تبلیغات

بیمه‌ها با مراکزی که تجهیزات پزشکی قاچاق وارد می‌کنند، همکاری نکنند

مدیرکل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، تاکید کرد: سازمان‌های بیمه‌گر با موسساتی که تجهیزات قاچاق وارد می‌کنند، همکاری نکنند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمود بیگلر افزود: پیرو دستورالعملی که در ستاد مبارزه با قاچاق  کالا و ارز در دست بررسی است، از این پس سازمان‌های بیمه‌گر اجازه نخواهند داشت با موسسات یا مراکز درمانی‌ای که تجهیزات آنها به صورت غیر رسمی و قاچاق وارد کشور شده، همکاری کنند.

وی افزود: از آنجا که کارکرد اقتصادی دستگاه‌های پزشکی در اختیار سازمان‌های بیمه‌گر است و بنا به مفاد دستورالعمل فوق الذکر، آنها ملزم خواهند بود با استعلامی که از اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو اخذ می‌کنند، نسبت به اصالت تجهیزات پزشکی مورد استفاده، اطمینان حاصل کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، مدیرکل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، در پایان گفت: به نظر می‌رسد این رویه در صورت عملیاتی شدن می‌تواند به عنوان راهکاری اساسی در مبارزه با قاچاق کالاهای پزشکی غیراصلی محسوب شود.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز