسیم. از همه مردم عذرخواهی می کنم و ان‌شاءالله در مسابقات بعدی جبران کنیم.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز