تبلیغات

تبلیغات دینی در مکان‌های غیر زیارتی آذربایجان ممنوع شد

ساعت: 11:14 منتشر شده در مورخ: 1395/06/16 شناسه خبر: 887255

سر دادن شعارهای مذهبی خارج از معابد، تبلیغات اسلامی و برپا کردن پرچم های دینی در مکان های عمومی جمهوری آذربایجان ممنوع خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، به دنبال سیاست های یک بام و دوهوای دولت الهام علی اف و با وجود اسلامی بودن کشور آذربایجان، سر دادن شعارهای مذهبی به دور از معابد و زیارتگاه ها، تبلیغات اسلامی و برپا کردن پرچم های دینی در مکان های عمومی در این کشور ممنوع خواهد شد.

به این منظور در صورت مشاهده هرگونه فعالیت های دینی مقیمان خارجی جمهوری آذربایجان، این افراد با اعمال تحریم های مالی از کشور دیپورت خواهند گشت.

در پی گزارش منتشر شده از سوی مجلس ملی، در ارتباط با این موضوع، طبق دستور رئیس جمهور پیشنهادی برای وضع ماده جدید به شماره 516.0.3 به قانون تخلفاتی آذربایجان ارائه می شود.

بر اساس این ماده جدید، سر دادن شعارهای مذهبی، تبلیغات اسلامی به غیر از زیارتگاه ها و عبادتگاه ها  همچنین برپا کردن پرچم های دینی و دیگر مشخصه های مذهبی در مکان های عمومی جمهوری آذربایجان ممنوع خواهد شد.

گفتنی است؛ در صورت عدم توجه به این قانون از سوی شهروندان آذربایجان و مقیمان خارجی در این کشور، هر شهروند 2000-2500 منات، مقامات 8000-9000 منات و اشخاص حقوقی 20000-25000 منات جریمه مالی خواهند شد.

 همچنین؛ مقیمان خارجی و افراد فاقد تابعیت آذربایجان به همراه 2000 - 2500 منات جریمه نقدی، با دستور اداری و رسمی از خاک آذربایجان اخراج خواهند گشت.

خاطر نشان می کنیم؛ این لایحه به منظور تصویب نهایی و اجرا تقدیم مجلس ملی شده است که در جلسه های آتی توسط نمایندگان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/م

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز