تبلیغات

فرار گروهی رهبران داعش به سوریه همزمان با آغاز عملیات در غرب الانبار

همزمان با آغاز عملیات نظامی ارتش عراق در مناطق غربی استان الانبار، رهبران و فرماندهان اروپایی، غربی و چینی داعش همراه با خانواده‌هایشان از این مناطق به سمت خاک سوریه گریختند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه رای الیوم، همزمان با آغاز عملیات نظامی در مناطق غربی استان الانبار، شهرهای مختلف این استان این روزها شاهد فرار جمعی رهبران و فرماندهان برجسته گروه تروریستی داعش همراه با خانواده‌هایشان از مناطق غربی این استان به سمت خاک سوریه است.

یک افسر عالی رتبه ارتش عراق که خواست نامش فاش نشود، گفت: بیشتر فرماندهانی که به منزله مرکز ثقل گروه تروریستی داعش بودند و نیز تعدادی از مسئولان مذهبی‌شان همراه با خانواده خاک عراق را به سمت سوریه ترک کردند.

این منبع افزود: پس از آنکه ارتش عراق در آستانه آغاز یک عملیات نظامی بزرگ برای آزادسازی مناطق باقی مانده در غرب استان بود این فرار انجام شد. فرماندهان دارای اصالت اروپایی، عربی و چینی داعش دست به این فرار بزرگ زدند و در حال حاضر رهبری داعش به فرماندهان عراقی سپرده شده است.

منبع مذکور ادامه داد: حالاتی چون سردرگمی، آشفتگی و اضطراب شدید به فرماندهان داعشی دست داده و یه یکدیگر خیانت می‌کنند، علاوه بر این روحیه اعضای این گروه تروریستی نیز با پیروزی‌ها و پیشروی‌های ارتش به ویژه آزادسازی شهر فلوجه از بین رفته است. برخی از اعضای داعش که ازاهالی مناطق غربی هستند در تماس‌هایی با ما خواستار عفو شدند و تاکید کردند که توسط فرماندهان داعش فریب داده شده‌اند.

سلیم جبوری، رئیس پارلمان عراق نیز با تاکید بر ادامه ارتباطاتش با حیدر العبادی، نخست وزیر کشور و فرماندهان نظامی جهت به اتمام رساندن عملیات آزادسازی استان الانبار، تسریع در روند آزادسازی شهرهای القائم عند راوه، واقع در غرب استان الانبار را خواستار شد.

عشایر استان الانبار باجدیت و قدرت در مناطق غرب استان شامل شهرهای حدیثه، عامریه فلوجه، الکرمه (شرق فلوجه) و اطراف آن در کنار نیروهای امنیتی عراق با داعش مبارزه می‌کنند.

عشایر استان الانبار از حدود دو هفته قبل گذرگاه مرزی "الولید" را که درمرز سوریه قرار دارد آزاد کرده و عناصر داعش را با کمک جنگنده‌های ائتلاف از گذرگاه به بیرون راندند.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز