تبلیغات

پیام مقام معظم رهبری خستگی را از تن کاروان ایران خارج کرد

به گزارش خبرنگار مهر، نشست مسئولان کمیته ملی المپیک به منظور ارزیابی عملکرد کاروان ورزش ایران در سی و یکمین دوره بازیهای المپیک امروز سه شنبه با حضور کیومرث هاشمی، شاهرخ شهنازی و اصغر رحیمی در سالن کنفرانس این کمیته برگزار شد.

بعد از گذشت دو هفته از پایان سی و یکمین دوره بازی های المپیک در ریودوژانیرو و پایان کار کاروان ایران در این دوره بازی ها که با سه مدال طلا، یک نقره و چهار مدال برنز همراه بود، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک امروز سه شنبه طی نشست خبری به بررسی ابعاد حضور کاروان ایران در این دوره المپیک، ارزیابی عملکرد ورزشکاران و نتایج به دست آمده پرداخت.

تشکر از پیام مقام معظم رهبری
وی در آغاز صحبت های خود ضمن تشکر از پیام مقام معظم رهبری برای کاروان ورزش اعزامی به ریو که برای نخستین بار انجام شد، اظهارداشت: این پیام به موقع خستگی را از تن ما خارج کرد، البته رئیس جمهور هم در دو مرحله پیام تبریک دادند که باید از ایشان هم تشکر کرد.

رسانه ها فرصت هستند نه تهدید
هاشمی با تشکر از پیام تبریک و مراسم تقدیر برگزار شده توسط رئیس مجلس شورای اسلامی و همچنین پوشش رسانه ای انجام شده برای المپیک ریو اظهارداشت: رسانه یک فرصت است نه تهدید، شاید انتقاداتی وحود داشته باشد که باید از آنها هم استفاده کرد، به هر حال رسانه ارتباط نزدیکی با ورزشکاران و فدراسیون ها دارد و بعضا اتفاقاتی که از نگاه ما مغفول مانده را تفسیر می کند و این فرصت است.

تجربه المپیک برای آینده
وی ادامه داد: المپیک با همه افت و خیزهایش تمام شد و آنچه مانده تجربه ای است که باید بعدها از آن استفاده شود. تمام سعی ما این است که همه تجربه هامکتوب شود تا از آنها که به راحتی به دست نیامده استفاده خوبی در آینده شود.

برنامه ریزی برای کسب سهمیه
هاشمی خاطرنشان کرد: بعد از بازی‌های آسیایی برنامه ریزی برای المپیک برای کسب سهمیه و چگونگی حضور را آغاز کردیم، در آغاز برای ٢٣٩ فعالیت هایی که باید انجام می‌شد، برنامه ریزی کردیم و در ادامه کسب سهمیه و چگونگی حضور را در برنامه داشتیم.

عملکرد باید از چند منظر بررسی شود
رئیس کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه ارزیابی کاروان باید از چند جهت انجام شود، گفت: اول باید از نظر فنی این بررسی انجام شود و دوم از منظر فدراسیون ها و کارهایی که انجام دادند، البته ارزیابی  فرهنگی هم مد نظر است. مجموع این ارزیابی ها در هیات اجرایی کنیته ملی المپییک با حضور تک تک فدراسیون ها مورد بررسی قرار می گیرد و نتیجه آن اعلام می شود.

همه رشته ها ارزیابی می شود
هاشمی با اشاره به اینکه ارزیابی که توسط فدراسیون ها و در میان مسئولان آنها انجام می شود، حائز اهمیت است، گفت: فقط به رشته هایی که امکان مدال داشتند و مدال نگرفتند نباید توجه شود، همه رشته تک به تک ارزیابی می شوند. اینها البته ارزیابی های اولیه است که در نهایت به صورت جمعی اعلام می شود.

چرا توماس باخ بازدید کرد؟
هاشمی با یادآوری مسائل مطرح شده پیش از المپیک و در رابطه با مشکلات مربوط به این بازی ها که حتی در مقطعی منجر به اعلام لغو بازی ها شد، خاطر نشان کرد:  به خاطر این مشکلات از همه کشورها از جمله ایران، نیروهای امنیتی دعوت به همکاری شدند،  حتی ابتدای بازی ها مشکلاتی وجود داشت که منجر به بازدید شخصی توماس باخ از دهکده بازی ها شد.

میزبانی برزیل ایده آل نبود
وی با بیان اینکه  میزبانی برزیل ایده آل نبود اما خوب بود، خاطرنشان کرد: زیر ساخت ها خوب بود، یکی از ویژگی های میزبان هم حضور تماساگران است که حداقل برای رشته هایی که ما در آن شرکت داشتیم، خوب بود. در بحث ترانسفر، تغذیه و راهنمایی کاروان ها خیلی خوب نبودند اما در کل برزیل از عهده میزبانی خوب برآمد.

ضعف ورزش ایران
رئیس کمیته ملی المپیک با مرور تعداد کشورها و ورزشکاران شرکت کننده در المپیک که از میان آنها ٤٢ درصد کشورها موفق به کسب مدال شدند، خاطرنشان کرد: نسبت به دوره قبل دو کشور بیشتر مدال گرفتند، ٥٤ درصد مدال های المپیک توسط مردان و ٤٦ درصد توسط بانوان به دست آمد و این نقش بانوان را در مدال آوری نشان می دهد در حالیکه ما این دوره برای نخستین بار توسط بانوان مدال گرفتیم، این ضعف ورزش ایران است.

سهم ورزش بانوان ایران یک مدال بود
وی در رابطه ادامه داد: ٢١ درصد مدال های المپیک سهم آسیا بود و بیشترین سهم را در کسب مدال اروپا داشت، ٤٧ درصد مدال های آسیایی هم متعلق به بانوان بود که سهم ما از آن تنها یک  مدال بود،  ٨١ درصد مدال های به دست آمده توسط آسیایی ها هم توسط ٦ کشور ایران، کره جنوبی، ژاپن، قزاقستان و ازبکستان به دست آمده است.

رقابت تنگاتنگ است
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: جدول توزیع مدال ها و کشورهایی که از قاره های مختلف با عملکردی متفاوت  در رده بندی های مختلف جدول توزیع مدال ها قرار گرفته اند، نشان می دهد رقابت تنگاتنگ است و کماکان رنگ مدال تعیین کننده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز