تبلیغات

ماجرای افشای بیماری‌های متعدد هیلاری کلینتون و اخراج روزنامه‌نگار افشاگر

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، «دونالد ترامپ» نامزد جمهورخواه انتخابات آمریکا مدت هاست که از بیماری های «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات انتخابات و کمبود انرژی وی به اظهار نظر پرداخته است.

منظور ترامپ این است که کلینتون توانایی مدیریت آمریکا به عنوان یک رئیس جمهور را ندارد. با این وجود ترامپ هنوز بیماری مشخصی برای هیلاری نام نبرده است.

اما «کاترینا پیرسون» سخنگوی کمپین انتخاباتی ترامپ می گوید کلینتون از بیماری «دیس فیژا» یا دشواری در بیان کلمات رنج می برد. حامیان دیگر ترامپ نیز موارد متعدد دیگری را به عنوان بیماری های وزیر اسبق امور خارجه مطرح کرده اند.

کاملا واضح است که شخصی که در حال حاضر 69 سال سن دارد و مدت زیادی را صرف کارهای بسیار پرتنش و استرس زا کرده است نمی تواند از سلامتی کامل برخوردا باشد. او از کم کاری غده تیروئید رنج می برد، بنابراین این غده هورمون کمتری ترشح می کند که و این امر وی را مانع تنظیم سوخت و ساز روزمره بدن می شود که در نهایت به خستگی می انجامد.

کلینتون در سال پیش چهار سکته مغزی و پس از آن دچار غش و ضعف شد و پس از آن مدتی دید دوگانه پیدا کرده بود. تمام این بیماری ها در نسخه ای که توسط روان پزشک کلینتون تجویز شده قابل استناد و پیگیری هستند. این نسخه در تابستان گذشته افشا شد.

زمانی که هیلاری به مدت طولانی سخنرانی می کند دچار سرفه های شدید و ممتد می شود.

برخی بر این باورند که هیلاری در حال مرگ است و او باید خیلی زودتر از اینها می مرد. یک پایگاه تحقیقاتی مدت زنده ماندن هیلاری را تا شش ماه آینده پیش بینی کرده است.

خود کلینتون در مورد این اظهار نظرها جوک سازی کرد و گویندگان این مسائل را به باد تمسخر گرفت.

از طرف دیگر پزشک دونالد ترامپ پس از معاینه وی گفته بود که وی کاملا صحیح و سالم است.

اختلالات و بیماری های متعدد هیلاری کلینتون که رسانه ای جمهوریخواه بر آن دامن زدند شامل موارد زیر است:
آفیژیا: ناتوانی در فهم و بیان کلمات
اوتیزم: وهم گرایی
سرطان مغز
بیماری های قلبی
تصلب چندگانه بافت ها
چاقی، دیابت، و فشار خون
بیماری پارکینسون
سندرم پس از سکته مغزی
آلودگی هسته ای (در معرض تشعشعات نیروگاه هسته ای فوکوشیمای ژاپن قرار گرفته است)
تشنج
خیره شدن ناگهانی
سرطان زبان
عفونت مجاری ادرار

اما چرا گفتگو و اظهار نظر در مورد وضعیت جسمانی و بیماری های هیلاری کلینتون خطرناک است؟

روزنامه ‌نگار نشریه آمریکایی هافینگتون پست از کار اخراج شد. تنها به این علت که جرأت کرد در مقالات خود موضوع وضعیت جسمانی هیلاری کلینتون اولین نامزد زن ریاست جمهوری این کشور را مطرح کند.

هنگامی این بحث‌ آغاز شد که هیلاری کلینتون هنگام معاشرت با روزنامه نگاران بطور غیر مترقبه رفتار مشکوک شبیه حمله صرع را پیدا کرد. طرفداران دونالد ترامپ بلافاصله اعلام کردند که کلینتون مریض است.

معلوم نیست که آیا آن حمله واقعی بوده یا هیلاری می‌خواست توجه بیشتری به خود جلب کند ولی پس از آن محبوبیت بیشتری به کمپین انتخاباتی کلینتون افزوده نشد.

«دیوید سیمن» روزنامه ‌نگار روزنانه آمریکایی هافینگتون پست درباره سلامتی هیلاری کلینتون 68 ساله مقاله نوشت و آنرا زیر سؤال برد و ابراز کرد که کلینتون که نامزد ریاست جمهوری حزب دمکرات آمریکا باید به سؤال‌های جامعه این کشور درباره وضع سلامتی خود جواب صریحی بدهد.

نشریه هافینگتون در جواب و بدون هیچ توضیحی، مقالات و کاربری او را از سایت حدف کرد. دیوید سیمن نیز در حساب توییتر خود از رفتار مسئولین این نشریه ابراز انزجار کرد.

این سؤال پیش می آید: آیا اخراج روزنامه‌نگار به خاطر اظهار نظرهای نامناسب در آمریکا یک مورد استثنایی است ؟ زیرا این کشور در سراسر جهان خود را بعنوان کشور دارای آزادی بیان  مطلق معرفی می کند.

«گوورگ میرزویان» سیاست شناس و مفسر مجله «اکسپرت» در این رابطه گفت: «در آمریکا این امری عادی است زیرا رسانه‌های مستقل وجود ندارند و همه ‌شان تا درجه‌ ای به حامیان پولی وابسته اند. پشت این قضایا پول‌های هنگفتی پنهان است. حدود یک ماه و نیم پیش صندوق انتخاباتی کلینتون 330 میلیون دلار بودجه داشت در حالی که برای کمپین ترامپ این مبلغ بیش از 60 میلیون دلار بود.

میزویان افزود: «دولت فعلی دموکرات از هیلاری کلینتون جانبداری می کند. روزنامه نگاران عمدتا دارای نظرهای چپ هستند و اطلاع درباره بیماری کلینتون برای کارزار انتخاباتی و حزب دموکرات ضربه سنگینی محسوب می شود. از این رو این مقاله نویس را تنبیه و از کار اخراج کردند.»

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز