تبلیغات

ابراز تاسف رهبر فیلیپین از توهین به اوباما

رئیس‌جمهوری فیلیپین که در سخنانی زهرآگین خود خطاب به باراک اوباما فحاشی کرده بود، از اظهاراتش ابراز تاسف کرد!

به گزارش ایسنا، بر اساس ویدیویی که خبرگزاری فرانسه منتشر کرده است، رودریگو دوترته، رئیس‌جمهوری فیلیپین که در آستانه سفرش به لائوس روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرده بود، این اظهارات را به زبان انگلیسی مطرح کرد اما در میانه سخنانش، در جملاتی به زبان فیلیپینی اوباما را «حرامزاده» خواند.

رییس‌جمهوری فیلیپین در پاسخ به این پرسش که آیا او قصد دارد به انتقاد اوباما از کشتارهای اخیر در فیلیپین پاسخ بدهد، گفت، به اوباما هشدار می‌دهد که در این باره از طرح پرسش و اظهار نظر پرهیز کند وگرنه به او فحش خواهد داد.

پس از این سخنان که با واکنش طرف آمریکایی همراه شد و باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار دوجانبه با او را لغو کرد، دوترته با صدور بیانیه‌ای گفت: «سخنان من در واکنش به یک پرسشی از جانب رسانه‌ها بود که هدف از آن بیان واضح نگرانی و ناامیدی کشورم بود اما متاسفانه به حمله‌ای شخصی به رئیس‌جمهوری آمریکا تبدیل شد.»

در بیانیه دوترته که لحنی کاملا سازش‌طلبانه داشت، او گفت که رهبران این دو کشور "در وقت دیگری" دیدار رو در رو خواهند داشت.

او تاکید کرد: «هدف اصلی ما این است که سیاست خارجی مستقلی ایجاد کنیم و همزمان با آن، روابط نزدیکی با تمام کشورها خصوصا آمریکا برقرار سازیم. ما شراکت دیرینی با آنها داریم.»

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز