تبلیغات

دولت تعهدات خود به FATF را شفاف سازی کند/ لازم باشد کمک به جریانهای استکبار ستیز را در قانون بودجه لحاظ می کنیم

ساعت: 12:18 منتشر شده در مورخ: 1395/06/16 شناسه خبر: 887564

نمایندگان استان کرمانشاه در گفتگوهایی جداگانه با اشاره به موضوع fatf ابعاد آن را بررسی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصاد، قرار داد fatf یکی از خطرناک ترین قرارداد ها در حوزه بانکی محسوب می شود که می تواند تبعات زیادی برای کشور به دنبال داشته باشد.

در همین خصوص نمایندگان استان کرمانشاه در گفتگوهایی ابعاد این قرارداد را بررسی کرده بودند.

 اولین پولشوی جهان آمریکای جنایتکار است

حجت‌الاسلام  سیدجواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار سهیل سنقر در خصوص FATF اظهار داشت: برخی از کشورهای استکباری مدعی می شوند که ایران پولشویی می کند و دلیل ادعای خود را کمک ایران به حزب الله لبنان و برخی از گروه های مقاومت مطرح می کنند حال این سوال مطرح است که آیا کسانیکه به رژیم منحوس اسرائیل کمک می کنند پولشویی نمی کنند؟

وی ادامه داد: کمک به سازمان منافقین برای رحم نکردن به صغیر و کبیر و هچنین کمک به کسانی که مردم بیگناه بحرین را مورد حمله قرار می دهند پولشویی نیست؟

نماینده مردم سنقروکلیایی در خصوص بهانه گیری ها در این حوزه بیان داشت: در واقع آن چیزی که مطرح است این است که یک قصه سیاسی و جریان سیاسی پشت صحنه و پشت پرده قرار دارد. در واقع لابی صهیونیستی که قصد دارد در دنیا ایران را پس از برجام منزوی کند پشت صحنه قرار دارد.

حجت الاسلام حسینی کیا با بیان اینکه دشمن هیچ وقت به عهد خود پایبند نیست، گفت: این موضوع هوشیاری مسئولین نظام و مردم عزیز را می طلبد که هیچ وقت نباید به دشمن اعتماد کرد. به تعبیر حضرت آیت الله جوادی حتی وقتی با دشمن دست می دهید باید بعدش انگشتان دست تان را بشماریم چرا که دشمن قابل اعتماد نیست.

نماینده مردم سنقر و کلیایی خاطر نشان کرد: اگر قرار است مبارزه با پولشویی در سطح کلان بین المللی شروع شود اولین پولشوی جهان عالم خود آمریکای جنایتکار است و بعد از آن رژیم منحوس صهیونیستی است و در واقع باید از این کشور ها ابتدا صورت گیرد و این ها در منگنه بین المللی قرار گیرند.

طرح موضوع پولشویی از سوی غرب برای بستن راه جمهوری اسلامی است/ پولشوی اصلی موساد است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، حشمت اله فلاحت پیشه در گفتگو با اسلام آباد خبر، در خصوص توافق اخیر بانک مرکزی با سازمان بین المللی پولشویی (FATF) اظهار داشت: مواردی که تحت عنوان پولشویی مطرح می شود، نوعی بهانه سازی در راستای جلوگیری از اجرای ضلع سوم برجام است.

وی افزود: برجام 3 ضلع دارد که ضلع اول پذیرش ایران جهت یک سری بازرسی ها در راستای شفاف سازی است، ضلع دوم مصادره حقوق اصلی ایران است و ضلع سوم تحریم زدایی است که تحریم زدایی شروع شده ولی تلاش آمریکا بر این است که تحت عنوان تحریم زدایی توسعه به ایران باز نگردد و برای این کار بهانه های متعددی از جمله اتهام به جمهوری اسلامی ایران برای وصل کردن آن به گروه های تروریستی، نقض حقوق بشر و ... از سوی غربی ها مطرح می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه جرائم مربوط به پولشویی به خود کشورهای غربی باز می گردد،  گفت: افرادی مثل 'جوزف نای' ( نظریه پرداز مشهور جنگ نرم آمریکا) اعتقادشان بر این است که دنیای امروز یک شطرنج 3بعدی است، که بعد اول آن عرصه نظامی است، و بعد دوم عرصه اقتصادی و بعد سوم، لایه زیرینی تحت عنوان زباله دان جنگ قدرت هاست که در آن گروه های تروریستی، نظام پولشویی، قاچاق اسلحه، قاچاق انسان و ... در آن وجود دارد.

وی افزود: عامل اصلی شکل گیری این زباله دان خود کشورهای غربی هستند که برخی از کشورهای اسلامی قربانی اصلی این حوزه هستند.

فلاحت پیشه تصریح کرد: غربی ها تلاش می کنند که تحت عنوان پولشویی دست آویزی برای بستن راه جمهوری اسلامی ایجاد کنند تا اموال کشور به داخل باز نگردد.

وی افزود: دردهه 1990 میلادی نقشه غرب برای ثبات موجودیت رژیم صهیونیستی اسرائیل در منطقه مطرح شد و یک سری اقدامات در این خصوص انجام گرفت، و بعد از سال 2000 تا سال2015 منطقه تحت الشعاع مسئله هسته ای و برجام قرار گرفت و اکنون که بعد از برجام که موضوع هسته ای عملا" به حاشیه رانده می شود، غربی ها می دانند که دوباره مسائل جهانی و منطقه ای در دستور کار ایران قرار می گیرد و مهمترین موضوع منطقه ای برای آنها موضوع رژیم صهیونیستی است، لذا برای حفاظت از اسرائیل هدف شان این است که ارتباطات جمهوری اسلامی با گروه های مقاومت مردمی منطقه را قطع کنند و بر همین اساس موانع جدیدی را تحت عنوان جرائم پولشویی مطرح می کنند.
 
 
نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو با بیان اینکه جرائم مربوط به پولشویی در جهان مشخص است، تصریح کرد: قطعا" در این کار نقش سرویس های سازمان اطلاعات محرمانه رژیم صهیونیستی " موساد" به چشم می خورد.

وی با اشاره به اقدامات موساد نظیر چاپ اسکناس های تقلبی، قاچاق اسحله، بیوتروریسم و ... افزود: به نظر بنده یکی دیگر از دلایل این اتهام علیه جمهوری اسلامی، اقدامی انحرافی برای لاپوشانی تداوم حضور رژیم صهیونیستی تحت عنوان جرائم پولشویی است.

فلاحت پیشه بیان با اشاره به مصادره دو میلیارد دلار از اموال ایران توسط دادگاه آمریکا، اظهار داشت: دشمن برای جلوگیری از توسعه و پیشرفت ایران دست به هر اقدامی می زند و شاهد بودیم که تحت عنوان مسائل حقوقی 2 میلیارد دلار از اموال ملت ایران سرقت شد و بهانه های واهی تراشیدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حمایت برخی کشورهای عربی از داعش و تروریست ها  اشاره داشت و تصریح کرد: استاندارد های دوگانه در همه حوزه ها از جمله برخورد با تروریسم مشهود است، داعش سه رگه دارد که مهمترین رگه آنها رگه مالی است که شاهرگ مالی داعش عربستان است و در رأس شاهرگ تسلیحاتی داعش آمریکا و کشورهای غربی قراردارند. شاهرگ راهبردی و راهبری آنها نیز کشورهای اروپایی و سازمان های اطلاعاتی برخی کشورها مثل ترکیه و عربستان است.

فلاحت پیشه درپاسخ به سوال خبرنگار اسلام آبادخبر  در خصوص موضع گیری مجلس در مقابل پذیرفتن قانون کارگروه پولشویی توسط بانک مرکزی ایران اظهار کرد:  در موضوع پولشویی همچون مسائل دیگری از جمله حقوق بشر، تروریسم و مقاومت اختلاف نظرهایی بین ایران و غرب وجود دارد و همین باعث حساسیت مجلس ایران در قبال توافقنامه ها و معاهدات مربوط به پولشویی شده است.

fatf می تواند به اهرم فشار تبدیل شود/ مشی نظام جمهوری اسلامی ایران همیشه مبارزه با استکبار بوده است

شهاب نادری در گفتگو با خبرنگار مرصاد، با اشاره به اینکه کشورهای غربی با استفاده از FATF به دنبال اعمال فشار بر ایران هستند، اظهار داشت: در ظاهر این کارگروه به دنبال مبارزه با پولشویی است اما به دلیل آنکه آن ها تعریفی نادرست و متفاوتی از پولشویی دارند، می توانند از آن به عنوان اهرم فشاری بر ایران استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مشی ایرانیان حمایت از مظلومان است، گفت: حمایت های ایران از گروه هایی که علیه رژیم صهیونیستی به مبارزه می پردازند برای استکبار جهانی سنگین تمام شده است به همین دلیل اهرم های جدیدی برای فشار بر ایران به وجود می آورند.

وی افزود: بر اساس قانون نیز بایستی از جریان های مقاومت حمایت کنیم.

نماینده مردم پاوه و اورامانات در پایان با تاکید بر اینکه مشی مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران همواره مبارزه با استکبار بوده است، گفت: در این راه هوشیاری در مقابل توطئه های دشمن ضروری است.

لازم باشد کمک به جریانهای استکبار ستیز را در قانون بودجه لحاظ می کنیم/ قوانین ضد پولشویی ایران به مجلس هفتم باز می گردد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، حسن سلیمانی رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه و نماینده مردم شهرستان های هرسین، صحنه و کنگاور در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیوانگاه با اشاره به اینکه مسئله مبارزه با پولشویی در ایران امری جدید نیست، اظهار داشت: چندین سال پیش و در دور هفتم مجلس شورای اسلامی ایران قانونی در این خصوص به تصویب رسید و به همین خاطر ما در آنزمان معتقد بودیم که از لحاظ نهادی و سازمانی پول هایی که دارای منشأ کثیف هستند در تبادلات بانکی کشور باید امکان بررسی آنها فراهم شود.

وی افزود: این قانون به جهت اینکه موانع بین المللی در این خصوص ایجاد نکنند و بحث هایی در خصوص شفافیت مطرح نشود، به تصویب رسید. در راستای این قانون سطح برداشت افراد از حساب ها مشخص شد و شرط آن موضوع هم مظنونیت بود یعنی اگر کسی شرایط مالی و شغلی اش اقتضا نمی کند که پولدار باشد از او این سوال می شود که از کجا آورده ای.

نماینده مردم شهرستان های هرسین، صحنه و کنگاور در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به ادعاهای گار گروه اقدام مالی FAFT علیه ایران گفت: در کنار این موضوع هم ما به شفافیت مالی بین الملل معتقدیم. دشمن شاید دنبال تفکرات شیطانی خود باشد ولی جمهوری اسلامی ایران در این خصوص اشراف لازم را دارد و قوانینی تصویب شده و در حال اجراست که ترفند های آنها را بی تاثیر خواهد کرد.

سلیمانی همچنین با اشاره به محدودیت های مورد نظر FAFT در ادامه اظهار داشت: کمک های بین المللی ما شفاف است و در قانون اساسی هم پذیرفتیم که به نظاماتی که دارای شاخصه استکبار ستیزی و اسلامی است کمک کنیم و در واقع این تکلیف را قانون اساسی برای ما مشخص کرده است.

وی افزود: صراحتاً در قانون بودجه اگر جایی ضرورت پیدا کند که تحت عنوان حمایت از فلسطین و حزب الله مبلغی اختصاص داده شود این کار صورت می گیرد چون هر آنچه که مجلس تصویب کند و قانون باشد باید اجرا شود، همچنانکه کمک های ما انسان دوستانه و در راستای حمایت و صیانت از نهضت های اسلامی است و طبق قانون صورت می گیرد و دارای کدورت مالی نیست.

نماینده مردم شهرستان های هرسین، صحنه و کنگاور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز استکبار نگران گسترش  نفوذ نظام اسلامی در منطقه و جهان است در نتیجه طبیعی است که در قالب اینگونه بهانه گیری ها مباحثی را مطرح کند ولی تأثیری نخواهد داشت چرا که مسئولین ما معتقد به چهار چوب نظام و قانون اساسی کشور هستند.

وی در پایان تاکید کرد: ما به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و گوش به فرمان ولی امر خود با هر آنچه که احساس شود برخلاف نظر مقام معظم رهبری، حفظ کلیت نظام و شأن نظام و خون شهدا باشد  مقابله می کنیم و اگر لازم باشد برای آن قانون وضع می کنیم و قطعاً با هر اقدام داخلی و بین المللی که مخالف سیاست های نظام رهبری باشد مقابله می کنیم.

هر مسئله ای که جلوی حمایت ایران از مقاومت را بگیرد غیر قابل قبول است/ مبارزه با استکبار جهانی از اصول اساسی جمهوری اسلامی

سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاد،  اظهار داشت: هر مسئله ای که جلوی حمایت ایران از مقاومت را بگیرد غیر قابل قبول است.

وی افزود: یکی از اصول اساسی در نظام جمهوری اسلامی ایران حمایت از مظلومان و مبارزه با استکبار جهانی است.

نماینده کرمانشاه تاکید کرد: حمایت از فلسطین و حزب الله لبنان به هیچ وجه با فشار های کشورهای استکباری قطع نخواهد شد زیرا این هم خواسته ملت و هم خواسته نظام مقدس ایران اسلامی است.

به گفته جاسمی بر اساس سیاست های کلی، مشی انقلابی و قوانین کشور حمایت از جریان مبارز با جبهه استکبار ادامه خواهد داشت.

دولت تعهدات خود به FAFT را شفاف سازی کند/ پای منافع ملی و اطلاعات بانکی همه ملت درمیان است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، فرهاد تجری در گفتگو با مطلع الفجر در خصوص تعهدات جمهوری اسلامی در مقابل کارگروه اقدام مالی مبارزه باپولشویی FATF اظهار داشت: متاسفانه امروز شاهد عدم همکاری کشورهای غربی با جمهوری اسلامی در بخش های مختلف از جمله در حوزه بانکی و پولی هستیم و این بخش ها تحت شعاع بهانه جویی ها و تحریم های دنیایی غرب قرار گرفته است.

وی به مدت تعلیق شده محدودیتهای کارگروه FATF اشاره کرد وافزود: پس از رایزنی های مقامات دولت ایران با غرب چندی پیش اعلام شده است کارگروه اقدام مالی به مدت 12ماه محدودیت های خود را علیه ایران به تعلیق درخواهد آورد اما دولت باید در خصوص تعهدات خود به FAFT شفاف سازی کند چرا که شروط این کارگروه مالی در بسیاری از موارد غیر قابل پذیرش است.

نماینده مردم سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلان غرب بابیان اینکه تحریم های کشورهای غربی باعث شده است اراده مردم ایران در راستای حمایت و تصمیم گیری های مسئولین مصمم تر و جدی تر شود افزود: انتظار می رود کشورهای غربی رفتاری عاقلانه تر و هوشمندانه و واقع بینانه در این خصوص مخصوصا بعد از تعهدات خود در برجام داشته باشند چرا که افکار عمومی و مقامات ایران معتقد هستند غرب برابر آنچکه امضا کرده است بدعهدی می کند.

این نماینده مجلس بر ضرورت شفاف سازی دولت در قبال تعهداد خود به کارگروه اقدام مالی (FAFT) تاکید کرد و یاد آور شد: به عنوان نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار داریم دولت  تعهداتی که در تفاهم نامه با کارگروه اقدام مالی FATF صورت گرفته است را باید  و در عرصه جهانی و داخلی  در خصوص آن شفاف سازی کند.

وی گفت: باید این تعهدات به شکل یک تعهد و حقی ایجاد شده برای مردم تلقی شود تا کشورهای غربی به بهانه های مختلف زیر این تعهدات شانه خالی نکنند.

تجری با بیان اینکه توافق باکارگروه FATF با منافع تک تک ایرانیان درگیر است و حسابهای همه مردم کنترل می شود ابراز داشت: پولشویی هم مانند سایر موارد یک جرم است، به نحوی  که اگر متخلفین متوجه محدودیت شوند دنبال روش های جدید می روند که در این راستا دستگاه های قضایی و اجرایی درمقاطع مختلف نیاز به شیوه و دستورالعمل های جدید دارند به نحوی که مانع از شکل گیری فساد و پولشویی باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر کشورهای غربی با جمهوری اسلامی همکاری کنند و مبادلات بانکی از مجرا و مسیر صحیح و قانونی و رسمی انجام گیرد، قاعدتا امکان رصد هرگونه نقل و انتقال و منشا و مبدا پول مشخص است و این موضوع از روشهای چمدانی و روشهای که نهایتا امری خلاف قانون و منتهی به شکل گیری فساد در این مسیر است که البته نه در مبادلات و معاملات جمهوری اسلامی بلکه بصورت یک فرهنگ جهانی باب می شود.

وی با بیان اینکه هرآنچه کشورهای غربی هم در خصوص پولشویی تدوین و اجرا کنند قطعا تحت شعاع همین مباحث است و راههای جدید پولشویی تجربه خواهد شد اذعان داشت: اگر دیگرکشورها از جمله اسرائیل در مقابل این امر مهم معاف از اجرای قوانین باشند، قطعا پولشویی و روشهای انتقال ناصحیح پول روز به روز در دنیا گسترش خواهد داشت.

تجری به نقش بازدارندگی دستگاه قضایی و اجرایی در مبارزه با پولشویی تاکید کرد و گفت: دستگاه قضایی با آسیب شناسی و شناخت راههای شکل گیری پولشویی امکان ایجاد آن را کاهش می دهد و با تدوین و تصویب قوانین راهگشا هم از طریق قوه قضائیه و دستگاه های اجرایی و هم وزارت اقتصاد و دارایی و خود دولت با نظر کارشناسان می توانند توسعه کار و تلاش سودجویان را متوقف سازنند کما اینکه قبل از ادعاهای FAFT قوانین خوبی در مبارزه با پولشویی در ایران وجود داشته است.

انتهای پیام/م

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز