تبلیغات

خاتمی: با شماره ناشناس، محترمانه به دادگاه احضارم کردند؛ نرفتم/ ممکن بود منافقین باشند

دبیرکل حزب منحل شده مشارکت اعلام کرد؛

خاتمی: با شماره ناشناس، محترمانه به دادگاه احضارم کردند؛ نرفتم/ ممکن بود منافقین باشند

« با توجه به اینکه چنین روندی قانونی نبود و شماره‌ای روی تلفن همراه نبود تا روند احضار را پیگیری کنم به دادگاه نرفتم، اما وکیل بنده به دادگاه مراجعه کرد.»

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، محمدرضا خاتمی با بیان اینکه هفته گذشته پیامی از یک منبع ناشناس روی پیغام‌گیر تلفن همراه بنده بود که  خود را به شعبه ۲۶ دادگاه مراجعه کنم، تصریح کرد: با توجه به اینکه چنین روندی قانونی نبود و شماره‌ای روی تلفن همراه نبود تا روند احضار را پیگیری کنم به دادگاه نرفتم، اما وکیل بنده به دادگاه مراجعه کرد.

 

محمدرضا خاتمی در پاسخ به این پرسش که اخیراً به دادگاه احضار شده است یا خیر و این که دلیل احضار وی چیست، اظهار کرد: یک پرونده‌ای سه یا چهار سال است که پیگیری می‌شود بدون اینکه حتی تفهیم اتهام شوم پرونده را به دادگاه فرستادند. از سه یا چهار سال پیش می‌گفتند حزب مشارکت منحل شده است و شما فعالیت می‌کنید. در حالی که حزب منحل شده بود و چیز دیگری هم نبود اما ما این موضوع را قبول نداشتیم البته خود نسبت به انحلال حزب و روند قانونی آن معترض بوده و هنوز هستم.

 

به نوشته ایسنا، وی افزود: تعدادی از دوستان سپاه ما را می‌بردند و می‌آوردند و صحبت‌های مختلف انجام می‌شد. این پرونده در اختیار سپاه بود. حدود ۲ یا ۳ ماه پیش بازپرس دادسرای انقلاب یک کلیاتی را پرسید، بدون این که بنده تفهیم اتهام شوم پرونده جمع‌بندی و فرستاده شد ولی این که کیفرخواست چه و کجاست، نمی‌دانم.

 

خاتمی افزود: روز چهارشنبه شماره ناشناسی با من تماس گرفت که محترمانه به من گفت شنبه در دادگاه حضور یابم. من نرفتم چرا که این شماره ناشناس ممکن است از سوی منافقین باشد. شماره هم نیفتاده بود که من بتوانم تماس بگیرم. البته این‌ گونه احضار اصلاً قانونی نیست. دادگاه معمولاً یک احضاریه رسمی می‌فرستد. خود در دادگاه حضور پیدا نکردم ولی وکیل بنده به شعبه ۲۶ دادگاه مراجعه کرده بود که به او گفته بودند بله یک پرونده‌ای است که باید بیایند و محاکمه برگزار شود. حتی به وکیل بنده هم کیفرخواست را ندادند که بخواند. به هر حال قرار است چهارشنبه در شعبه ۲۶ دادگاه حضور پیدا کنم.

 

 

 

444

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز