تبلیغات

ایران و فرانسه در مبارزه با تروریسم نگاه مشترکی دارند

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز(سه‌شنبه،16 شهریورماه) در نشست مشترک خبری با «کلود بارتلون» رئیس مجلس ملی فرانسه، در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی با ابراز خرسندی از این دیدار، اظهار کرد: بین پارلمان ایران و فرانسه از گذشته ارتباط خوبی بود. سفر رئیس مجلس ملی فرانسه به ایران یک نقطه برجسته در روابط پارلمانی است.

وی افزود: در نشست امروز درباره زمینه توسعه اقتصادی و رفع بعضی موانع آن صحبت شد. همچنین در زمینه بحران منطقه و مبارزه با تروریسم نگاه‌های مشترکی بین دو پارلمان وجود داشت.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: : در دیدار امروز نگاهی به راه‌حل‌ها در مسایل مختلف منطقه از جمله مسائل عراق، سوریه و لبنان صورت گرفت و این مسائل بررسی شد و امیدوارم سفر آقای بارتلون و هیات همراه به ایران سفر موفقی باشد.

لاریجانی در پایان افزود: امیدوارم سفر رئیس مجلس ملی فرانسه آغاز اتفاقات خوب و یک سفر موفق برای وی و هیئت همراهشان باشد.

در ادامه این نشست خبری «کلود بارتلون» رئیس مجلس ملی فرانسه با تشکر از دعوت لاریجانی از وی و هیئت همراهانش، تصریح کرد: روابط دوستی پارلمان ایران و فرانسه یک روابط خوب و موفقی است.

وی افزود: از ابراز همدردی رئیس مجلس و نمایندگان ایران به‌خاطر حادثه اخیری که در فرانسه رخ داد، تقدیر و تشکر می‌کنم. قرار بود بنده زودتر به ایران بیایم که متاسفانه به دلیل این اتفاق نتوانستم در تاریخ مقرر حضور یابم.

رئیس مجلس ملی فرانسه با بیان اینکه اینگونه مسافرتها اجازه می‌دهد که نمایندگان مردم باهم مذاکراتی داشته باشند، گفت:امروز در زمینه توافقات هسته‌ای و روابط اقتصادی مذاکرات خوبی بین پارلمان ایران و فرانسه انجام شد.

وی در ادامه گفت: این روابط‌ها باعث تکمیل روابط دولتها شده و از طرفی در  پیشرفت هر دو کشور نتایج خوبی حاصل می‌شود.

«کلود باتلون» با بیان اینکه مجلس ملی فرانسه به حفظ روابط دو پارلمان تاکید بسیاری دارد، گفت: چندی پیش رئیس کمیسیون سیاست خارجی فرانسه به ایران آمدند. بعد از اجرای توافقنامه وین سیاستهای خوبی حاصل شد که این سیاستها به استحکام روابط دو کشور کمک می‌کند. امید است با سفرهای متعدد از سوی هر دو کشور این روابط همیشگی باشد.

وی در پایان افزود: از دیدار امروز با آقای لاریجانی و اینکه مذاکراتی در زمینه‌های مختلف برای مبادلات اقتصادی فی مابین انجام شد، بسیار خوشحالم. این دیدارها به اجرای توافقنامه وین و برداشته شدن موانع بانکی و حضور شرکتهای فرانسوی در ایران کمک می‌کند و موجب گسترش روابط اقتصادی دو کشور می‌شود.

گفتنی است رئیس مجلس ملی فرانسه پس از نشست امروز با لاریجانی، دیداری با رئیس‌جمهور و دیگر مقامات ارشد کشورمان را در دستور کار خود دارد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز