تبلیغات

اختصاص عوارض تولید و واردات مواد دخانی به بخش فرهنگ و رسانه

نایب رییس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و پایگاه‌های خبری از اختصاص منابع درآمدی پایدار به بخش فرهنگ و رسانه در برنامه ششم توسعه خبر داد.

سیداحسان قاضی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در کمیسیون فرهنگی پیشنهاداتی مبنی بر شناسایی منابع پایدار مالی برای صداوسیما، خبرگزاری‌ها و مطبوعات مطرح است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در مباحثی که در کمیسیون فرهنگی در جریان است در پی شناسایی منابع پایدار در افق برنامه ششم توسعه هستیم. از جدی‌ترین پیشنهادات، اختصاص ردیف درآمدی حوزه سلامت به حوزه فرهنگ و رسانه است. از جمله این‌که عوارض دریافتی از تولید یا واردات مواد دخانی شامل سیگار، توتون و تنباکو و همچنین بخشی از درآمد ناشی از مالیات بر ارزش افزوده مربوط به تولید و واردات نوشابه‌های گازدار به حوزه فرهنگ و رسانه اختصاص یابد.

ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما تصریح کرد: پس از بحث و بررسی پیشنهاد مذکور و بررسی سایر پیشنهادات، منابع پایدار مالی برای رسانه ملی، خبرگزاری‌ها و مطبوعات به عنوان پیشنهاد کمیسیون فرهنگی در قالب ماده 23 برنامه ششم توسعه به بخش فرهنگ و رسانه اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز