تبلیغات

تندیس زرین انجمن فناوری چاپ به قباد شیوا اهدا شد

به گزارش خبرنگار مهر، این تندیس عصر روز دوشنبه ۱۵ شهریور و در یکی از سلسله نشست‌های نکوداشت دومین هفته ملی علوم و فناوری چاپ که به همت انجمن علمی فناوری چاپ ایران و در محل کمیسیون ملی یونسکو در تهران برگزار شد، به قباد شیوا، هنرمند طراحی گرافیک اعطا شد.

قباد شیوا در سال ۱۳۱۹ در همدان به دنیا آمد. وی در سال ۱۳۴۵ در رشته نقاشی از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد و مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاه پرات شهر نیویورک در زمینه گرافیک در سال ۱۳۵۹ دریافت کرد. شیوا طی چندین دهه فعالیت هنری خود با خلق آثار بدیع توانست به نوعی گرافیک با ویژگی ایرانی دست یابد و آن را به دنیا معرفی کند.

وی عضو انجمن بین‌المللی گرافیک و نخستین طراح گرافیک معاصر ایران است که خط شکسته نستعلیق را نه به عنوان عامل فرعی و خبررسان، بلکه به عنوان یک عنصر گرافیگی در آثار خود به کار برده است. انجمن بین‌المللی طراحان گرافیک (AGI) شیوا را به عنوان یکی از ۱۲ طراح گرافیک برتر جهان معرفی کرده است.

همچنین بر اساس این گزارش، در این نشست که با عنوان علوم و فناوری چاپ و خدمت به توسعه، علم، آموزش، فرهنگ و ارتباطات برگزار شد، تندیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران به سعداله نصیری قیداری، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، اسماعیل دمیرچی موسس و رئیس موزه ملی صنعت چاپ و محمدمهدی فخری‌زاده دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، اهدا شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز