تبلیغات

بانکها تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد به شرکت‌های دانش بنیان می‌دهند

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد امانی در نشست با تولید کنندگان و مصرف کنندگان تجهیزات پزشکی که شب گذشته در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد عنوان کرد: هدف ارائه خدمات لیزینگ صندوق نوآوری و شکوفایی، توسعه بازار است که شامل محصولات سرمایه‌ای و واسطه‌ای می‌شود. محصولات واسطه ای، محصولاتی هستند که در فرآیند تولید مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی در خصوص میزان تسهیلات لیزینگ عنوان کرد: حداکثر میزان تسهیلات لیزینگ به میزان  ۷۰ درصد ارزش کارشناسی شده است؛ همچنین پیش بینی شده که حداقل تسهیلات برابر با ۲۰۰ میلیون ریال و حداکثر ۵۰ میلیارد ریال برای هر فروشنده  در قالب این لیزینگ باشد. دوره بازگشت با احتساب دوره تنفس حداکثر ۳۶ ماه است.

وی با بیان اینکه در ارائه این تسهیلات زمان معرفی مشتری تا اعطای تسهیلات لیزینگ ۲ ماه خواهد بود، گفت:  نرخ سود تسهیلات لیزینگ را تا سقف ۵ میلیارد ریال ۹ درصد در سال و از ۵ تا ۵۰ میلیارد ریال ۱۱ درصد در سال است.

مدیر توسعه بازار صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه تاکنون ۱۱۴ مصوبه در حوزه ارائه لیزینگ در صندوق نوآوری و شکوفایی داشته ایم، گفت: بر همین اساس، ۴۲۰ میلیارد ریال به خریداران محصولات دانش بنیان ارائه شده است. همچنین ۲۰ طرح برای اعطای لیزینگ در دست ارزیابی داریم.

امانی افزود: بهره برداری همزمان از انواع تسهیلات اعطایی و سایر خدمات تعهدی صندوق با تسهیلات لیزینگ به شرط موجود بودن کالا در انبار فروشنده بلا مانع است.

مدیر توسعه بازار صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان این که تا کنون با دو بانک به تفاهم رسیده ایم که بتوانند تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد را به شرکت‌های دانش بنیان ارائه کنند، بیان کرد: همچنین ۵ بانک ضمانت‌ نامه‌های صندوق نوآوری را قبول کرده اند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز