تبلیغات

تامین ۳۰۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران/ پرداخت از هفته آینده

در حالی که دولت به کشاورزان بابت خرید تضمینی گندم ۷۰۰۰ میلیارد تومان بدهکار است، معاون شرکت بازرگانی دولتی از تامین ۳۰۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران و پرداخت آن از هفته آینده خبر داد و گفت: مابقی مطالبات کشاورزان نیز تا چند هفته آینده تامین و پرداخت می‌شود.

حسن عباسی معروفان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای فصل برداشت و خرید تضمینی گندم تاکنون حدود ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان به ارزش ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خریداری شده است که تاکنون ۷۵۰۰ میلیارد تومان آن به حساب کشاورزان واریز شده و مابقی آن نیز تا پایان این ماه تامین و پرداخت می‌شود.

وی با بیان این‌که خرید تضمینی گندم به حدود ۹۷ درصد رسیده است و مابقی آن نیز طی ماه جاری انجام می‌شود، افزود: ۳۰۰۰ میلیارد تومان از مطالبات ۷۰۰۰ میلیارد تومانی گندمکاران از طریق اوراق مشارکت تامین شده است که از ابتدای هفته جاری به تدریج به حساب کشاورزان واریز می‌شود.

معاون بازرگانی دولتی ادامه داد: در استان‌هایی که خرید تضمینی به پایان رسیده است، دستور مسدود شدن مراکز خرید صادر شده و در برخی استان‌ها که به نظر می‌رسد حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تن گندم بتوانند خریداری کنند همچنان مراکز خرید باز هستند و در این میان برخی استان‌ها مانند خوزستان زودتر از بقیه گندمکاران محصول‌شان برداشت و به دولت تحویل داده شده است، ۱۰۰ درصد مطالباتشان را دریافت کرده‌اند و مابقی گندمکاران نیز درصدی از بهای محصول‌شان را دریافت کرده‌اند که در ادامه نیز همه مطالبات گندمکاران به زودی پرداخت می‌شود.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز