تبلیغات

سالروز توپگیری زیبای هیگوئیتا معروف به حرکت عقرب

وبسایت رسمی برنامه نود - خوزه رنه هیگوئیتا، دروازه بان پرحاشیه فوتبال کلمبیا برای بسیاری از فوتبالدوستان به خاطر روش معروفش در دفع توپ معروف به "حرکت عقرب" به شهرت رسیده است.

به گزارش وبسایت نود، حرکت عقرب یکی از عجیب ترین و معروف ترین توپگیری های تاریخ فوتبال است که بعدها دروازه بان های دیگری هم سعی کردند که از هیگوئیتا در تکرار ان تقلید کنند.درست 21 سال پیش در چنین روزی، هیگوئیتا در ومبلی واکنشی داشت که در تاریخ فوتبال از یاد نخواهد رفت. دروازه بان سرشناس فوتبال کلمبیا بعدها  در مورد آن حرکت گفت:

در ابتدا کمک داور پرچمش را بالای سرش برده بود. من هم فکر کردم که صحنه آفساید است به همین خاطر ریسک را پذیرفتم و حرکت معروف را انجام دادم اما کمک داور زمانی که صحنه را دید آن قدر لذت برد که پرچم را پائین آورد تا آن لحظه در تاریخ ثبت شود.

حرکت عقرب هیگوئیتا در سال 2008 توسط وبسایت فوتی بوتز به عنوان بهترین صحنه تاریخ فوتبال بالاتر از هنرنمایی های پله، مارادونا و زیدان ثبت شد. هیگوئیتا در دوران فوتبالش 44 گل به ثمر رساند که 37 تایش با ضربه پنالتی بود و هفت تا با ضربه کاشته.

1140

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز