تبلیغات

مردم آلمان دیگر سیاست‌های دولت را نمی‌خواهند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "دی سایت"، "هورست زیهوفر"، رئیس حزب سوسیال مسیحی آلمان در واکنش به شکست تلخ حزب دموکرت مسیحی در انتخابات محلی ایالت مکلنبورگ- فورپومرن آلمان انتقاد شدیدی به سیاست‌های صدر اعظم آلمان وارد کرده و تاکید کرد که اتحادیه احزاب متحد مسیحی در یک وضعیت بسیار تهدید آمیز قرار گرفته است.

وی که در گفتگو با روزنامه "زوددویچه سایتونگ" سخن می گفت  عدم پذیرش درخواست های حزبش برای تغییر سیاست پناهندگی مرکل را عامل به وجود آمدن چنین نتیجه‌ای در این انتخابات محلی دانسته و خواستار تصحیح رویکرد دولت در بسیاری زمینه ها از جمله مسئله مالیات ها، امنیت داخلی، بازنشستگی و مسئله مهاجرت شد.

در انتخابات محلی ایالت مکلنبورگ-فورپومرن آلمان که روز گذشته برگزار شد حزب راست افراطی "جایگزینی برای آلمان" موفقیتی بزرگ را تجربه کرده و از نامزد حزب دموکرات مسیحی مرکل پیشی گرفت.

بر اساس نتایج اعلام شده تقریبا همه احزاب سنتی آلمان در این انتخابات ایالتی کم یا زیاد رای خود را از دست داده اند و می توان گفت حزب راست گرای افراطی آلمان برنده بزرگی در این انتخابات بوده است.

بر اساس گزارش های منتشر شده، حزب سوسیال دموکرات آلمان در این انتخابات با کسب  30.6  درصد آراء در جایگاه نخست قرار گرفته و حزب ضد یورو نیز با کسب 21 درصد آراء در جایگاه دوم قرار گرفت. حزب دموکرات مسیحی مرکل نیز با کسب  حدود 19 درصد آراء در جایگاه سوم بعد از حزب افراطی این کشور قرار گرفت. این یکی از بدترین نتایج انتخاباتی برای این حزب در این ایالت بوده است.

وزیر دارایی ایالت بایرن آلمان از حزب سوسیال مسیحی نیز در واکنش به نتایج این انتخابات محلی در آلمان خواستار ایجاد محدودیت در پذیرش پناهندگان شده و گفت: ما به یک کنترل موثر نیاز داریم و باید بالاخره بدانیم که اصلا چه کسی در کشور ما اقامت دارد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز