تبلیغات

تولید نفت ایران باید به سطوح قبل از تحریم بازگردد

وزیر انرژی روسیه گفت: ایران باید تولید و عرضه نفت خود را به سطوح پیش از تحریم افزایش دهد.

به گزارش ایسنا، الکساندر نواک که برای شرکت در نشست سران جی ٢٠ در هانگجو چین حضور دارد، اظهار کرد: معتقدیم ایران باید فرصت افزایش تولید نفت را به میزان قبل از تحریمها داشته باشد.

وی که با خبرگزاری روسیا سگودنیا گفتگو می کرد، افزود: امیدواریم کشورهای عمده تولید کننده نفت عضو یا غیرعضو اوپک با هماهنگی و انسجام در بازار نفت رفتار کنند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیز پیشتر از برنامه های ایران در پسا برجام برای بازیابی نقش و سهم خود در بازارهای جهان با هدف افزایش تولید و همچنین عرضه نفت حمایت کرده است.

وی گفته بود: اکنون این مساله مطرح می شود که اگر تعلیق رشد تولید نفت صورت گیرد، همه کشورهای نفتی از جمله ایران باید از آن حمایت کنند، در حالی که این کشور از سطح پایین تولید شروع کرده که مربوط به تحریمهای ضد ایرانی است و ناعادلانه خواهد بود اگر بخواهد در همان حد زمان تحریمها نگه دارد.

پوتین به این پرسش که آیا شما از تعلیق رشد تولید و همزمان امکان یافتن ایران برای افزایش عرضه نفت حمایت می کنید؟ پاسخ مثبت داد و گفت: از این رویکرد پشتیبانی می کنم.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز