تبلیغات

افزایش خرید سهمیه شیر خام دامداران توسط دولت/ متوسط نرخ خرید شیر به 1250 تومان رسید

به گزارش خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم، حسین صفایی امروز در حاشیه نشست سازمان تعاونی روستایی در جمع خبرنگاران در پاسخ به تسنیم اظهار کرد: از ابتدای تیرماه خرید تضمینی مازاد شیر خام دامداران آغاز شده است و این خرید در 10 استان توسط 15 کارخانه طرف قرارداد انجام می‌شود. 

وی افزود: سازمان تعاون روستایی پیش‌بینی کرده بود که خرید تضمینی شیر خام مازاد دامداران به روزانه بیش از هزار تن برسد تا نرخ شیر خام به سمت نرخ تعادلی حرکت کند. 

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ادامه داد: برخلاف پیش‌بینی ما خرید روزانه شیر خام دامداران بین 600 تا 800 تن باقی ماند.

صفایی تصریح کرد: نرخ خرید شیر خام دامداران در بازار مصرف براساس خرید تضمینی انجام شده بالا رفته و به نرخ هر کیلوگرم 1200 تومان رسیده است و نرخ متوسط خرید شیر خام توسط سازمان تعاونی روستایی 1250 تومان است. 

* وزیر جهاد کشاورزی دستور افزایش خرید سهمیه شیر خام دامداران توسط دولت را داد

وی گفت: خرید تضمینی شیر خام دامداران هم اینک در استانهای البرز، تهران، قزوین، اصفهان، شهرکرد، تبریز، خراسان رضوی، کرمان و یزد انجام می‌شود و براساس پیغام وزیر جهاد کشاورزی به بنده باید سهمیه جذب شیر خام دامداران توسط این سازمان افزایش یابد. 

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی گفت: تا به امروز حدود 80 هزار تن شیر خام دامداران خریداری شده است و عمده آن به صورت شیر خشک یا خامه برای صادرات فروخته شده است. 

صفایی در ادامه سخنان خود با اشاره به آغاز عرضه شیر خشک حاصل شده از خرید تضمینی شیرخام گفت: از امروز اولین مرحله فروش شیر خشک دامداران در بورس کالا آغاز می‌شود اما این عرضه صرفا برای صادرات خواهد بود.

وی گفت: از خریداران شیرخشک در بورس کالا ضمانت گرفته می‌شود که حتما محصول خریداری شده را صادر کنند.

* عرضه شیر خشک در بورس کالا از امروز آغاز می‌شود

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی افزود: خریداران بعد از صادرات محصولات خود با ارائه برگ سبز به گمرک به سازمان تعاون روستایی می‌توانند ضمانت خود را آغاز کنند.

صفایی در پاسخ به سوال دیگر تسنیم درباره نرخ عرضه شیرخشک در بورس کالا گفت: هر کیلوگرم شیرخشک حاصل شده از خرید تضمینی شیر خام دامداران حدود 2 دلار بر روی تابلوی بورس کالا عرضه خواهد شد. 

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز