تبلیغات

پرواز مسیر «شیراز ـ رشت» به پروازهای فرودگاه رشت اضافه شد

پرواز مسیر «شیراز ـ رشت» و بالعکس به پروازهای فرودگاه سردار جنگل رشت برقرار شد و با احتساب این دو پرواز، تعداد پروازهای این فرودگاه به 90 سورتی در هفته رسید

مهندس «غلامرضا کریم آقایی» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، از افزایش مسیر پرواز «شیراز ـ رشت» و بالعکس به‌منظور پاسخگویی به تقاضای مسافران هوایی این مسیر خبر داد.

مدیرکل فرودگاه گیلان اظهار کرد: پیش از این مسیر مذکور تنها در روزهای شنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه هر هفته از فرودگاه سردار جنگل انجام می‌شد اما از 19 شهریورماه این مسیر به پروازهای روزهای جمعه هر هفته نیز اضافه شده است.

به گفته وی، پروازهای هفتگی فرودگاه رشت به مقاصد تهران، مشهد، بندرعباس، شیراز، اصفهان، کیش، اهواز، عسلویه و آدانای ترکیه به تعداد 90 سورتی در هفته برقرار است.

مدیرکل فرودگاه گیلان ادامه داد: پرواز این مسیر به‌منظور برطرف کردن مشکل مسافران شمال و جنوب کشور با توجه به بعد مسافت و پس از بررسی‌های انجام شده راه‌اندازی شده است.

مدیرکل فرودگاه گیلان هم‌چنین به وارسی پروازی دستگاه های کمک ناوبری فرودگاه رشت اشاره کرد و افزود: با تلاش متخصصان اداره مهندسی الکترونیک و ارتباطات ناوبری این فرودگاه و گروه بازرسی پروازی سازمان هواپیمایی کشوری، فلایت چک (Flight chek) دستگاه‌های ناوبری این فرودگاه از ساعتی پیش آغاز شد.

به گزارش ایسنا، فلایت‌چک پروازی براساس استانداردهای بین‌المللی ایکائو و سند شماره 8071 و زمان‌بندی مشخص شده برای کنترل سیستم‌های کمک‌ناوبری به‌صورت دوره‌یی انجام می‌گیرد.

این بررسی و کنترل با هدف اطمینان از عملکرد صحیح سیستم‌های  ILSو VOR/DME که مورد استفاده ناوگان حمل‌ونقل هوایی قرار می‌گیرد، انجام می‌شود.

همه پروازهای ورودی و عبوری فرودگاه سردار جنگل رشت به‌وسیله اطلاعات ارسالی از این سیستم انجام خواهد شد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز