تبلیغات

باید از خام‌فروشی گیاهان دارویی ممانعت شود

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن بازدید از سومین جشنواره و نمایشگاه ملی «گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران»، از نقشه راه اجرایی‌سازی سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی رونمایی کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در حاشیه این مراسم، دکتر مخبردزفولی در سخنانی با اشاره به جایگاه گیاهان دارویی و طب سنتی در نقشه جامع علمی کشور، گفت: زمانی که ذیل نقشه جامع سند گیاهان دارویی تصویب شد، حرکت جهشی در این حوزه آغاز شد.

وی ادامه داد: روزی که سند گیاهان دارویی تصویب شد، تنها 70 هزار هکتار از زمین‌ها زیر کشت گیاهان دارویی بود، اما اکنون این میزان به بیش از 200 هزار هکتار رسیده است، به‌علاوه این که در کشور ما تنوع گیاهان دارویی بسیار زیاد است و در تنوع گیاهی جزء چند کشور اول دنیا هستیم.

دکتر مخبر دزفولی مهم‌ترین مشکل در حوزه گیاهان دارویی را خام‌فروشی این گیاهان دارویی به مصرف‌کننده داخلی و خارجی دانست و گفت: هدف ما باید این باشد که این گیاهان را به فرآورده‌های دارویی قابل استفاده تبدیل کنیم تا هم ارزش افزوده برای تولیدکننده این گیاهان داشته باشد و هم برای کشور خلق ثروت کند.

وی تصریح کرد: امروز با رونمایی از نقشه راه اجرایی‌سازی سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی، امید داریم که این 400 شرکت حاضر در نمایشگاه در سال‌های آینده به چند برابر افزایش یابند و برای کشور ثروت، فن‌آوری و دانش خلق کنند.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز