تبلیغات

فناوری ساخت و ساز آلمانی‌ها به ایران منتقل می‌شود

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در پی سفر الیزه آیگنر وزیر اقتصاد، رسانه ها، انرژی و فناوری ایالت باواریای آلمان و هیئت اقتصادی همراه جهت شرکت در سمینار همکاری های اقتصادی بنیاد مستضعفان،  تفاهمنامه‌های دو جانبه امضا شد.

بر اساس تفاهمنامه همکاری ، بنیاد مستضعفان در نظر دارد که در زمینه های  مختلفی مانند : ICT  ، صنایع غذایی ، عملیات بانکی و خدمات  مالی ، صنایع ساختمان سازی ، کشاورزی و دامپروری ، انرژی های تجدید پذیر ، صنایع نساجی و صنایع گردشگری و .... با هدف همکاری با شرکت های آلمانی ، سرمایه گذاری های مشترک و همچنین گسترش تبادل اطلاعات فنی با اتحادیه مزبور همکاری کند.

مطابق این تفاهمنامه طرفین با تمرکز تلاش هایشان در زمینه سرمایه گذاری های احتمالی در ایران و آلمان و گسترش انتقال دانش تکنولوژی ، هر یک  فرد هماهنگ کننده ای را برای توسعه  و هماهنگی فعالیت ها و برنامه های عملیاتی برای موضوعات ذکر شده معرفی و برای اجرایی شدن هر عملیاتی خاص توافقنامه جداگانه ای شامل دستور العمل های تفصیلی بر اساس چارچوب توافقنامه منعقد خواهند کرد.

همچنین یکی دیگر از دستاورد های این سفر انعقاد توافقنامه بین بانک سینا و اتحادیه صنعت و اقتصاد باواریا ( vbw ) بود که بر اساس آن بانک سینا پس از هماهنگی و اخذ مجوز های لازم از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران شعبه ای را در مونیخ آلمان به عنوان مرکز فعالیت های تجاری بانک سینا در آلمان و اروپا تاسیس می‌کند.

در این تفاهمنامه تصریح شده ریاست بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و معاون نخست وزیر و وزیر امور اقتصادی و رسانه ای ، انرژی و فناوری باواریا آماده است همه مساعی خود را برای تحقق این توافقنامه به کار گیرند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز